Będzie mocno wiało, nad Bałtyk nadciąga sztorm. Ostrzeżenia dla niemal całego kraju [PROGNOZA]

W weekend pogoda nie będzie nas rozpieszczać - mocno powieje i będzie deszczowo. Nad morze nadciąga też sztorm o sile 8-9 stopni w skali Beauforta.

W weekend będzie pochmurno i deszczowo. Spadnie nawet do 10 litrów wody na metr kw. Będzie wietrznie - na Bałtyku będzie sztorm o sile 8-9 w skali Beauforta. W Tatrach powieje nawet do 120 km/godz. Silne wiatry wystąpią na terenie całego kraju, więc odczuwalna temperatura będzie niższa. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało ostrzeżenia dla większości województw.

Będzie zimno

W piątek termometry pokażą 5 stopni w Suwałkach, 8 stopni w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. Najcieplej będzie na Dolnym Śląsku - nawet 11 stopni Celsjusza. Biomet będzie niekorzystny, bo ciśnienie będzie spadać.

Szczegółową prognozę można sprawdzić tutaj >>>

W weekend również mocno powieje - do 70-80 km/godz. Jednak mimo deszczu, na niebie zaświeci też słońce. W pierwszy dzień weekendu będzie od 5 stopni na północnym wschodzie do 11 na południu kraju . W niedzielę będzie chłodniej niż sobotę: 4 stopnie w Suwałkach, 7 w centrum i na Pomorzu, do 9 na Rzeszowszczyźnie.

Więcej o:
Komentarze (3)
Prognoza pogody na weekend. Będzie mocno wiało, nad Bałtyk nadciąga sztorm
Zaloguj się
 • freeasinfreedom

  Oceniono 2 razy 0

  Mam nadzieję, że wiatr porządnie postrzępi prawdziwym wolakom te ich biało-czerwone poszewki, robiące za optyczne powiększacze frekwencji.

 • t.t

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego zamieszczacie informację RSO z minionego miesiąca???
  Na dziś IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla pomorskiego i zachodniopomorskiego.
  Dokładne informacje na stronie IMGW pogodynka.pl/ostrzezenia oraz w aplikacji Ostrzegator.
  Nie siejcie paniki, jak podrzędny brukowiec!

 • starszy-65

  Oceniono 1 raz -1

  Idiotyczna informacja więc może jakiś wróżbita pogodowy poinformuje nas wszystkich a szczególnie mnie z jakiego kierunku będą wiały tzw wiatry i czy bedzie śmierdziało bo jesienią w RP zawsze wieją wiatry a z przerwami jest słońce oraz deszcz - tak mówią też starzy Górale.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX