"Przesłuchanie", "o. Rydzyk poucza prezydenta". Komentarze po wywiadzie Dudy w TV Trwam

"Tym, którzy sądzili, że Adrian wyszedł z Andrzeja na dobre, polecam to przesłuchanie" - napisał Jarosław Kuźniar po emisji rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy w TV Trwam. Dziennikarze oceniają, że w godzinnym wywiadzie o. Tadeusz Rydzyk "pouczał" prezydenta.

Wywiady telewizyjne mają różną formę, jednak zazwyczaj prowadzący zadają stosunkowo krótkie pytania i wysłuchują odpowiedzi, ewentualnie dopytując rozmówcę. Jednak w niektórych momentach rozmowa o. Tadeusza Rydzyka z prezydentem Andrzejem Dudą sprawiała wrażenie, jakby to redemptorysta - tu w roli dziennikarza - był tym, który ma ważniejsze rzeczy do powiedzenia.

W pewnym momencie o. Rydzyk zdawał się sugerować prezydentowi, że... przygotowywana reforma w nauce może być niekorzystna dla jego uczelni, w szczególności jej finansowania. Niemal wprost dopominał się o pieniądze dla swojej szkoły. W niektórych momentach duchowny wcinał się w słowo i przerywał prezydentowi. 

O. Rydzyk zasugerował w pewnym momencie, że gdyby Duda nie zawetował ustaw o KRS i SN, to nie doszłoby do zablokowania kandydatów na asesorów przez KRS. Prezydent bronił się przez atak mówiąc, że nie doszłoby do tego, gdyby rząd szybciej przygotował reformę sądownictwa. Po tym redemptorysta zaczął bronić rządu. - Za dwa lata nie można wszystkiego zrobić... - mówił o. Rydzyk. 

"O. Rydzyk poucza prezydenta"

Wywiad był dość szeroko komentowany na Twitterze. Niektórym - szczególnie zwolennikom PiS - podobała się rozmowa w TV Trwam. Jednak niektórzy dziennikarze negatywnie oceniali styl rozmowy. 

"Andrzej Duda udziela wywiadu TV Trwam, a 'dziennikarz' o. Rydzyk poucza prezydenta ws. sądownictwa, polityki i swojej szkoły. Prezydent Duda pokornie znosi" - napisał Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej". "To nie jest wywiad ojca Rydzyka z Andrzejem Dudą. To jest wywiadówka, na której Duda tłumaczy się ojcu Rydzykowi" - ocenił szef "Newsweeka" Tomasz Lis.

Bardziej dosadni byli Jarosław Kuźniar i Krzysztof Luft. "Tym, którzy sądzili, że Adrian wyszedł z Andrzeja na dobre polecam to przesłuchanie przez pana Tadeusza" - skomentował ten pierwszy. "Prezydent RP przymilający się i przytakujący toruńskiemu oligarsze w sutannie tłumaczący się przed nim w TV Trwam to jednak przykry widok" - napisał Luft.

Cały wywiad można zobaczyć na kanale Radia Maryja na Youtube.

 
Więcej o:
Komentarze (219)
Andrzej Duda w TV Trwam. Komentarze: "Przesłuchanie", "o. Rydzyk poucza prezydenta"
Zaloguj się
 • 11krzych

  Oceniono 70 razy 68

  Niby doktor, mieszkaniec dużego miasta i młody człowiek a wobec xienca zachowuje się jak prostaczek z dziury zabitej dechami. Człowiek prymitywny, dla którego ksiąc jest istotą boską.
  Zachowywał się jak uległy piesek. Normalnie jakby prosił, żeby Rydzyk mu porzucał patyka na aport i pogłaskał po grzbiecie. Siad, waruj, podaj łapę, dobry Adrian, grzeczny Adrian.

 • jpy1

  Oceniono 58 razy 56

  Ten wywiad tak naprawdę to jest skandal. Nie dość że Duda skompromitował się jako człowiek, to skompromitował także urząd Prezydenta. W jakim kraju Prezydent tłumaczy się jakiemuś podrzędnemu klesze?

 • kucyk_trojanski

  Oceniono 46 razy 44

  Takie zachowanie Dudy to przecież standard,zachowanie Rydzyka tez standard

 • ciemnastronaksiezyca

  Oceniono 44 razy 42

  To jest jakiś koszmar. Majestat Przezydenta ulecial bezpowrotnie. Został tylko wstyd.

 • polomarkus

  Oceniono 38 razy 36

  Miałem jaki taki szacunek do Prezydenta do jego funkcii ale teraz to już kaplica to już szok .Co Andriu zrobił z siebie .Jest upokarzany przez pisiorów przez małego antka on niema szacunku do samego siebie.Jak on mógł tak dać się poniżyć takiemu( a tu brakuje słów jak taka hienę nazwać nazwać)

 • kali23

  Oceniono 37 razy 35

  Pouczał Prezydenta? Chyba " prezydenta".
  Ten PRZESTĘPCA nie zasługuje aby go nazywać Prezydentem.
  Jeszcze niedawno połowa Narodu i 100 % " elyt: chciało postawić tego KRYMINALISTĘ
  przed Trybunałem. Dzisiaj jest znowu dla nich " Panem Prezydentem" ?
  Co za krótka pamięć. Co za głupi Naród.
  Zakładam się, że PiSowscy przestępcy nigdy nie staną przed sądem.
  PS
  W każdym Państwie prawa gady pokroju Rydzyka już dawno stanęły by przed sądem.
  Czy w licencji TRWAM jest zgoda na uprawianie propagandy politycznej ?
  Jeżeli nie to NATYCHMIAST odłączyć TRWAM i RM od sieci !!!

 • st74

  Oceniono 38 razy 34

  Żałosne.

 • jottsp

  Oceniono 33 razy 33

  tego nie przebije zadne Ucho prezesa czy inny kabaret - plaszczacy sie Prezydent formacji ktora wstala z kolan

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX