Pracownik strzelał w w biurowcu Thomson- Reuters w Gdyni. Nieoficjalnie: załamanie nerwowe

Siedziba Thomson Reuters w Gdyni

Siedziba Thomson Reuters w Gdyni (Fot. maps.google.com)

Nikt nie ucierpiał w wieczornej strzelaninie w biurowcu Thomson- Reuters w Gdyni. Policja zatrzymała 30-letniego obywatela Białorusi. To pracownik agencji. TVN podaje nieoficjalnie, że mężczyzna przeżył "załamanie nerwowe."

- Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, przesłuchują pracowników firmy - powiedział jeszcze wczoraj podkomisarz Michał Sienkiewicz z pomorskiej policji. Zatrzymany został przewieziony na komisariat.

Na razie nie wiadomo dokładnie, jakie były motywy mężczyzn. TVN24 podaje nieoficjalnie, że miał on przeżyć "załamanie nerwowe." Z kolei trójmiejska "Gazeta Wyborcza" informuje, że Białorusin interesował się strzelectwem i brał udział w zawodach strzeleckich. 

Czytaj więcej na trojmiasto.wyborcza.pl.

"Wyglądało to tak, jakby chciał do nas strzelać"

Przed 19.00 na drugie piętro budynku wszedł uzbrojony mężczyzna. Nieoficjalnie wiadomo, że miał długą broń i pistolet. Oddał dwa strzały. Przerażeni pracownicy położyli się na ziemi i zadzwonili na numer alarmowy 112. Tylko dzięki bohaterskiej postawie jednego z mężczyzn, który obezwładnił napastnika nikt nie ucierpiał.

- Wyglądało to tak, jakby chciał do nas strzelać i gdyby nie zimna krew jednego z naszych kolegów, mogłyby być ofiary - tak o strzelaninie mówi reporterowi Radia Gdańsk jedna z pracownic, która chce zachować anonimowość. Dodaje, że Białorusin zazwyczaj brał popołudniowe zmiany od 16.00. - Był zamknięty w sobie, nawet nie odpowiadał nam cześć, nie miał w pracy kolegów, często dzwonił do swojej rodziny. Zajmował się wprowadzaniem do bazy raportów firm - mówi.

Te 14 pytań pokaże, jak dobrze znasz lata 80. Ci powyżej 30 lat mają fory
1/14W którym roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu?
Zobacz także
 • Smog w Krakowie Smog w Krakowie, 2018-10-21. Sprawdź jakość powietrza w mieście
 • Pogoda w niedzielę. Będzie chłodno, pojawią się opady. Pogoda na niedzielę. Aura nie będzie nas rozpieszczać. Będzie chłodno, pojawi się deszcz
 • Czy w wybory wypada niedziela handlowa? Niedziele handlowe - październik 2018. Czy w dniu wyborów samorządowych sklepy będą otwarte?
Komentarze (40)
Pracownik strzelał w w biurowcu Thomson- Reuters w Gdyni. Nieoficjalnie: załamanie nerwowe
Zaloguj się
 • czesiu.wisniak

  Oceniono 21 razy 5

  Pracownik Reutersa załamał się nerwowo, bo tyle pisali o polskim nacjonalizmie, ciemnogrodzie a tu Kaczorowi rośnie i nie chce przestać...

 • popijajac_piwo

  Oceniono 3 razy 3

  Pacz pan, jak myśliwi wpakowali dziecku śrut w kask to nie było problemu. A tutaj nawet nikt nie został ranny.

  Mówił już ile dzików widział?...

 • tet233

  Oceniono 3 razy 3

  Spróbuję zgadnąć - dzisiejsze "Wiadomości" nie poinformują o tym, bo w Polsce nie ma aktów przemocy.

 • rikol

  Oceniono 3 razy 3

  Facet strzelił 2 razy i to jest strzelanina? To jakiś żart? Nikt nawet nie był ranny.

 • airmaro

  Oceniono 7 razy 1

  Znowu media kreują fałszywe zamachy...
  To już staje się nudne i żałośnie śmieszne jak próbujecie nabierać ludzi na sztuczny terroryzm.
  Tutaj więcej o tym:
  www.youtube.com/watch?v=C2S3y4J9WOw&t=339s

 • optymistaa43

  Oceniono 9 razy 1

  Do tego dochodzi bo mamy idiotow za politykow jak plaszczak czy maciora.Spodziewam sie ze poprzez ich prowokacyjne i lekcewazace wypowiedzi dojdzie do jakiegos nieszczescia z muzulmanami w roli glownej.cos wysadza,zginie kilkudziesieciu Polakow. PiSsowiecka banda przekuje to w sukces bo to pierwszy wypadek i powiedza ze od teraz beda nas ochraniac jeszcze bardziej.

 • asmok6

  Oceniono 2 razy 0

  Taa, a w radiu już zdementowali. Nie załamanie tylko nieporozumienie, facet przed pracą był na strzelnicy. Pracował zawsze na popołudniową zmianę a tym razem przyszedł na poranną. Ktoś go po prostu nie znał, zobaczył broń (nie wiem jak, bez pokrowca niósł czy co?). Pomyślał że to świr który chce strzelać do ludzi i się na niego rzucił. Z drugiej strony ten z bronią, szedł sobie spokojnie do swojego pokoju, nagle ktoś się na niego rzucił. Pomyślał że to świr który chce mu zabrać broń żeby strzelać do ludzi i zaczął się bronić. Takie jaja :) Media sieją panikę i mamy efekty.

 • parowka_z_puszki

  Oceniono 6 razy 0

  Najwyrazniej nawet Bialorusina zalamuje 1500pln na reke.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje