Policjant postrzelił policjanta w głowę? Nowe doniesienia ws. strzelaniny w Inowrocławiu

Podczas zatrzymania podejrzanego o porwanie gdańskiego adwokata, jeden policjant postrzelił innego funkcjonariusza w głowę - podaje "Radio Gdańsk". Nowe doniesienia ws. strzelaniny w Inowrocławiu.

Jak informuje „Radio Gdańsk”, w trakcie strzelaniny w Inowrocławiu jeden z policjantów został ranny w wyniku postrzału ze służbowej broni. Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy stacji, w trakcie akcji padło kilkanaście strzałów. Ranni zostali podejrzany Jakub K. oraz dwóch policjantów. Według oficjalnej wersji, obydwu ranił K. Teraz pojawiła się hipoteza, że to funkcjonariusz trafił drugiego w głowę. Śledczy zabezpieczyli dwie sztuki broni: tę należącą do Jakuba K. oraz służbową CBŚP.

Kaliber 5,56 mm

Doniesienia potwierdza Onet. Informator, do którego dotarli dziennikarze portalu, potwierdza doniesienia „Radia Gdańsk”.

- Postrzelony policjant zajmował się obserwacją. W CBŚP pracował raptem kilka miesięcy. Postrzelili go policjanci z komórki realizacyjnej CBŚP, którzy byli kompletnie zaskoczeni rozwojem sytuacji. Funkcjonariusz został postrzelony od tyłu z karabinka kaliber 5,56 mm. Jego stan jest ciężki - czytamy w publikacji. Onet podaje, że takiej amunicji standardowo używa polska policja.

Przekroczono uprawnienia?

Olimpia Gapanowicz, naczelnik Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku przyznała w rozmowie z „Gazetą Pomorską”, że śledztwo prowadzone jest również w kierunku podejrzenia przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy CBŚP. Naczelnik podkreśliła jednak, że postępowanie wciąż się toczy i że do tej pory nikomu nie postawiono zarzutów.

Milion złotych okupu

Dwa lata temu na jednej z ulic gdańskiego Wrzeszcza porwano adwokata Krzysztofa K. 29 czerwca 2015 roku porywacze podszyli się pod policjantów: mieli fałszywe mundury, a na dachu samochodu policyjnego koguta. Pojmali ofiarę i przetrzymywali przez prawie dobę. Gdy otrzymali zapewnienie, że otrzymają milion złotych okupu, wypuścili porwanego. Policja zatrzymała w tej sprawie 9 osób.

W sprawie porwania adwokata policjanci wciąż poszukiwali 40-letniego Jakuba K. z Pruszkowa. Namierzyli go, gdy przyjechał odwiedzić dziewczynę pod koniec września br. do Inowrocławia. W trakcie zatrzymania doszło do wymiany ognia. Rannych zostało dwóch policjantów oraz Jakub K.

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Inowrocławiu. Ranni dwaj policjanci i napastnik

Karabin i maczeta

Przy zatrzymanym policjanci znaleźli dokumenty na fałszywe nazwisko, podrobioną odznakę policyjną oraz dwa pistolety i amunicję. W jego samochodzie, który imitował policyjny radiowóz, policjanci znaleźli karabinek automatyczny, paralizator, maczetę i kilka rejestracji samochodowych.

 

Dzisiaj policjanci z CBŚP proszą o pomoc rannemu policjantowi, ps. „Wajcha”. „Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu” - apelują na stronie CBŚP.

Strzelanina w Inowrocławiu. Policjanci apelują o pomoc dal kolegiStrzelanina w Inowrocławiu. Policjanci apelują o pomoc dal kolegi Fot. CBŚPWięcej o:
Komentarze (60)
Strzelanina w Inowrocławiu: policjant postrzelił policjanta?
Zaloguj się
 • jacmenos

  Oceniono 28 razy 28

  wytłumaczcie mi jedno .Zbiórka na rehabilitację policjanta rannego w akcji ? To państwo nie stać na leczenie swoich funkcjonariuszy?

 • calmy

  Oceniono 17 razy 17

  To nie może być prawdą. Policja o mało nie zabiła własnego funkcjonariusza a teraz żebrze o wsparcie na leczenie i rehabilitację "postrzelonego kolegi"

  A sprzedajcie na złom połowę barierek którymi odgradzacie łamiących konstytucję od wdzięczności suwerena i od razu będzie.

 • jurek4491

  Oceniono 18 razy 16

  Błaszczakowe chłopaki to najlepsi z najlepszych , co kilka dni mamy informacje o tych TUZACH , bandyta od bankomatu z kałachem a oni z paralizatorem .

 • minkipinki

  Oceniono 10 razy 10

  Dobra zmiana w służbach.

 • barakuda62

  Oceniono 9 razy 9

  „Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu”
  ------------
  To jakieś kpiny? Płaszczakowy burek dostaje w czape (prawdopodobnie od kumpla) w czasie służby, w czasie akcji i ktoś śmie skomleć o pomoc w finansowaniu leczenia!!?
  Niech Płaszczak wyciągnie od złodzieja toruńskiego skoro NIErząd regularnie zasila milionami z naszych podatków.
  Co za qrestwo!!

 • tajemniczy_don_pedro

  Oceniono 9 razy 9

  Aha. Obywatel ma nie mieć broni, bo te sprawy należy zostawiać "wyszkolonym specjalistom". A juści.

 • Piotr Świderek

  Oceniono 9 razy 9

  Zabierzcie policjantom broń zanim siebie powystrzelają jak kaczki,a przy okazji ktoś oberwie.

 • niko8472

  Oceniono 8 razy 8

  "Dzisiaj policjanci z CBŚP proszą o pomoc rannemu policjantowi, ps. „Wajcha”. „Ranny policjant przeszedł kilka operacji, a teraz czeka go długa rehabilitacja. Pomóżmy w jej sfinansowaniu” - apelują na stronie CBŚP."

  Idzcie do Ziobry zawiadujacego funduszem pomocy poszkodowanym. Rydzyk wlasnie dostal 745 tys. z tego funduszu to i na rehabilitacje postrzelonego i najwyrazniej nieubezpieczonego na sluzbie policjanta sie znajdzie. Wiedza wszyscy policjanci ze jak im sie cos na sluzbie stanie to ich pracodawca ma ich w dupie a w przyszlosci byc moze nowy odbierze im emerytury za jeden dzien pracy w republice bananowej PiS?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX