Aktor przekazał 100 tys. zł. na rzecz Centrum Praw Kobiet. Wcześniej pieniądze zabrał im rząd

Kacper Kuszewski

Kacper Kuszewski (Agencja Gazeta / facebook.com/kuszewski.kacper)

Aktor Kacper Kuszewski przekazał wygraną w programie telewizyjnym na rzecz Centrum Praw Kobiet. W ubiegłym roku organizacja została pozbawiona finansowania przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Kacper Kuszewski zwyciężył w 8. edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" w telewizji Polsat. W nagrodę otrzymał "Złotą Twarz" oraz czek na 100 tysięcy złotych, który mógł przekazać na wybrany przez siebie cel charytatywny. 

- Podobno moje najbardziej udane kreacje były kobiece. Tak się czasami składa, że są ludzie, którzy potrzebują pieniędzy, a trudniej im jest tę pomoc uzyskać, dlatego chciałbym ten czek przekazać na konto fundacji Centrum Praw Kobiet, która zajmuje się walką o prawa kobiet, ale przede wszystkim pomocą kobietom, które padły ofiarą przemocy domowej - powiedział Kuszewski, gdy odbierał czek.

Centra Praw Kobiet pomagały ofiarom przemocy domowej od 21 lat. Resort sprawiedliwości zdecydował, że nie da pieniędzy trzem placówkom CPK. W uzasadnieniu ministerstwo napisało, że "oferta pomocy jest skierowana tylko dla kobiet pokrzywdzonych", a więc dyskryminuje mężczyzn i ofiary innych przestępstw.

Już nie pomożemy ofiarom przemocy domowej. Centrum Praw Kobiet znów bez pieniędzy >>>

W październiku m.in. do biur Centrum Praw Kobiet weszli policjanci, według relacji aktywistek zabrali dokumenty, twarde dyski czy nawet całe komputery. Postępowanie, w ramach którego przeprowadzono przeszukania, ma dotyczyć urzędników z ministerstwa sprawiedliwości. W całej sprawie chodziło o pieniądze przekazywane przez ministerstwo sprawiedliwości różnym organizacjom pozarządowym.

Centrum Praw Kobiet bez pieniędzy od rządu. Ekspertka: To ideologiczne, nie ma żadnego uzasadnienia merytorycznego >>>

To kolejna sytuacja, kiedy znana osoba wspiera organizację, której finansowanie zostało zlikwidowane lub ograniczone przez rząd. W ubiegłym tygodniu fundacja piłkarza Jakuba Błaszczykowskiego wraz z fundacją rodziny Kulczyków przekazali pieniądze na rzecz Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Kilka miesięcy temu MEN i MSWiA przestały finansować telefon zaufania i mógł on działać tylko do godziny 20:00. Teraz telefony będą odbierane aż do 2:00 w nocy. To niezwykle ważne, bo - jak podkreślają psychologowie - dzieci mogą zadzwonić dopiero, gdy pozostali członkowie rodziny pójdą spać.

Organizacje pomagające kobietom-ofiarom przemocy przeszkadzają min. Ziobrze"

Rozpoznasz znane budowle tylko po fragmencie? Quiz dla spostrzegawczych
1/11To fragment:
Zobacz także
 • Wybory samorządowe 2018. W Olsztynie zaginęło 399 kart do głosowania
 • Media bez kobiet Stulecie praw kobiet, a w telewizjach sami mężczyźni. "W mediach dalej XIX wiek"
 • Wybory 2018 Leszczyna, Piekarska, Struzik i Cymański w poranku wyborczym na żywo Gazeta.pl
Komentarze (121)
Kacper Kuszewski przekazał 100 tys. zł. na rzecz Centrum Praw Kobiet
Zaloguj się
 • 174pit

  Oceniono 51 razy 47

  Nooo, Panie Szanowny! To w superprodukcji patriotycznej "Jak Kaczyński z bratem zwyciężyli krzyżaków pod Grunwaldem" nie zgra Pan nawet Danuśki

 • aronia0

  Oceniono 55 razy 45

  Tak sie rodzi spoleczenstwo obywatelskie. Jak rzad cos zabiera albo zakazuje, zaraz sie znajda dobrzy, przyzwoici ludzie, ktorzy wesprza. Wstyd, ze rzad zabiera pieniadze na pomoc dla kobiet czy mlodziezy a daje rydzykowi i innym podejrzanym typom.

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 57 razy 43

  No to zdaje się czeka nas kolejna śmierć w M jak Miłość. Tym razem umrze Marek Mostowiak, w najlepszym razie zostanie attache ds. rolnictwa w Burkina Faso.

  Prezes Jacek nie puszcza płazem takich wyskoków jak darowizny dla organizacji "zagrażających bezpieczeństwu Polskiej Rzeczpospolitej Kaczej"

 • ffstv

  Oceniono 49 razy 37

  Wow. Szacunek!

 • quinquedactylus

  Oceniono 42 razy 36

  Same superlatywy dla Pana Kacpra Kuszewskiego

 • vito60

  Oceniono 37 razy 31

  Trudno żeby Centrum Praw Kobiet zajmowało się pomocą mężczyznom, panie ministrze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje