Zarzut zabójstwa i usiłowania wielokrotnego zabójstwa dla nożownika ze Stalowej Woli

27-latek, który w piątek po południu zaatakował w galerii handlowej w Stalowej Woli, usłyszał zarzuty dokonania i usiłowania wielokrotnego zabójstwa.

W trakcie sobotniego przesłuchania, Konrad K. przyznał się do zarzucanych mu czynów. Potwierdza to adwokat sprawcy, mecenas Leszek Augustyn. - Przyznał się do zarzutów. Żałuje tego, co zrobił, widać że jest przybity - powiedział adwokat sprawcy, Leszek Augustyn do dziennikarzy zgromadzonych pod gmachem prokuratury rejonowej w Stalowej Woli.

- Podczas składania wyjaśnień popadał we wewnętrzne sprzeczności. Raz twierdził, że planował te działania, raz, że nie. Jednak można mówić o planowaniu, bo podejrzany już miesiąc wcześniej kupił przez internet dwa wojskowe noże - powiedział Janusz Woźniak, prokurator okręgowy z Tarnobrzega. Dodał, że mężczyzna zostanie poddany badaniom psychiatrycznym.

Prokuratura wnioskuje o areszt

Okazało się, że mężczyzna leczył się psychiatrycznie w miejscowym szpitalu. Jak podaje prokuratura, w trakcie śledztwa zostanie poddany badaniom.

Jak podaje tvn24.pl, prokuratura przygotowuje wniosek o trzymiesięczny areszt. Jeszcze dzisiaj ma odbyć się posiedzenie sądu w tej sprawie.

Ranił 10 osób, jedna zmarła

Do ataku doszło w piątek po południu w galerii handlowej Vivo! w Stalowej Woli. 27-letni Konrad K. zaczął dźgać nożami przypadkowe osoby. Ranił 10 osób, z czego jedną śmiertelnie. 51-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego zmarła. Pozostali poszkodowani przebywają w szpitalach, dwie osoby są w stanie krytycznym.

Mężczyznę ujęli klienci galerii, którzy przekazali go w ręce policji.

Dźgał nożem jak leci

Dziennikarzom RMF FM udało się dotrzeć do świadków wydarzenia.

- Dźgał nożem jak leci. Pierwszy poszkodowany został zaatakowany dwa metry od mojego stoiska. Wyglądało jakby ten chłopak dostał jakiegoś ataku padaczki, ale zauważyłam, że z szyi zaczyna lecieć mu krew - opowiadają.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (15)
Nożownik ze Stalowej Woli usłyszał zarzuty. Zabójstwo i usiłowanie wielokrotnego zabójstwa
Zaloguj się
 • MACIEKR76

  Oceniono 9 razy 7

  Powiedzą, że niepoczytalny i wkręcony przez totalną opozycję i szybciej wyjdzie na wolność niż ofiary ze szpitala!

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 3 razy 3

  Oczywiscie ten katopolacki nozownik zostal zmanipulowany przez totalna opozycje i to ona jest winna. Polak i katol nie moze przeciez byc bandyta? no z wyjatkiem oczywiscie gorszego sortu.
  A ten z Monachium to tez podobno psychol zmanipulowany (nie uchodzca), ciekawe kto ich tam manipuluje?

 • michr

  Oceniono 2 razy 2

  Ten facet nadaje się tylko do psychiatryka, a nie do więzienia, ale tak czy inaczej powinni go dla przykładu powiesić

 • Oceniono 1 raz 1

  dobrze walczy nadaje sie do obrony terytorialnej pana antoniego. to ze chory to pestka antos tez.

 • #0000FF666km/h

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie jest zero i płaszczak. Przy okazji zamachów w Europie lansują się jaka ta Polska bezpieczna, a teraz cisza.
  tvpinfo już pewnie lustruje:
  - czy nie był widziany na marszach kodu,
  - czy nie jest synem kolegi po fachu z poprzedniej epoki np. Piotrowicza, Kryże lub Wolfganga,
  - albo czy przypadkiem nie jest potomkiem jakiegoś Turka wziętego do niewoli pod Wiedniem przez Sobieskiego

 • choir

  Oceniono 1 raz 1

  Dziennikarzom RMF FM udało się dotrzeć do świadków wydarzenia. Kurde ! To nie ma sensu. Prościej byłoby: >Dziennikarze RMF FM rozmawiali ze świadkami wydarzenia.

 • kreciarobota59

  Oceniono 5 razy -1

  Panie Ministrze ZIELIŃSKI przecież sam mówisz że od zapewnienia bezpieczeństwa Polakom jest Policja,no właśnie gdzie była ?Zadźgał 10 osób i zatrzymali go ludzie będący w galerii .Dalej uważasz ze dostęp do broni ma być ograniczony ,a nie powszechny?. Jeżeli co 3 Polak miał by broń palną na pewno by unieszkodliwił Pomyleńca.Wychodzi z tego ze noży należy zakazać w codziennym życiu ,należy uczestnika użycia noża wysłać na badania psychologiczne,psychiatryczna,nóż ma być na pozwolenie,zamknięty w sejfie klasy S-1,w razie potrzeby użycia do posiłku ma być wyciągany z Sejfu,tak samo niebezpieczny jest samochód,łyżka ,ręka,rower itp;Człowieka można zabić na tysiące sposobów.To Pan i wy politycy jesteście winni tych ofiar.Dlaczego ja który mam pozwolenie obiektowe ,mam badania psychologiczne ,psychiatryczne co 3-lata płacę średnio 400-zł za badanie ,nie mogę posiadać broni do obrony własnej ,miru domowego,tylko mogę korzystać w firmie w czasie pracy?,to co wy wyprawiacie ze strachu PRZED POLAKAMI SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI .Dlaczego Pan jako minister ,posłowie,Senatorowie ,politycy nie przechodzicie badań,psychologicznych,psychiatrycznych w zamkniętych zakładach minimum 1-miesiąc który by stwierdzały wasza poczytalność,przecież was garstka decyduje o życiu 38-milionów Polaków

 • rafikman

  Oceniono 2 razy -2

  Na zdjęciu to nie zaden mecenas tylko Alex Ferguson ! Oto dowód: www.google.pl/search?q=alex+ferguson&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiMvcjWk4LXAhVEEpoKHf24AEoQ_AUICigB&biw=1920&bih=974#imgrc=IMVwo7nV8jsaiM:

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX