Dariusz Michalczewski przed sądem. Były bokser jest oskarżony o znieważanie i uderzenie żony

Dariusz Michalczewski został oskarżony o znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej żony. Były bokser i celebryta stanął przed gdańskim sądem. Zdaniem obrońcy jest niewinny.

47-letni były mistrz świata w boksie wagi półciężkiej, stanął przed Sądem Rejonowym w Gdańsku. Został oskarżony o znieważenie i jednorazowe naruszenie nietykalności cielesnej żony informuje trójmiejska "Gazeta Wyborcza". Sędzia wyłączyła jawność procesu. 

 

Adwokat Michalczewskiego utrzymuje, że jego klient nigdy nie podniósł ręki na żonę.- Miała miejsce kłótnia, pojawiły się podniesione głosy, a na koniec zadecydowały emocje - tłumaczył Jacek Rochowicz w rozmowie z gazetą. - Pani Barbara stoi murem za swoim mężem, bardzo go wspiera, nie ma mowy o żadnej przemocy. Tak to już jest, że w nerwach mówimy różne rzeczy, a potem tego żałujemy - wyjaśniał.

Narkotyki, alkohol i awantura

O Michalczewskim głośno było na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. Żona boksera zadzwoniła na policję i zgłosiła, że mąż awanturuje się.

W mieszkaniu Michalczewskich policjanci znaleźli woreczek ze śladową ilością kokainy. Bokser tłumaczył się, że ktoś musiał go zostawić, jednak badania wykazały, że w momencie zatrzymania sam był pod wpływem narkotyku i alkoholu. Michalczewski nie usłyszał zarzutu posiadania narkotyków, ponieważ ich ilość była znikoma. Na jego niekorzyść ma jednak znaczenie fakt, że sam był pod ich wpływem i może się to odbić na sprawie naruszenia nietykalności żony.

Niebieska Karta

Mimo, iż żona Michalczewskiego z początku zeznawała, że mąż znęca się nad nią od 2009 roku, jednak później wycofała się z zarzutu. Jej mąż spędził w areszcie dwie doby. Nie przyznał się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Postępowanie ws. Michalczewskiego wszczęto z urzędu, ze względu na „ważny interes społeczny". Rodzina Michalczewskich od kilku lat miała założoną Niebieską Kartę – to procedura mająca chronić przed przemocą w rodzinie.

"Skoro nie potrafimy robić publicznych mediów, zlikwidujmy je". Oto kulisy działania TVP [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 8]

Więcej o:
Komentarze (62)
Dariusz Michalczewski oskarżony o znieważanie i uderzenie żony
Zaloguj się
 • a.k.traper

  Oceniono 19 razy 5

  Po co te opinie skoro nie znamy faktów?

 • taunus68

  Oceniono 20 razy 4

  Michalczewski nie jest politykiem,żyje za swoje a członkowie pisu żyją z pieniędzy podatnika i robią to samo jak radny z Bydgoszczy opowiadając jeszcze te swoje kazania umoralniające...

 • zz1026

  Oceniono 17 razy 3

  michalczewska to najwredniejsze najbardziej upierdliwe i najpodlejsze babsko jakie w zyciu spotkalem

  jak w domu zachowuje sie tak samo to michalczewskiemu powinni order dac za to ze jeszcze jej nie zabil

 • japka_putina

  Oceniono 17 razy 3

  Coś tam musiało się dziać, ale jedno jest pewne: jakby ten facet na sekundę stracił panowanie, żona już nigdy zeznań by nie złożyła.

 • marcin1948

  Oceniono 4 razy 2

  To że jest damski bokser nie umniejsza jego zaangażowania w promocje LGBTQWERTYCHUJ.Wszelkie lewaczki i feministki pamiętajcie że w hierarchi lewackiej ważności geje i lesby stoją wyżej niż kobiety

 • wolak_pospolity

  Oceniono 4 razy 2

  Pislam chyba nie lubi pana boksera ale rozwodników mających po trzy małżonki wynosi na piedestały....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX