"Skrajna prawica zdominowa豉 安i皻o Niepodleg這軼i". Zagraniczne media o marszu w Warszawie

Marsz Niepodleg這軼i zosta zauwa穎ny przed media na 鈍iecie - i wg. niekt鏎ych "zdominowa" polskie 鈍i皻o. Pisano te o najwi瘯szej demonstracji skrajnej prawicy w Europie.

Największym wydarzeniem dzisiejszego dnia był bez wątpienia Marsz Niepodległości. Według obliczeń policji wzięło w nim udział około 60 tysięcy osób. Marsz był stosunkowo bezpieczny, nie doszło do starć z policją. Nie brakowało jednak rasistowskich haseł i neofaszystowskich symboli, takich jak krzyż celtycki.

Marsz - i szczególnie reprezentowane na nim skrajne poglądy - zostały zauważone przed media na świecie. Spory artykuł poświęcił mu brytyjski tabloid "Daily Mail". Gazeta pisała na swoim portalu o "tysiącach zwolenników skrajnej prawicy, którzy wykrzykiwali antyżydowskie hasła" i żądali "białej Europy". 

Na tekst tabloidu odpowiedział polski prawicowy serwis wpolityce.pl. "Żenujące! Brytyjski "Daily Mail" straszy "faszystami" i "supremacjonistami" z Marszu Niepodległości" - pisze portal.

Amerykański Buzz Feed zwraca uwagę, że marsz stał się jedną z największych manifestacji skrajnej prawicy w Europie.

Turecki Daily Sabah opublikował depeszę agencji AP o marszu. W tekście czytamy, że "demonstracja skrajnej prawicy zdominowała obchody Święta Niepodległości". "Uczestnicy marszu wyrażali sympatię dla ksenofobicznych poglądów i białej supremacji" - czytamy.

"Tysiące wzięły udział w paradzie na Dzień Niepodległości, zorganizowanej przez młodzieżowy ruch dążący do 'czystości etnicznej' w Polsce" - pisze prestiżowy "The Wall Street Journal".

Wi璚ej o:
Komentarze (173)
"Skrajna prawica zdominowa豉 安i皻o Niepodleg這軼i". Zagraniczne media o marszu w Warszawie
Zaloguj si
 • jael53

  Oceniono 46 razy 24

  "Czysto嗆 etniczna" w kraju, gdzie mniej wi璚ej 70% obywateli nie ma 瘸dnego poj璚ia o swoich pradziadkach...

 • mazzini890

  Oceniono 34 razy 22

  Jaros豉w rozp皻uje si造 nad kt鏎ymi za par lat nie zapanuje.Oby tylko USA ,dawna EWG i Chiny nie uzna造 瞠 z nami "porz康ek" niech zrobi Moskwa.

 • Piotr Walczak

  Oceniono 34 razy 16

  nie sie potem pisobolszewia nie oburza 瞠 pisz o "polskich obozach zag豉dy" .
  '

 • pi.mi

  Oceniono 40 razy 16

  "Skrajna prawica zdominowa豉 安i皻o Niepodleg這軼i"

  Po prostu ka盥y kto ma troch oleju w g這wie, poczucie dobrego smaku a w sercu i g這wie odrobin pozytywnych uczu do Polski i jej historii nie uczestniczy w tym bajzlu.

  Groteskowe widowisko.

 • rggg

  Oceniono 21 razy 15

  Smutne to. Kraj w kt鏎ym faszy軼i wymordowali miliony Polak闚 jest rz康zony przez faszyzuj帷 parti a na ulicach faszy軼i pod os這n policji organizuj najwi瘯sz w Europie faszystowsk demonstracje.

 • stachud

  Oceniono 19 razy 15

  New York Times - te artyku napisa
  But others held banners of white supremacy, including one that read “White Europe of brotherly nations,” according to The Associated Press. Still others carried signs equating Islam with terrorism, waved signs denouncing same-sex marriage, and carried banners of the National Radical Camp, an anti-Semitic group founded before World War II on extreme nationalist values.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 42 razy 12

  to nie jest skrajna prawica

  to s FASZY列I

  a gro幡e jest to 瞠 PIS ich wpsiera - szczeg鏊nie aktywny pod tym wzgledem jest p豉szczak

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX