Wpadł jeden z szefów al-Kaidy. Poszukiwany m.in. za porwanie i zabójstwo Piotra Stańczaka

W Afganistanie aresztowano jednego z dowódców al-Kaidy, który organizował struktury odpowiedzialne ze porwania obcokrajowców. Jednym z nich był Piotr Stańczak, pracownik Geofizyki Kraków, uprowadzony w Pakistanie i zamordowany po kilku miesiącach.

"Służba Kontrwywiadu Wojskowego doprowadziła do aresztowania w Afganistanie jednego z dowódców al-Kaidy, który tworzył struktury organizujące porwania cudzoziemców oraz współpracował z ugrupowaniami odpowiedzialnymi za porwanie i morderstwo Piotra Stańczaka" - poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Piotr Stańczak porwany w Pakistanie

Piotr Stańczak był pracownikiem Geofizyki Kraków. Jak przypomina MON, 28 września 2008 roku został porwany przez terrorystów w Pakistanie. 7 lutego 2009 roku został zamordowany. Porywacze twierdzili, że powodem było niespełnienie ich żądań ws. zwolnienia z więzień terrorystów oraz odmowa przejścia na islam przez uprowadzonego. Ciało Piotra Stańczaka kilka tygodni później zostało sprowadzone do Polski. 

"Oświadczamy, że wojskowe służby specjalne zawsze będą dążyć do pociągnięcia do odpowiedzialności osoby odpowiedzialne za zamordowanie Piotra Stańczaka" - napisała w komunikacje rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

W 2011 roku sąd w Pakistanie uniewinnił dwóch oskarżonych o porwanie i zabójstwo polskiego geologa.

"Wysławiaj swego Boga miłością, nie terrorem". Film przeciwko ekstremizmowi poruszył miliony widzów

Więcej o:
Komentarze (34)
Porwanie i zabójstwo Piotra Stańczaka z Geofizyki Kraków w Pakistanie. Aresztowany jeden z szefów al-Kaidy
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 11

  Nie uwierzę jak nie zobaczę.
  Bo po demolce i likwidacji WSI oraz rozdmuchaniu na cały świat sprawy ostrzelania Nangar Khal polski kontrwywiad wojskowy w tamtym rejonie świata NIE ISTNIEJE. A zatrzymanemu przywódcy al-Kaidy, przybić można wszystko. Zwłaszcza w odległym o parę tysięcy kraju, którego minister obrony na gwałt potrzebuje sukcesu. :-))

 • popijajac_piwo

  Oceniono 5 razy 3

  Powinni go ochrzcić, dać schabowego, gorzały, a potem wyleczyć ołowiem...

 • obeznany

  Oceniono 7 razy 3

  Czy Jaki przedstawił już menu z torturami, jakie dla niego przewiduje?

 • cezar85

  Oceniono 19 razy 3

  pewnie mieli równie duży udział, jak ja przed kompem

  ale ja, ze względów bezpieczeństwa i niczego do ugrania, się chwalę

  i jakby ktoś pytał, to wszystkiego się wyprę...jak świroni miśka

 • stefan4

  Oceniono 1 raz 1

  To nasze wojska okupacyjne jeszcze nie wycofały się z Afganistanu? Czyli to
  ,,Ostatnia, XV zmiana PKW ISAF przejęła służbę 5 czerwca 2014 – miała ona charakter
  logistyczny, a jej działalność skupiona była na zabezpieczeniu i przetransportowaniu
  pozostałego w Afganistanie sprzętu i wyposażenia''
  było tylko zwykłym wojskowym kłamstwem?

 • ferroetigni

  Oceniono 1 raz 1

  Służby Macierewicza doprowadziły do aresztowania... akurat w to uwierzę. Pewnie złapali go Afgańczycy lub Amerykanie, a ludzie maciara przypisują sobie chwałę. Żaba nogę nadstawia, gdy konia kują.

 • Paweł Mi

  Oceniono 3 razy 1

  Po co aresztowali? Powinni rozwalić na miejscu.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 4 razy 0

  Sekciarze od proroka pedofila wszędzie są tacy sami. Wmawianie lewackiemu ciemnogrodowi istnienia jakichś umiarkowanych muslimów to ponury żart.

 • vinogradoff

  Oceniono 12 razy 0

  Polacy powinni domagac sie extradycji Bandyty do Polski i w Polsce natychmiast go powiesic bez wyroku sondowego a na podstawie decyzji administracyjnej wydanej ustnie co byloby dobra lekcja pokazowa dla innych Bandytow, ktorzy czuja sie bezkarni i nabijaja sie z totalnej NAIWNOSCI Pogan z Europy a tymczasem juz Poeta glosil ,, gwalt niechaj sie gwaltem odciska,,.W przeciwnym wypadku spkemonizowana Europa nie ma szans na samoobrone przed tak zdeterminowanym , inteligentnym Przeciwnikiem, ktory idealnie perfekcyjnie wykorzystuje wszystki absurdy prawa Europy. Do tego nie wolno dopuscic a zaden Rzad panstwa Europy nie ma prawa przyczyniac sie do DEMORALIZACJI /swoja odlotowa polityka/, Terrorystow, ktorzy europejskie DZIWOLONGI traktuja jako zachete do dzialania. Ma byc NORMALNIE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX