Uwaga, w nocy i w niedzielę na drogach będzie ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem [POGODA]

W nocy i w niedzielę pogoda nie będzie korzystna dla kierowców. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: po opadach deszczu lub śniegu w wielu miejscach w nocy temperatury spadną poniżej zera. Na drogach zrobi się bardzo ślisko.

Jak informuje IMGW, w nocy zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, lokalnie możliwe rozpogodzenia. Miejscami, zwłaszcza na południu i w centrum kraju, słabe opady śniegu.

Pogoda na noc: mgły i oblodzenia

Miejscami, głównie na zachodzie i północy, możliwe mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 200 m.

Temperatura minimalna przeważnie od -4°C do 0°C, w terenach podgórskich lokalnie od -8°C do -6°C. Wiatr w północnej połowie kraju słaby, na wybrzeżu umiarkowany, na południu słaby.

IMGW wydał ostrzeżenia dla trzech województw. Oblodzenie prognozowane jest w: Warmińsko-Mazurskiem, Podlaskiem i Dolnośląskiem. 

W nocy w tych regionach temperatura spadnie poniżej zera, przy gruncie nawet do -5 stopni Celsjusza. Mokre nawierzchnie dróg i chodników będą zamarzać. 

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim możliwe są intensywne opady śniegu. 

IMGW wydał także ostrzeżenia hydrologiczne dla województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam przewiduje się przekroczenie stanów ostrzegawczych a lokalnie alarmowych na rzekach.

Pogoda na niedzielę: będzie pochmurno

Według prognoz IMGW niedziela będzie pochmurna. Miejscami, głównie na południowym wschodzie oraz na północnym zachodzie kraju, będzie padał śnieg.

W centrum i ma zachodzie kraju temperatury w niedzielę minimalnie na plusie, na południu od -3 w Zakopanem, przez -1 w Przemyślu, po 0 w Jeleniej Górze. Na północy od -2 w Szczecinie, przez 2 w Gdańsku do -1 w Suwałkach. 

Rozpoznasz, które to kultowe auta z czasów PRL-u po kształcie?
1/11Na początek coś prostego. Ten obrys należy do:
Zobacz także
  • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Przypadki łamania prawa podczas wyborów - głos za flaszkę i niszczenie kart
  • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
  • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (1)
Pogoda na noc i na niedzielę: będzie ślisko na drogach
Zaloguj się
  • antropoid

    Oceniono 3 razy 3

    Niech się oblodzenie wypcha. Nie będzie Polakom jakieś oblodzenie przeszkadzać w ulubionym ściganiu się z bliźnimi na drogach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje