Jurek Owsiak stanie dziś przed sądem. Będzie tłumaczył się z... przeklinania na Woodstocku

"Pier***ić polityków" - mówił Jurek Owsiak w trakcie wykonywania utworu na scenie Przystanku Woodstock. To nie spodobało się lokalnej policji, która zajęła się sprawą. Dziś w Słubicach odbędzie się rozprawa.

Twórca WOŚP i Przystanku Woodstock poinformował we wrześniu, że prowadzona jest przeciwko niemu sprawa. Dotyczy ona art. 141 kodeksu wykroczeń, czyli używania słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym. Grozi za to grzywna, ale też ograniczenie wolności.

W nagraniu tłumaczył, że podczas zakończenia festiwalu brał udział w tradycyjnym wykonaniu utworu wraz z uczestnikami Woodstocku. - Oskarżenie dotyczy tego, że podczas wykonywania tego utworu użyłem kilku słów niecenzuralnych - przyznaje Owsiak i zaraz wyjaśnia, że był to element "poetyki" i wzmocnienia przekazu, oraz że nie atakował nikogo personalnie. 

"Pier***ić polityków", "Chcę ich [polityków - red] zapytać o jedno. Czy macie k***wa serce do ludzi? To miejcie je" - to niektóre ze zdań, które Owsiak wypowiadał wtedy ze sceny. Nagrodzono jest oklaskami.

- Na razie jeszcze nie wierzę, że to nie żart. Ale pisma są urzędowe, z pieczątkami - mówi o swoim wezwaniu na policję i do sądu Owsiak. Jednak sprawa okazała się zupełnie poważna i trafiła do sądu. Rozprawa jest zaplanowana na dziś na godz. 10. Jak podaje Radio Zachód, cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że wprowadzono karty wstępu dla mediów i publiczności.

Na Facebooku sympatycy Owsiaka skrzykują się na protest w jego obronie przed sądem w Słubicach oraz w innych miejscach. W kilku wydarzeniach na Facebooku zainteresowanie protestem wyraziło w sumie kilkaset osób.

Jerzy Owsiak: "Cieszymy się, że wszystkie profesjonalne media nas pokazują"

Więcej o:
Komentarze (141)
Jurek Owsiak stanie dziś przed sądem. Będzie tłumaczył się z... przeklinania na Woodstocku
Zaloguj się
 • dawno.urodzony

  Oceniono 51 razy 37

  no cóż, to trzeba Pasikowskiego za Psy oskarżyć...
  nawet rozmodlony Pazura trafi pod sąd, a Linda dostanie chyba dożywocie....

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 59 razy 37

  Pisowskie żłoby nigdy mu nie wybaczą że zebrał ogromną forsę pomimo wyrzucenia z TVPis i zmasowanych ataków pisowskich polityków i kleru...
  Bo przecież nie chodzi o to że przeklinał

 • glencok

  Oceniono 48 razy 32

  wszystko co nie śmierdzi pisem musi być zastraszone, doprowadzone do sądu, albo ośmieszone w tvpis. Jak się gość podpalił to pisiory oprócz plucia na niego że był psychiczny nie zdobyły się na słowo samokrytyki czy zrozumienia.

 • Piotr

  Oceniono 38 razy 26

  Nie bierzmy przykładu z Owsiaka, bo jest niegrzeczny i przeklina. Wzorujmy się na politykach rządzącej partii, którzy są krynicą mądrości i prezentują najwyższe wartości moralne. Są bezinteresowni i, poza TVP, kłamią tylko wtedy, kiedy muszą.

 • lottare21

  Oceniono 29 razy 23

  Niech jeszcze dojdzie zarzut o zaśmiecanie bo nie trafił papierkiem do kosza i powrót pewnego systemu się dokona, a tego typu absurdów będzie więcej.

 • chumski

  Oceniono 18 razy 16

  To proponuję również pozwać Liroja , M.Staszczyka,K.Staszewskiego i innych którzy bluznią w swoich utworach.
  Nie zapomnijcie o Jarku Kaczyńskim , który obrażał posłów z mównicy sejmowej!!!!!!

 • nuydones

  Oceniono 26 razy 16

  Jurek nie daj się ! wolność słowa ! chory kaczyński, obłąkana kryśka to tylko przykłady jak ludzie mogą się stoczyć. to są najgorsze typy ludzi zniszczonych i mających żal do siebie i do innych o swoje niepowodzenia życiowe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX