Ostatnie podrygi ciepłej jesieni. Czeka nas słoneczny weekend, a później wiatr i deszcz

Pogoda od dłuższego czasu nas nie rozpieszcza - silny wiatr i ulewne deszcze nie pozwalają na cieszenie się złotą polską jesienią. Ale najbliższy weekend będzie świetną okazją na wyjście z domów.

W piątek niemal w całej Polsce nadal przelotny deszcz i temperatura od 8 stopni na Podlasiu do 11 w Szczecinie. Ale w weekend możemy spodziewać się nagłego przejaśnienia - w sobotę nieco cieplej, do 14 stopni na Dolnym Śląsku, ale przede wszystkim nie będzie padało.

W niedziele jedynie przelotny deszcz na Pomorzu Zachodnim. Temperatura utrzyma się - od 10 stopni na Suwalszczyźnie do 14 na Dolnym Śląsku. 

Niestety już w poniedziałek powróci przelotny deszcz na zachodzie i południu Polski. Będzie się też powoli ochładzać. Następnego dnia popada już niemal w całym kraju. 

Ostrzeżenia dla sześciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla sześciu województw. Najwyższy, trzeci stopień obowiązuje w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim i dolnośląskim. Drugiego stopnia - w zachodniopomorskim.

W związku z opadami, przewiduje się przekroczenie stanów ostrzegawczych i alarmowych na rzekach - m.in. Drwęcy, dopływach Wisły i Baryczy.

14 faktów z czasów PRL, których wstyd nie znać!
1/14Które igrzyska olimpijskie zbojkotowała Polska w 1984 r.?
Zobacz także
 • W tygodnikach "Wprost": Przed wyborami ugrupowanie Kukiza się sypie, może stracić pozycję [W TYGODNIKACH]
 • Kim Dzon Un i Donald Trump w gazetach Szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump. Co pokazała propaganda? Jest najnowsze wydanie gazety
 • Protest studentów przeciw ustawie Gowina. UW, Warszawa, 5 czerwca 2018 r. Protest studentów nabiera tempa. Dlaczego okupują uczelnie? Są cztery kluczowe powody
Komentarze (4)
Ostatnie podrygi ciepłej jesieni. Czeka nas słoneczny weekend, a później wiatr i deszcz
Zaloguj się
 • szambolan_prezydenta

  0

  Pani premier Szydło w dzisiejszym wywiadzie w radio Maryja powiedziała:
  Polska jako największy kraj Europy środkowej i wschodniej itd.
  Czyli uznała Ukrainę bez Krymu i Donbasu za fakt!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje