Ponad milion zł dla urzędników PiS? Onet ujawnia faktury z akcji "Sprawiedliwe sądy"

Na konto spółki Solvere, należącej do byłych pracowników Kancelarii Premier Beaty Szydło, miało wpłynąć ponad 1,1 mln zł za kampanię "Sprawiedliwe sądy" - podaje Onet. Kierownictwo Polskiej Fundacji Narodowej wcześniej deklarowało, że ta kwota jest mniejsza.

Łączne koszty kampanii "Sprawiedliwe sądy" wyniosły niemal 16,5 mln zł - podaje Onet.pl. Kierownictwo Polskiej Fundacji Narodowej odpowiedzialne za realizację kampanii deklarowało wcześniej w rozmowie z mediami kwotę ok. 10 mln zł.

Na konto spółki Solvere, należącej do byłych pracowników Kancelarii Premier Beaty Szydło wpłynęło ponad 1,1 mln zł, mimo że oficjalne deklaracje władz PFN wskazywały kwotę 200-300 tys. zł.

Na fakturach dla Solvere ujawnionych przez Onet.pl pojawia się kwota 44 987,69 zł (badania socjologiczne), 246 000 zł (promocja treści internetowych), 615 000 zł (produkcja TV, VoD i viral), 285 360 zł (druk broszury).

Solvere pod lupą CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne podjęło we wrześniu działania wobec firmy Solvere na prośbę kancelarii premiera. - Nie ma tutaj nic nadzwyczajnego. Jesteśmy transparentni, nie boimy się żadnych pytań i stawiania pytań - mówiła szefowa rządu Beata Szydło. Podkreśliła, że nie zostało złożone żadne zawiadomienie, tylko wpłynęło rutynowe pismo z prośbą o wyjaśnienia.

Zobacz także: Zrobili z nich symbole kasty. Jak było naprawdę? Sędzia "od spodni" jest chora, "od kiełbasy" - nie żyje>>>

Solvere to spółka odpowiedzialna za kampanię "Sprawiedliwe sądy". Spółka została założona przez Piotra Matczuka i Martę Plakwicz. Jak wynika z KRS, została wpisana do rejestru przedsiębiorców 16 maja tego roku. Zarejestrowano ją w Gdańsku, przedmiotem działalności jest PR i komunikacja. Kluczowy w sprawie jest fakt, że Matczuk i Plakwicz do 22 maja pracowali w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odpowiadali m.in. za wizerunek Beaty Szydło. 

Zobacz także: Baton za 69 groszy stał się przykładem patologii w sądach. Ukryto jednak ważny szczegół>>>

Zainaugurowana we wrześniu akcja Polskiej Fundacji Narodowej miała w założeniu przekonać Polaków do sądowej rewolucji PiS.

Zobacz także: Prorządowa fundacja ruszyła ze swoją kampanią. Jest już odpowiedź Platformy>>>

Media podawały, że pod koniec lipca - po tym, jak prezydent Andrzej Duda zawetował  ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS - Solvere zarejestrowała domenę sprawiedliwesady.pl, a krótko potem podpisała z Polską Fundacją Narodową umowę dotyczącą realizacji kampanii internetowej.

Więcej o:
Komentarze (93)
Sprawiedliwe sądy. Onet ujawnia faktury Polskiej Fundacji Narodowej dla Solvere
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 43 razy 37

  A pisowcy dalej swoje - "PO kradła miliardy miliardów, to PiS przy wzroście gospodarczym nie może milionów?" - ano nie może! Złodziejstwo to złodziejstwo i nic innego. A poza tym te "miliardy" Beatka obiecała udowodnić, i co? gdzie oskarżenia? chociaż jedno!

 • krynolinka

  Oceniono 35 razy 29

  Dyskredytowanie innych to poważna robota. I jak widać koszty nie grają roli. Propagandziści muszą być dobrze opłacani inaczej ciężko im wykazać ile kilogramów kiełbas zeżarły czy tam ukradły sądy.

 • rasta-mw

  Oceniono 20 razy 16

  Propaganda kosztowała więcej niż to co niby ukradziono. A ciemny lud i tak to kupi

 • alicia.online

  Oceniono 17 razy 15

  Korupcja jest wtedy, gdy "Ich" ludzie biorą pieniądze, gdy na lewo wyprowadzamy państwową kasę do "Naszych" ludzi to jest dbanie o państwo. Szczyt hipokryzji i bezczelnego wmawiania nam że białe jest czarne a czarne jest białe. Ale... kiedy ludzie przejrzą na oczy?

 • barakuda62

  Oceniono 15 razy 13

  No proszę!- kolejny milion poszedł w PiSdu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX