Protest Obywateli RP odcięty przez policję. "Jedna z uczestniczek ma połamane palce"

Demonstrację idącą spod Sejmu pod siedzibę PiS na ulicy Wilczej zablokowała policja.

Demonstrację idącą spod Sejmu pod siedzibę PiS na ulicy Wilczej zablokowała policja. (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

Obywatele RP zostali odcięci przez policję, gdy szli sprzed Sejmu na Nowogrodzką pod siedzibę PiS. Policja twierdzi, że "wylegitymowano kilka osób". Protestujący twierdzą, że jednej uczestniczce połamali palce.

Protest Obywateli RP przeciwko zmianom w ordynacji wyborczej zaczął się o godz. 19 przed Sejmem. Zgromadzeni chcieli przejść na ulicę Nowogrodzką przed siedzibę PiS, jednak przemarsz w rejonie ulicy Wilczej zablokowała policja.

„Nic złego nie zrobili”

- Zostali odcięci, a nic złego nie zrobili. Nie rozumiem więc, dlaczego z każdej strony trzyma ich kordon policji - mówiła w rozmowie z reporterem TVN24 jedna z protestujących.

- Chcieliśmy się rozejść, policja nam nie pozwoliła. A teraz mówią "nie chcieliście wyjść, więc jesteście spisywani" - powiedział uczestnik protestu, który umieścił relację na Twitterze.

Przed Sejmem zebrało się łącznie kilkadziesiąt osób. Mieli biało-czerwone flagi i transparenty. Wśród zgromadzonych byli też politycy, m.in. Michał Szczerba z PO, europoseł Jacek Protasiewicz, Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Policjanci wzywali ich, a dokładnie „wszystkie osoby posiadające immunitet”, by opuściły miejsce działań policji.

Jarosław Florczak z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z TVN24 powiedział, że kilka osób zostało wylegitymowanych oraz dodał, że nie ma informacji, że ktoś został zatrzymany.

Połamane palce

Zupełnie inaczej wydarzenia te widza członkowie Obywateli RP. Jeden z nich poinformował, że jedna z uczestniczek protestu ma złamane palce w wyniku policyjnej interwencji.

Przedstawiciele Obywateli RP mieli raczej pokojowe nastawienie od początku protestu.

W stronę policji poleciały baloniki i konfetti!

- napisali na Twitterze na początku protestu.

Poznasz znanego Polaka po rozpikselowanym zdjęciu?
1/16Na zdjęciu jest:
Zobacz także
 • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Co działo się w wybory samorządowe? Głos za flaszkę i niszczenie kart
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (228)
Obywatele RP protestowali. Odcięci przez policję
Zaloguj się
 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 63 razy 51

  Demokrata Błaszczak, co wysyła zbrojnych i tajniaków na bezbronnych ludzi.

 • ziaburek

  Oceniono 70 razy 50

  To już po Warszawie nie wolno chodzić?! Błaszczak - nie będzie litości dla ciebie!

 • zwyklaosoba

  Oceniono 52 razy 40

  W latach 80-tych ZOMO zaganiało w ślepą uliczkę, a potem pałowało jak popadnie. Wraca stare ?

 • justas32

  Oceniono 56 razy 40

  Panowie Policjanci - po wyborach wszystkich nadgorliwych wywali się na zbity pysk. Uważajcie ...

 • orion57

  Oceniono 34 razy 26

  Tych prześmiewców ostrzegam,że w takich systemach totalitarnych wcześniej czy później wezmą się za Was. Wtedy nie liczcie na ludzi,którzy dziś walczą o Polskę.Dziś pis i policja zamyka usta protestującym,jutro weźmie się za ludzi takich jak Wy.

 • czechy11

  Oceniono 34 razy 24

  Podły pisowski reżim totalitarny.

 • czechy11

  Oceniono 26 razy 22

  Za Hitlera i komuny tez tak robili. Taka przypadłość podłych totalitarnych reżimów budowanych na wzór inpidoe podobieństwo ich twórców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje