Idzie śnieżyca. Spojrzeliśmy w najnowsze prognozy i... końca opadów nie widać [POGODA]

Nad Polskę nadciągają opady śniegu. Będzie szybko topniał, więc w najbliższych dni na ulicach pojawi się pośniegowe błoto. Kto jeszcze nie zmienił opon, lepiej niech to zrobi.

Zimowa pogoda zacznie się już dziś. Ci, którzy zmarzli rano w drodze do pracy powiedzą, że już dane im było to poczuć.

Pogoda na wtorek

Na wtorek synoptycy TVN Meteo przewidują opady deszczu i deszczu ze śniegiem. A temperatura? Od 3 stopni Celsjusza w Suwałkach, przez 5 st. C w Łodzi, do 8 st. C we Wrocławiu i Krakowie. Ciśnienie będzie niskie. Barometry w Warszawie pokażą 998 hPa. Będzie też dość mocno wiało, do 60 km/h. To na pewno spotęguje odczucie zimna. 

Pogoda na najbliższe dni

W kolejnych dniach powitamy zimę. Można powiedzieć, że wkroczy do Polski z przytupem. W środę na północnym wschodzie Polski spadnie więcej śniegu, a na południu i w centrum kraju pojawią się z kolei opady deszczu ze śniegiem. Temperatura będzie coraz niższa - od 1 stopnia Celsjusza w Suwałkach do 5 st. C w ciepłym zazwyczaj Wrocławiu.

W czwartek zima pojawi się już w całym kraju. Na termometrach tylko 1 stopień Celsjusza powyżej zera w centrum i na wschodzie, w zachodnich regionach do 3 stopni C. Ma spaść nawet 15 cm śniegu, co może spowodować duże utrudnienia na drogach - ostrzega TVN Meteo.

Kto jeszcze nie zmienił opon, to ostatni dobry moment. Tym bardziej, że śnieg nie będzie lekki i puszysty, a wilgotny i ciężki. Synoptycy tłumaczą, że wszystko z powodu niżu, który nadciąga do nas znad Morza Śródziemnego.

Co więcej - w prognozach synoptyków Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na kolejne dni też widać śnieg. Aż do poniedziałku! Temperatura będzie oscylować wokół 0 st. C, więc uważajcie na drogach - na śliskość i pośniegową breję.

Wiesz, które słowo wybrać, żeby nie zmienić znaczenia zdania? Quiz z synonimów
1/15Wyróżnione słowo zastąp wymienionymi, tak żeby zdanie nie zmieniło swojego znaczenia. ''Udało nam się PRZECIĄGNĄĆ Pawła na naszą stronę''
Zobacz także
Komentarze (37)
Pogoda. Spadnie śnieg. Opady będą intensywne
Zaloguj się
 • cymesgeszefciarz

  Oceniono 16 razy 12

  Trochę strachu jest znając "miszczów" (takich co "szybko ale bezpiecznie") kierownicy będą w pierwszych dniach "wjeżdżać" w tyłki innych aut ... i bez znaczenia są opony czy jakość auta problem jest w łepetynach ...

 • Gajoss X

  Oceniono 13 razy 9

  osz fak..... awruK śnieg w grudniu...... kufa, dobra zmiana, niemaco :(

 • lewaczka_z_fejsbuczka

  Oceniono 22 razy 6

  Kulson mać. Zima? W dobrej zmianie? Świństwo. Ponbócek się nie sprawił ani ciut.

 • exsero

  Oceniono 14 razy 4

  Jest koniec listopada, a dziennikarzyny płaczą, że będzie padał śnieg. Spytajcie dzieciaki swoich rodziców, jakie zimy były w latach 70 - czy w ogóle byście to przeżyli?

 • normalny1977

  Oceniono 9 razy 3

  O matko bosko kochano. W przełomie listopada i grudnia będzie padał śnieg. Dzieci nie pójdą do szkoły, zakłady pracy powinni pozamykać. Należy też się zaopatrzyć w zapasy na tydzień, by nie narażać życia na podróże autem lub piechotną do sklepu. Czy wy pismaki oszaleliście.

 • kobow

  Oceniono 1 raz 1

  To prawda ze : Michał wy bi er al ski oraz Jakub Dymek zostali zawieszeni Szef portalu Wyborcza.pl Michał wy bi er al ski oraz publicysta Jakub Dymek z "Krytyki Politycznej", oskarżani przez grupę kobiet o mobbing i molestowanie, zostali zawieszeni w poniedziałek w pracy. Spółka Agora, wydawca "Gazety Wyborczej", rozpoczęła procedurę wyjaśniającą. Warszawska Prokuratura Okręgowa zapowiedziała, że zbada sprawę.
  Aż się nie chce wierzyć takie rzeczy w porządnej gazecie. Nic nie piszecie

 • czarna_zoska

  Oceniono 1 raz 1

  PAD znowu pojedzie na narty....

 • rownowaznik

  Oceniono 5 razy 1

  Tym razem to drogowcy zaskoczą zimę. W maju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje