Polski Bus zatrzymał się przy autostradzie. Kierowca: Dalej nie jadę, skończył mi się czas

Polski Bus w Kielcach

Polski Bus w Kielcach (Fot. Jaroslaw Kubalski / Agencja Gazeta)

Przez wypadek kierowca Polskiego Busa musiał jechać objazdem, aż w pewnym momencie... zatrzymał się na parkingu i powiedział, że dalej jechać nie może. Przynajmniej przez 45 minut.

Polski Bus linii Warszawa - Wrocław został skierowany na przymusowy objazd, ponieważ na jego stałej trasie doszło do poważnego wypadku - opisuje "Gazeta Wrocławska". Kierowca jechał przez pewien odcinek autostradą, gdy zjechał z niej na parking i zatrzymał się.

Powiedział pasażerom, że skończył się mu dozwolony czas jazdy i teraz musi odczekać 45 minut, zanim ruszty dalej. Przedstawicielka firmy tłumaczyła "Gazecie Wrocławskiej", że było to działanie zgodne z przepisami i procedurami. Gdyby kierowca nie mógł jechać dalej, dyspozytor wysłałby nowego. Jednak w tym wypadku wystarczyło, że odczeka on przymusową przerwę. Ostatecznie autobus dotarł do Wrocławia opóźniony o półtorej godziny.

Maszynista zatrzymał pociąg na stacji w Tłuszczu i wyszedł

Do podobnej - ale poważniejszej - sytuacji doszło we wrześniu. Wtedy zatrzymał się nie kierowca autobusu, a maszynista pociągu ze Szczecina do Suwałk. 

Maszynista "Podlasiaka" zatrzymał pociąg w Tłuszczu i oznajmił, że kończy pracę. Prawdopodobnie na miejscu miał czekać jego zmiennik, ale z jakiegoś powodu się nie pojawił - podawało wtedy Radio Zet.

Rozpoznasz znane budowle tylko po fragmencie? Quiz dla spostrzegawczych
1/11To fragment:
Zobacz także
 • Zdobywczyni tegorocznej nagrody 2018 Man Booker Prize - Anna Burns z Irlandii Nagroda Bookera 2018 przyznana. Laureatką Anna Burns za powieść "Milkman"
 • Hanna Zdanowska. Według radnego wojewoda łódzki chce ogłosić wygaszenie jej mandatu Wojewoda chce wygasić mandat Hanny Zdanowskiej przed wyborami? "Polecenie z Warszawy"
 • Patryk Jaki w drodze na debatę Jaki został zapytany, czy wróci do partii po przegranej w wyborach. "Zobaczymy, co będzie"
Komentarze (206)
Polski Bus zatrzymał się przy autostradzie. Kierowca: Dalej nie jadę, skończył mi się czas
Zaloguj się
 • krzysztof_ptk

  Oceniono 75 razy 71

  Kierowca jest odpowiedzialnym za przewóz pasażerów. Złamanie obowiązujących przepisów może go kosztować utratę jego prawa jazdy. Co gorsza poprzez zmęczenie, stwarzał by zagrożenie dla życia pasażerów. Jego decyzja była jednoznacznie słuszna.

 • dj.80

  Oceniono 45 razy 43

  Nie miał chłopak wyjścia. Gdyby złapała go ITD, kary idą w grube tysiące.

 • freeasinfreedom

  Oceniono 40 razy 34

  A wąsaci Janusze zza jego pleców: "Jedź k....a! Zmieścisz się śmiało!"

 • Arkadiusz Demianowski

  Oceniono 28 razy 28

  Przepisy są jednoznaczne po 4.5 godz. jazdy nalezy zrobić minimum 45 minut przerwy.Dla dobra kierowcy ,pasażerów i innych uzytkownikow drogi.

 • Piotr Kołaczek

  Oceniono 18 razy 18

  Ludzie, zdecydujcie się: albo chcecie jeździć i latać bezpiecznie i wtedy nie będą Was dziwiły przerwy w pracy kierowców/maszynistów/pilotów, albo przyzwyczajcie się do wypadków. Po to ITD pilnuje tachografów, żeby kierowcy zachowywali się właśnie tak, jak Kolega z Polskiego Busa. I ukłony dla Polskiego Busa, za to, że ich kierowcy wiedzą, że mogą się stosować do przepisów a pracodawca stanie po ich stronie.

 • Bolu. Ka

  Oceniono 14 razy 14

  Kierowca postąpił jak najbardziej prawidłowo.A gdyby spowodowal wypadek na skutek zmeczenia to caly autobus ludzi przed kamerami mowilby przeciez to tylko 45min przeciez powinien odpoczac to skandal ze taki kierowca jeszcze pracuje przeciez on mógł nas pozabijac.

 • Slovo Doman

  Oceniono 13 razy 13

  gdyby jako pasażer jechał pewien były prezydent kierowca nazwany byłby tchórzem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje