Owsiak: Zostałem uznany winnym. Dostał grzywnę i naganę za przeklinanie na Woodstocku

Jerzy Owsiak musi zapłacić 100 zł mandatu - orzekł sąd w Słubicach. Gorzowska policja chciała ukarania organizatora Przystanku Woodstock za używanie wulgarnych słów podczas tegorocznego festiwalu.

Wniosek do sądu policja skierowała kilka tygodni po zakończeniu Przystanku Woodstock. Powodem wniosku były słowa jakie wypowiedział Jerzy Owsiak po ostatnim koncercie. Użył on kilku wulgarnych słów w trakcie wykonywania utworu na scenie głównej. Później tłumaczył, że wypowiedział je w artystycznej konwencji i nie miał zamiaru nimi nikogo obrażać.

Z kolei sam wniosek do sądu Owsiak uznał za kuriozalny. W odpowiedzi policja twierdziła, że Jerzy Owsiak powinien odpowiedzieć za te słowa, ponieważ wszyscy są równi wobec prawa, jego wystąpienia słuchało około 250 tys. osób.

Sąd: Owsiak winny

Sąd zdecydował, że szef WOŚP jest winny przeklinania. Będzie musiał zapłacić 100 zł mandatu, 30 zł opłaty sądowej. Otrzymał też naganę. 

Podczas rozprawy Owsiak przypominał swoje argumenty, które przedstawił po otrzymaniu wezwania, a także zwracał uwagę, że kilka wulgaryzmów stanowiło ułamek jego wypowiedzi, zaś "95 proc." miała pozytywny przekaz.

- Zostałem uznany winnym, mam naganę i 130 zł do uregulowania - powiedział przed sądem Owsiak. - To oznacza jedną rzecz. Użyłem tych słów wiecie w jakim kontekście. W języku polityków jesteśmy kanaliami, jesteśmy ludźmi gorszego sortu. Dziękuję za ten wyrok. Tak, jak pani sędzia mówiła, wszystkim wskazujemy, że wszyscy są równi wobec prawa. Miejsce na uwadze tych, którzy obrażają nas. Pilnujmy tego dobrego języka w stosunku do innych - stwierdził. 

Do wyroku Owsiak podchodzi z dystansem. Zapewnił, że mandat zapłaci "ze swoich", a wyrok "powiesi sobie w ramce". - Biorę na klatę ten wyrok - stwierdził. Dodał też, że aby "nie marnować dnia" na jazdę do Słubic i z powrotem do domu, skorzystał z okazji i przekazał sprzęt lokalnemu szpitalowi. 

"Jurek jesteśmy z tobą"

Sprawa przed sądem rejonowym w Słubicach cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Z uwagi na brak wystarczającej liczby miejsc, wprowadzono specjalne karty wstępu zarówno dla publiczności jak i dziennikarzy.

Sympatycy Owsiaka zorganizowali przed sądem w Słubicach protest w jego obronie. Kilkadziesiąt osób w trakcie rozprawy skandowało m.in. "wolny Jurek", trzymali transparenty "Jurek jesteśmy z tobą". Po tym, jak Owsiak wyszedł z sądu, odśpiewali "Sto lat". - Dziękuję, że przyjechaliście - stwierdził. 

Jerzy Owsiak: "Cieszymy się, że wszystkie profesjonalne media nas pokazują"

Więcej o:
Komentarze (412)
Jurek Owsiak skazany przez sąd za przeklinanie na Woodstocku
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 158 razy 146

  Za ,,zdradzieckie mordy i kanalie'' też będzie kara pieniężna i upomnienie czy następna nagroda ,,Człowiek Roku''?

 • bobbobbobbob2

  Oceniono 90 razy 82

  A Jaki, uciekł z Opola i dalej zasłania się immunitetem przed procesami o zniesławienie. Ot, nowi, polscy sowieci.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 77 razy 65

  A co sąd powie w temacie comiesięcznych wyzwisk wypowiadanych przez Jarosława K. na Krakowskim Przedmieściu?

 • kukimonster-online

  Oceniono 58 razy 52

  To tzw. "bloger" Matka Kurka z kontrowersje . net złozył donos. Mozecie podziękowac pajacowi na jego twitterze:)

 • maxthebrindle

  Oceniono 56 razy 50

  Fajny kraj, ta Polska. Można bezkarnie:
  1. Przeklinać w Sejmie (Pawłowicz);
  2. W tym samym Sejmie wejść na mównicę bez żadnego trybu i oskarżać bez dowodu posłów - przedstawicieli narodu - o morderstwo.
  3. Ujawnić jako osoba 'prywatna' nazwiska oficerów polskiego wywiadu wojskowego i ich agentów prowadzących operacje na terenie objętym wojną, gdzie działają polskie jednostki wojskowe.
  4. Będąc księdzem nie wezwać karetki do rodzącej kobiety, w wyniku czego umiera dziecko.
  5. Będąc lekarzem wprowadzić pacjentkę w błąd zmuszajac ją do urodzenia dziecka niezdolnego do życia i obserwowania, jak kona w męczarniach - pomimo, iż prawo daje tej kobiecie niezbywalne prawo do pełnej i obiektywnej informacji medycznej oraz prawa do usunięcia takiej ciąży.
  6. Oczywiście kłamać i jawnie manipulować w mediach publicznych.
  7. Kazać załodze bez uprawnień na Tupolewa próbować lądować w warunkach, w których lądowanie jest jednoznacznie zakazane, zabijąjąc blisko setkę ludzi - i jeszcze z ciebie bohatera zrobią.
  8. Płacić grzywny sądowe za Rydzyka, choć prawo wymaga, by skazany płcił je sam.
  9. Być otwartym gejem wielbionym przez antygejowskie środowiska, które gejom odmawiają praw - o ile jest się biskupem.
  10. Być mitomanem otoczonym przez agentów obcego wywiadu i kierować armią.
  11. Być agentem i kierować Trybunałek Konstytucyjnym.
  12. Dostawać najwyższe odznaczenia wojskowe będąc nie tylko zwykłym maturzystą bez najmniejszych osiągnięć, ale i cywilem.
  13. Łamać otwarcie konstytucję będac prezydentem, który ślubował jej strzec.
  14. Będąc premierem wykonywać bez szemrania polecenia szeregowego posła nawet, jeśli każe złamac prawo.
  ...
  Nie można natomiast, będąc bardzo pozytywnym człowiekiem, aczkolwiek niemiłym władzy, użyć brzydkiego słowa na rockendrolowej imprezie...

 • vito60

  Oceniono 63 razy 49

  100zeta, afera na pół Polski, sprawa w sądzie, byle tylko ukarać. Niech ten donosicieli co złożył wniosek zapłaci.

 • antropoid

  Oceniono 49 razy 41

  JEŚLI następna władza nie rozliczy bandziorów i pokomunistycznych zgniłków z PC/PiS, to będą d..y nie władza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX