Ostatnie podrygi ciepłej jesieni. Czeka nas słoneczny weekend, a później wiatr i deszcz

Pogoda od dłuższego czasu nas nie rozpieszcza - silny wiatr i ulewne deszcze nie pozwalają na cieszenie się złotą polską jesienią. Ale najbliższy weekend będzie świetną okazją na wyjście z domów.

W piątek niemal w całej Polsce nadal przelotny deszcz i temperatura od 8 stopni na Podlasiu do 11 w Szczecinie. Ale w weekend możemy spodziewać się nagłego przejaśnienia - w sobotę nieco cieplej, do 14 stopni na Dolnym Śląsku, ale przede wszystkim nie będzie padało.

W niedziele jedynie przelotny deszcz na Pomorzu Zachodnim. Temperatura utrzyma się - od 10 stopni na Suwalszczyźnie do 14 na Dolnym Śląsku. 

Niestety już w poniedziałek powróci przelotny deszcz na zachodzie i południu Polski. Będzie się też powoli ochładzać. Następnego dnia popada już niemal w całym kraju. 

Ostrzeżenia dla sześciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla sześciu województw. Najwyższy, trzeci stopień obowiązuje w województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim, łódzkim, wielkopolskim i dolnośląskim. Drugiego stopnia - w zachodniopomorskim.

W związku z opadami, przewiduje się przekroczenie stanów ostrzegawczych i alarmowych na rzekach - m.in. Drwęcy, dopływach Wisły i Baryczy.

Więcej o:
Komentarze (4)
Ostatnie podrygi ciepłej jesieni. Czeka nas słoneczny weekend, a później wiatr i deszcz
Zaloguj się
  • szambolan_prezydenta

    0

    Pani premier Szydło w dzisiejszym wywiadzie w radio Maryja powiedziała:
    Polska jako największy kraj Europy środkowej i wschodniej itd.
    Czyli uznała Ukrainę bez Krymu i Donbasu za fakt!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX