Uwaga na zmianę pogody! Już w nocy w części kraju sypnie śniegiem. W dzień dalszy ciąg opadów

Pogoda

Pogoda (MICHAŁ ŁEPECKI)

Uwaga na zmieniającą się pogodę! Jest ostrzeżenie meteorologów dla Dolnego Śląska przed opadami śniegu. W innych rejonach pojawi się deszcz ze śniegiem.

Niby jeszcze jesień, ale pogoda na Dolnym Śląsku będzie już zimowa. Średnio spadnie 5 centymetrów śniegu. Jak mówi dyżurny synoptyk z wrocławskiego IMGW Barbara Wrona, w górach może to być nawet 10 centymetrów. Na wschodzie regionu zacznie się od deszczu ze śniegiem.

Według synoptyków, w Sudetach i kotlinach górskich śnieg będzie padał wieczorem i w nocy, a na wschodzie regionu pojawi się dopiero nad ranem. We Wrocławiu śnieg powinien szybko stopnieć.

O poranku na Dolnym Śląsku uważajcie na drogach, może być ślisko. Instytut Meteorologii i i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego, a także dla południowej części Opolszczyzny. Będą obowiązywały od północy do poniedziałku, do 11.00.

W dzień deszczu ze śniegiem można spodziewać się na wschodzie, południu i w centrum kraju - prognozują z kolei synoptycy TVN Meteo.

Tymczasem w serwisach społecznościowych pojawiają się zdjęcia z zaśnieżonych rejonów Polski:

Papież zakazał sprzedaży papierosów w Watykanie. Nie będzie wspierał szkodliwego biznesu

Zobacz także
  • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Co działo się w wybory samorządowe? Głos za flaszkę i niszczenie kart
  • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
  • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (5)
Pogoda. Śnieg na Dolnym Śląsku, ostrzeżenie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje