"Kur wie lepiej". Mocny felieton Marcina Mellera o prezenterze "Wiadomości" Michale Adamczyku

Marcin Meller nawiązał w felietonie do niedawnych popisów Michała Adamczyka z "Wiadomości" TVP, który na Twitterze postanowił zlustrować Władysława Bartoszewskiego.

Meller pisze w felietonie w "Newsweeku", że "dziwi się poruszeniu internetową hejteradą w wykonaniu twarzy »Wiadomości« TVP, Michała Adamczyka".

Przypomnijmy, prezenter "Wiadomości" pisał na Twitterze o teoriach spiskowych dot. Władysława Bartoszewskiego. Później tłumaczył w liście do prezesa TVP Jacka Kurskiego, że "z bólem przyjmuje próby przypisania mu poglądów, których nigdy nie podzielał.

Adamczyk, jak przypomina Meller, „tak tylko pytał”, dlaczego Bartoszewski został zwolniony z obozu Auschwitz.

Nic nowego, to jedna z ulubionych piosenek internetowej psychoprawicy, sugerującej mniej lub bardziej otwarcie, że Bartoszewski był współpracownikiem gestapo, jego siostra wyszła za SS-mana (w rzeczywistości w ogóle nie miał siostry), nieprzypadkowo więc został zwolniony

Adamczyk brnął, nawet gdy Muzeum Auchwitz spokojnie i rzeczowo wyjaśniało mu, jak było naprawdę. 

ZOBACZ TEŻ: Dziennikarz TVP powielał teorie spiskowe na temat Bartoszewskiego. Teraz pisze do Kurskiego

"Niewiarygodna hejterada z udziałem gwiazdora TVP". Kłócił się na Twitterze z Muzeum Auschwitz

Meller pisze, że "gwiazdor TVP nie zrobił niczego szokującego":

On po prostu wie, że już wolno. Firmuje twarzą i nakręca największą fabrykę nienawistnej propagandy jaka działała w Polsce od stanu wojennego. Która dzień w dzień w najbardziej prymitywny, prostacki i chamski sposób opluwa wszystkich, którzy nie leżą plackiem przed prezesem z drabinki i którzy mają choć drobne wątpliwości wobec tego, co się dzieje w naszym kraju od dwóch lat
Adamczyk za mądry nie jest, ale cwany i owszem, więc mu czujki słusznie podpowiadają, jak i na kogo szczekać. A wypunktowany przez Muzeum Auschwitz śmieje się i pisze list do samego mistrza manipulowania „ciemnym ludem”, zarazem swego prezesa Jacka Kurskiego, że nie głosił tego co głosił

Meller kończy felieton nawiązaniem do Tadeusza Kura, "jednej z najbardziej obrzydliwych postaci marcowej propagandy 1968 roku":

Polemikę z jednym z jego szmatławych tekstów napisał w »Polityce« Dariusz Fikus i zatytułował »Kur wie lepiej«, co cenzura, ewidentnie zmulona nadmiarem roboty, przepuściła. W ten sposób i tylko w ten Tadeusz Kur został zapamiętany. Może Michał Adamczyk i jemu podobni zrozumieją aluzję

Poniżej cały felieton:

Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o:
Komentarze (176)
"Kur wie lepiej". Marcin Meller o Michale Adamczyku
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 132 razy 110

  Brawo, panie Marcinie. Celnie.

  A teraz zlecą się tu PiSowskie pieski, które będą szczekać, aż im się ogonki naprostują.

  No, to zaczynamy: 3… 2… 1…

 • r4b

  Oceniono 86 razy 80

  Prostactwo i chamstwo i tak niczego nie zrozumie. Tekst Marcina Mellera daje jednak dużą satysfakcję nam wszystkim, tym z gorszego sortu. Dzięki!

 • antropoid

  Oceniono 75 razy 69

  FAKT faktem, że z tej całej trójcy funkcjonariuszy prowadzących tzw. "Wiadomości", to najgorsza szuja.

 • dr.seks

  Oceniono 56 razy 54

  O mocnym kręgosłupie moralnym i trwałości poglądów pana Adamczyka świadczy fakt, że zaczynał pracę w TVN24, za rządów PO grzecznie serwował widzom prawomyślne, neoliberalne informacje przez lat z górą dziesięć, a po nastaniu "dobrej zmiany", jak na neofitę przystało, stara się być najwierniejszym sługą nowego prezesa i Głównego Prezesa... gdyby nie dobre wychowanie, za które dziękuję moim wychowawcom, utopiłbym pana Adamczyka w powodzi najgorszych inwektyw jakimi można takiego człowieka określić...

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 57 razy 51

  Tak toporną i chamską partyjną propagandę w mediach mieliśmy w PRL tylko krótko trzy razy: za stalinizmu (1949-55), za Moczara (65-68) i za pierwszej Solidarności (80-81). Komuna wróciła w najobrzydliwszej postaci.

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 64 razy 48

  do "patriotów" nieuków- nawet gdyby B. miał siostrę, to nie mogłaby wyjśc za SS-mana, bo SS-mani nie mogli żenić się z Polkami.

 • def11

  Oceniono 48 razy 42

  "Jeśli nie wiesz, jak się zachować, to na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie" Bartoszewski

  Wydawać by się mogło, że "lepszy sort" i "Pany" powinni wiedzieć, ale jak nieomal codziennie doświadczamy, odwoływanie się do "przyzwoitości" w prawym i sprawiedliwym inaczej środowisku to jak rzucanie pereł przed wieprze, trud daremny.

  PiS to ZŁO

 • klikusy

  Oceniono 32 razy 32

  wiadomo wyznawcy pis to ćwoki ciemnogród i inteligentni inaczej. do nich tylko grypsera Jacka i Adamczyka dociera . taki to urok pis inteligencji.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 32 razy 30

  To zabawne, że Bartoszewski dostał Krzyż Walecznych od "Bora" Komorowskiego, a Kaczyński nawet nie wiedział, że wybuchł stan wojenny...

  Ale za kilka złotych można z bohatera zrobić zdrajcę, a ze zwykłej tchórzliwej ku*wy bohatera! Czemu nie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX