Artur Orzech odchodzi z radiowej Trójki. Dyrektor: miał przestać publikować obraźliwe treści

Artur Orzech jest kolejnym popularnym dziennikarzem Programu III Polskiego Radia, który pożegnał się ze stacją. Zdecydował o tym sam po sporze z dyrektorem Trójki.

Sprawa zaczęła się od przesunięcia prowadzonych przez Artura Orzecha audycji - opisuje branżowy portal wirtualnemedia.pl. Z popołudniowego pasma zostały one przeniesione na późny wieczór, jednak - na noc z wtorku na środę. Tę audycję zastąpił program innego dziennikarza, Hirka Wrony.

Wirtualnemedia.pl opisują, że Orzech we wpisie na prywatnym profilu na Facebooku miał "dosadnie skrytykować" decyzję o zmianie ramówki, a także samego Wronę. Miał pisać o "niby przyjacielu", krytykować jakość audycji i zarzucać, że radiowy kolega nie pytał go o zdanie przed przesunięciem audycji. Wrona miał bronić się pisząc, że decyzja należała do kierownictwa, a on sam nie wiedział nawet, jaką audycję zastępuje.

#KogoNieSłychać w Trójce. Jak prawica zdobyła Program Trzeci Polskiego Radia i straciła słuchaczy>>>

Publiczny wpis czy prywatna korespondencja?

W sprawę włączył się szef stacji Wiktor Świetlik. W mailu do Orzecha miał napisać, że prosi o "zaprzestanie publikowania treści, które są obraźliwe w stosunku do pracowników Trójki". Podkreślał, że wpis na Facebooku był dostępny dla "setek osób" i że jeśli sytuacja się powtórzy, to radio zakończy współpracę z Orzechem.

Ten w odpowiedzi mówił, że z Wroną prowadził "prywatną korespondencję" przez prywatnego maila i oświadczyć, że kończy współpracę z Trójką.  -  Atmosfera przy Myśliwieckiej jest tak trudna i ciężka, że musiałem odejść. Tylko słuchaczy mi żal - tłumaczył swoje odejście w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Artur Orzech współpracować z Trójką od lat 90., zaś od 2001 roku prowadził tam audycje, w tym  "Orzech i reszta", "Moje miasto nocą", "Prywatną kolekcję" i "Zaraz wracam" - podaje jego profil na stronie radia.

Z Trójki odeszli już m.in. Artur Andrus, Robert Kantereit i Wojciech Zimiński

Więcej o:
Komentarze (71)
Artur Orzech odchodzi z radiowej Trójki. Dyrektor: miał przestać publikować obraźliwe treści
Zaloguj się
 • gramaar

  Oceniono 22 razy 12

  czy ten niby artykuł pisał robot?
  1/ miał przestał publikowania obraźliwe treści;
  2/ Z popołudniowego pasma zostały one przeniesione na późny wieczór, jednak - na noc z wtorku na środę.
  3/ ...mówił, że z Wroną prowadził "prywatną korespondencję" przez prywatnego maila i oświadczyć, że kończy współpracę z Trójką.
  4/ Artur Orzech współpracować z Trójką od lat 90.

 • krynolinka

  Oceniono 17 razy 11

  Jest telewizor nadający tylko dla naszego bohatera narodowego, żeby się nie denerwował niewygodnymi treściami i radio też ma grać w podobnym stylu. O internecie drukowanym już nie wspomnę.

 • pstryk28

  Oceniono 28 razy 10

  Czy powyższe dzieło dziennikarskie pisał jakiś obcokrajowiec po półrocznym kontakcie z językiem polskim? Błędów tyle, że aż mi się cytować nie chciało...

 • artur-borubar

  Oceniono 14 razy 8

  Kuźwa, czy zatrudnicie w wyborczej kogoś kto z maturą, kto potrafi dwa zdania napisać zgodnie z polską gramatyką?

 • marekal

  Oceniono 11 razy 7

  prawie wszyscy komentujący zwrócili uwagę na to samo, ale... chyba nie dość powtarzania - czy ten tekst został napisany przez obcokrajowca? A może "generator treści", czy też inne "gogle translator"? Jak można "takie coś" wypuścić?

 • tyfus.wolski

  Oceniono 14 razy 6

  UWAGA == UWAGA == UWAGA == UWAGA == UWAGA == UWAGA == UWAGA == UWAGA

  W Parlamencie Europejskim trwa debata w sprawie Polski.
  Europosłowie PiS opuścili salę obrad, strzelając focha na cały normalny świat.

  Będziemy niebawem na 100% świadkami zmasowanego, wściekłego ataku PiS na Europę.
  To kolejny krok na drodze do opuszczenia Unii Europejskiej, który niebawem zamierza PiS wykonać.

 • drmuras

  Oceniono 8 razy 6

  Mimo że nie słucham trójki to teraz jeszcze bardziej nie będę słuchać. Tylu ich odeszło że mogą założyć Nową Trójkę w internecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX