Pietrzak minął się z prawdą w felietonie. Informacji nie weryfikował, bo "boi się tylko Boga"

Jan Pietrzak zarzucił lokalnej gazecie, że zwolniła dziennikarza, który napisał o jego występie w Opolu. Jak podaje "Press", bard nieprawdziwe informacje zaczerpnął z anonimowego maila i nie zweryfikował ich, bo "niczego się nie boi".

Choć od koncertu w Opolu minęły już niemal dwa miesiące, Jan Pietrzak zdaje się nadal ubolewać nad jego niską frekwencją. Napisał felieton do tygodnika "Sieci Prawdy", w którym zarzucił redakcji "Nowej Trybuny Opolskiej", że zwolniła i przychylnego mu dziennikarza. Zbigniew Górniak na łamach "NTO" pisał, że festiwal został upolityczniony i krytykował media, które odnotowały pustki podczas występu (widownia miała zostać "obfotografowana tak namiętnie, jakby to było wyrzucone na brzeg syryjskie dziecko"). 

Pietrzak w swoim tekście stwierdził, że Górniak został "wyrzucony z pracy" i "traci środki utrzymania". Informacje prostuje poniekąd sam Górniak, który przyznaje, że sam zerwał współpracę z gazetą, bo po felietonie o Pietrzaku zamknięto mu bloga i stracił felieton w drukowanym wydaniu pisma. Wyjaśnia również, że środków do życia nie stracił, bo od półtora roku jest dyrektorem programu Radia Opole - informuje "Press"

Redakcja "Pressa" skontaktowała się także z naczelnym "NTO", który dodaje, że Górniak nie mógł zostać zwolniony, bo nie pracuje tam już od 12 lat, a swoje felietony przeniósł do publicznego radia, w którym pobiera dyrektorską pensję. Co na to Pietrzak? Tłumaczył, że informacje, na podstawie których napisał felieton, otrzymał w anonimowym mailu. - Nie weryfikowałem tych informacji. Niczego się nie boję, tylko Boga się boję - kwituje.

Występ Pietrzaka w Opolu

To nawet nie były polityczne aluzje. Peanów na cześć PiS w wykonaniu Jan Pietrzaka nie wytrzymała publiczność festiwalu piosenki w Opolu. Im dłużej trwał benefis, tym bardziej widownia amfiteatru świeciła pustkami. Widowisko z loży VIP śledził prezes TVP Jacek Kurski, ale - jak relacjonowała opolska "Gazeta Wyborcza" - częściej niż na scenę zerkał na smartfona.

Bard po koncercie zrzucał braki frekwencyjne na pogodę i... "Gazetę Wyborczą", która - jego zdaniem - pisała, że pobił on muzyków. Opolska "GW" relacjonowała przebieg próby, podczas której Pietrzak wygrażał artystom, którzy pomylili zwrotki jego piosenek, że nie wystąpią na koncercie. "Wyborcza" cytowała też jego słowa na temat "dudniącego pedała" perkusji. - Nie mogę śpiewać spokojnie, bo słyszę ciągle takie „łup, łup”, jak w jakiejś remizie (...). To jest mój utwór, ja go napisałem i ja sobie życzę, żeby to tak nie waliło, bo mi to przeszkadza. I mam taką artystyczną koncepcję - mówił.

Eksodus ludzi przed koncertem Pietrzaka

Więcej o:
Komentarze (140)
Pietrzak minął się z prawdą w felietonie. Informacji nie weryfikował, bo "boi się tylko Boga"
Zaloguj się
 • heepurian

  Oceniono 42 razy 40

  Pietrak - bard ? Żart ! Przecież to miernota artystyczna i degrengolada moralna. Nie boi się nikogo ? To dlaczego nigdy nie miał odwagi żartować ze sceny z aktualnej władzy tylko z jej poprzedniczki. Za Gierka śmiał się z Gomółki za Jaruzela z Gierak, za Wałęsy z Jaruzela .... A jak a jest prawda o tym że to niby on jest autorem piosenki " Żeby Polska była Polską "? Wielu ludzi którzy znali Agnieszkę Osiecką zna tę prawdę. Ale Pietrzak po linii PiS kłamie ile wlezie, bez mrugnięcia okiem. Taki sam z niego nawrócony bohater jak Piotrowicz.

 • kuba161048

  Oceniono 35 razy 31

  Smutny starzec.

 • puuchatek

  Oceniono 32 razy 28

  "Niczego się nie boję, tylko Boga się boję"

  Najłatwiej sobie Panem Bogiem gębę wycierać. On nie zaprotestuje i w tę gębę nie strzeli.

  Przypomni tylko spokojnie: "NIe będziesz mówił fałszywego świadectwa"…

 • simona_gwizdziel

  Oceniono 27 razy 27

  Jak Pieprzak zacznie śpiewać odbytem, może będzie zabawniejszy...

 • chi-neng

  Oceniono 29 razy 23

  ...bo "niczego się nie boi"
  -----
  Wg mnie, TEN powinien juz dawno bac sie samego siebie.

  A raczej tego kim, sie stal, od momentu, gdy sie zaprzedal kaczemu gnomowi i jego sekcie, spelniajac misje pro-rzadowa.

 • szaja25

  Oceniono 19 razy 19

  Będzie tak długo śpiewał..Żeby Polska.., jak długo Jarek będzie wertował kartki w jego teczce.

 • justas32

  Oceniono 20 razy 18

  Pietrzak - to współczesny Towarzysz Szmaciak ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX