Micheil Saakaszwili zatrzymany na Ukrainie. Wcześniej wbiegł na dach i groził, że skoczy

Micheil Saakaszwili został zatrzymany po tym, jak wbiegł na dach swojego mieszkania w Kijowie. Ukraińskie służby przeszukały wcześniej jego mieszkanie.

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy weszły rano do mieszkania Micheila Saakaszwilego. Polityk początkowo uciekł na dach budynku, gdzie groził, że skoczy. Najprawdopodobniej tam został zatrzymany. Funkcjonariusze wyprowadzili go z mieszkania w kajdankach.

Na nagraniu widać Saakaszwilego na dachu mieszkania:

 

Były prezydent przemawiał z dachu do swoich zwolenników, którzy protestowali przeciwko jego zatrzymaniu. Doszło do starć z policją.

- Chcą mnie zabrać, ponieważ wstawiłem się za ludnością Ukrainy - krzyczał Saakaszwili. Powiedział, że ukraińskie władze działają na zlecenie Rosji i chcą go deportować z Ukrainy. - To złoczyńcy. Oni wykonują przestępcze rozkazy - przemawiał.

Protestujący próbowali blokować samochód, którym Służba Bezpieczeństwa chciała wywieźć polityka.

O aresztowaniu poinformowały Ukraińskie Służby Bezpieczeństwa. Micheil Saakaszwili ma zostać przesłuchany w związku z zarzutami pomagania i ukrywania kryminalistów, donosi "Ukraińska Prawda". Grozi mu za to pięć lat więzienia.

 

To samo źródło informuje też, że jeden z protestujących oblał się benzyną i zagroził, że dokona samospalenia. Wzmianki o tym incydencie pojawiają się też na Twitterze.

Saakaszwili - człowiek bez obywatelstwa

Micheil Saakaszwili to były prezydent Gruzji oraz obecny lider ukraińskiej partii „Ruch Nowych Sił”. Jest w konflikcie z ukraińskimi władzami, które oskarża o wspieranie korupcji.

Saakaszwili nie ma w tym momencie żadnego obywatelstwa. Gruzińskiego paszportu zrzekł się w 2015 roku, kiedy Petro Poroszenko zaproponował mu urząd przewodniczącego Odeskiej Obwodowej Administracji Państwowej. Latem prezydent Poroszenko pozbawił Saakaszwilego ukraińskiego obywatelstwa.

Pomimo tego, Saakaszwili powrócił na Ukrainę i prowadził tam działalność polityczną. W niedzielę kierowany przez niego Ruch Nowych Sił przeprowadził w Kijowie antyrządową demonstrację. W ostatnim czasie ukraińskie władze zatrzymały kilku współpracowników polityka.

Sprawdź, co pamiętasz z lat 90.
1/12Zacznijmy od czegoś bardzo łatwego. Ile województw istniało w Polsce 20 lat temu, przed reformą terytorialną? (mapka przedstawia jak jest dziś)
Zobacz także
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
 • Czy w wybory wypada niedziela handlowa? Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w dniu wyborów samorządowych sklepy będą otwarte?
Komentarze (183)
Micheil Saakaszwili zatrzymany w Kijowie na Ukrainie
Zaloguj się
 • kali23

  Oceniono 62 razy 42

  Niemożliwe! W kajdankach? Przecież to przyjaciel Lecha, razem z którym chciał wywołać wojnę z Rosją a teraz Ukraińcy robią z niego wariata?

 • feurig59

  Oceniono 43 razy 31

  Największy przyjaciel Kaczyńskiego - bałwan, błazen i gangster.
  pogratulować pisiory takiego sojusznika. pasuje jak ulał. może azyl?

 • justas32

  Oceniono 30 razy 24

  Zobacz Jarek co ciebie czeka. Będziemy trzymać kciuki za założenie kajdanek na dachu willi w Żoliborzu ...

 • snurfik

  Oceniono 39 razy 23

  Wielki przyjaciel Lecha Kaczynskiego chce skoczyc z dachu!
  Caly PiS: swiry w rzadzie, zeswirowani sojusznicy ze Wschodu....

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 30 razy 20

  Znajomi kaczorów nie mogą być normalni.

 • evergreen111

  Oceniono 32 razy 18

  Ajajaj, najlepszy kumpel Kaczorów w kajdankach? Daj Boże doczekamy się takiego samego widoku z Żoliborską Kanalią w roli głównej!

 • kinio101

  Oceniono 30 razy 18

  Żałośnie kończy ten niegdyś wychwalany pod niebiosa agent.

 • dyskootantka

  Oceniono 30 razy 14

  Przecież to ukochany sojusznik Kaczyńskich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje