Idzie zima! Na kilka dni zrobi się biało. Uwaga na drogach, będzie niebezpiecznie [POGODA]

Dzieci będą zacierać ręce z radości, kierowcy liczyć dni do wiosny. W czwartek w wielu częściach Polski zrobi się biało. Opady śniegu spodziewane są na południu, wschodzie i w centrum Polski.

Deszcz ze śniegiem będzie padać w nocy, a już w czwartek - w ciągu dnia spadnie śnieg. W nocy temperatura wyniesie poniżej zera, później będzie już na plusie. Z uwagi jednak na intensywne opady, pojawi się pokrywa śnieżna.

Śnieg w całym kraju

Synoptyk Małgorzata Tomczuk z Centrum Nadzoru Operacyjnego IMGW poinformowała, że w centralnej Polsce pokrywa śnieżna wyniesie 10 centymetrów. - Lokalnie nawet w województwie łódzkim do 15-tu centymetrów śniegu może przybyć, ale na południu kraju te opady są groźniejsze, ponieważ na południu województwa małopolskiego dziś w nocy, jutro w dzień i z czwartku na piątek przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść około 20 centymetrów - dodała.

Podobnie będzie w Beskidzie Śląskim i Żywieckim. W północnej części Małopolski i województwie świętokrzyskim spadnie około 10 centymetrów śniegu. Padać nie będzie jedynie na północnym-zachodzie, Wybrzeżu, Pomorzu Zachodnim i w zachodniej części Wielkopolski.

Pogoda jeszcze się poprawi

Synoptyk, pytana czy to już zima na dobre, odpowiedziała, że będziemy mieć do czynienia raczej z okresem przedzimowym. - Trochę śniegu, trochę deszczu ze śniegiem, noce z lekko ujemnymi temperaturami, dni z lekko dodatnimi temperaturami, dużo się będzie działo, nie będzie to przyjemna pogoda, ale trudno mówić, że to zima na dobre - powiedziała Tomczuk. Niewykluczone, że za tydzień zrobi się cieplej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa informuje o ostrzeżeniach śniegowych 1. i 2. stopnia oraz podaje, że na drogach może być niebezpiecznie.

Więcej o:
Komentarze (56)
Pogoda robi się niebezpieczna. Uwaga! Przed nami atak zimy
Zaloguj się
 • glemp1

  Oceniono 3 razy 3

  Trochę śniegu, trochę deszczu ze śniegiem, noce z lekko ujemnymi temperaturami, dni z lekko dodatnimi temperaturami, czyli w sumie normalna pogoda o tej porze roku.

 • ergowawa

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze chwila, jeszcze momencik i nie będzie miało co wyjeżdżać na drogi. Przyjdzie mróz i akumulatory odmówią posłuszeństwa ;) historia zatacza koło.. swoją drogą trzeba o tym pamiętać i odpowiednio wcześniej się przygotować. Zalecam zakup polskiego sprzętu :)

 • snusmumrikenn

  Oceniono 17 razy 3

  no to teraz zacznie się jęczenie, że zła zima, zły śnieg, biedni kierowcy i drogowcy i mają być kwiatki i ptaszki w grudniu :/ ps. mam nadzieję, że zima będzie długa, biała i mroźna.

 • maaac

  Oceniono 8 razy 2

  Pamiętacie jak smog "okazał się" spiskiem "polskojęzycznych dziennikarzy" i "totalnej opozycji"? To jak PiS będzie zwalał na opozycję naturalne problemy pojawiające się wraz z śniegiem?

  Bo Bieńkowskiej za wyśmiewanie się z jej słów: "sorry taki mamy klimat" pewnie się nie doczekamy.

 • kloceklego

  Oceniono 3 razy 1

  wspaniale, że ilustrujecie to zdjęciami podpisując "śnieg na ulicy, "ślisko", "chłodno". to jest piękne.

 • malkontent58

  0

  wychodzi na to, że tylko Gazeta Wybiórcza jest tym faktem zaskoczona, ale platfusiki z gazety.pl sorry taki mamy klimat jak to wyrzygała z siebie pani B....obecnie Bruksela

 • joki8688

  0

  'Atak!' 'Niebezpieczna'! Boshe, co za skretyniały świat... Czy ja mogę wysiąść? Śnieżek mokry poprószył na początku grudnia... Zwykła rzecz, dzieciom radość. A dla tych debili zza biurek atak kosmitów niemalże...

 • malepifko

  Oceniono 4 razy 0

  To nie zima, to jakaś atrapa zimy jak w ostatnich latach. Breja pośniegowa i nic więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX