Paralizator i wymuszenie zeznań na komisariacie w Kołobrzegu. Czterech policjantów usłyszy zarzuty

Zarzuty znęcania się, wymuszania zeznań i spowodowania obrażeń ciała chce postawić prokuratura czterem policjantom, którzy użyli paralizatora podczas zatrzymania mężczyzny w Kołobrzegu.

Do zdarzenia doszło w lipcu ubiegłego roku na komisariacie w Kołobrzegu. W nocy policjanci interweniowali podczas bójki na jednym z placów miasta. Zatrzymany 19-latek miał złamać jednemu z jej uczestników nos. Trafił na komisariat. Tam, jak później zeznał, został pobity przez policję i rażony paralizatorem. Funkcjonariusze zaś zeznawali, że zatrzymany był pijany i agresywny. Konieczne było obezwładnienie. 

Po wyjściu na wolność mężczyzna zawiadomił prokuraturę o pobiciu i użyciu paralizatora. Miał do tego dojść w miejscu, którego nie obejmują kamery monitoringu. Miał być też zmuszany do złożenia obciążających siebie zeznań.

Sprawę zbadała policyjna komisja. "Policjanci, w świetle ustaleń, legalnie i zasadnie użyli wobec niego tasera, obezwładniając go na ulicy – w miejscu, gdzie był najbardziej agresywny. Zastrzeżenia w tej sprawie pojawiły się po kilku dniach i dotyczyły późniejszego użycia tasera poza miejscem interwencji" - czytamy w komunikacie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. 

Trzej policjanci zostali zawieszeni i ukarani dyscyplinarnie, czwarty, który miał paralizatora użyć, został wydalony ze służby.

Teraz prokuratura w Białogardzie zdecydowała o postawieniu im zarzutów. - Funkcjonariusze usłyszą zarzuty przekroczenia uprawnień, spowodowania uszczerbku na zdrowiu i wymuszenia oświadczenia od zatrzymanego, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - mówi cytowany przez Super Express Ryszard Gąsiorowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. 

TVN ujawnił wstrząsające nagranie z policyjnego paralizatora. O torturach w policji ostrzegał RPO

Komentarze (53)
Razili go paralizatorem na komisariacie w Kołobrzegu. Prokuratura postawi zarzuty policjantom
Zaloguj się
 • realistas

  Oceniono 16 razy 14

  SB to jednak były aniołki, a PiS zabiera im emerytury. Tutaj był prawdziwe tortury. Śledztwo pewnie będzie trwało latami.

 • sailor20170605

  Oceniono 17 razy 11

  Poprzyjmowali do Policji Kulsonów to mamy z powrotem Milicje. Tylko czego się spodziewać? Kto normalny pójdzie pracować do firmy gdzie płacą 2200 pln, musisz być dyspozycyjny, pracujesz w świątek, piątek i niedzielę i nawet Kacperek się za tobą nie wstawi, możliwość awansu praktycznie żadna, a w obowiązki masz wpisane narażanie życia i zdrowia, a niedługo praca do 60 lat:) Dlatego mamy to co mamy. Czyli Kulsonów na ulicach i brak chętnych do pracy w Milicji:)

 • strach_sie_bac

  Oceniono 11 razy 11

  Policjanci w dużej większości to kulsony, niedowartościowani [epitet].

 • 3jw60

  Oceniono 11 razy 9

  Nie ma z czego żartować. Władza opierająca się na przemocy powoduje, że Policja się degeneruje. I co ważne nie można policjantów za bardzo karać bo w razie czego poprą społeczeństwo. Popatrzcie wlali Przemykowi, Przemyk zmarł - zbrodnia komunistyczna. Wlali Stachowiakowi, Stachowiak zmarł - przekroczenie uprawnień. A czego nie wiemy i się nie dowiemy. Narodowcy - faszyści demonstrują a kobiety protestuję. To wzięli je na posterunek i co zrobili? Kazali się rozebrać i w gniazdka zaglądali czy aby czegoś niebezpiecznego tal nie ukrywają - Policja uznała, że to zgodne z procedurą. Co proponuję? Zapisywać kto i co zrobił, wiadome będzie komu odebrać emerytury - żadna władza nie jest wieczna, nawet ich protoplasta, który myślał, że tworzy Tysiącletnią Rzeszę poległ w niesławie.

 • pyra314

  Oceniono 9 razy 9

  I jak to jest że potem sędzia jak jest słowo przeciw słowu uzasadnia, ze daje wiarę policjantowi bo to urzędnik państwowy.

 • rasta-mw

  Oceniono 8 razy 8

  Błaszczak zniszczył zaufanie do policji, z jednej strony wymagamy od nich zdecydowanej postawy, a jak już to zrobią to hejtujemy. Policjant powinien wiedzieć gdzie są granice, mam wrażenie,że błaszczakowym puściły wszelkie hamulce.

 • remo29

  Oceniono 7 razy 7

  Pod tymi rządami ze służby poodchodziło w ch... ludzi, teraz biorą jak leci, byle pisać i czytać umiał, a już niedługo będą wcielać bezrobotnych. Jeszcze ku... brakuje, żeby więźniów do policji brali, jako karę zastępczą.

 • sailor20170605

  Oceniono 9 razy 7

  Wracają stare SB-ckie metody. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości, w którą stronę zmierza Polska pod piSSlamistycznymi nierządami?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX