Samoloty nie mogły lądować w Modlinie. Przyczyna? Ktoś nielegalnie latał w pobliżu dronem

W czwartek dwa samoloty pasażerskie podjęły decyzję o zmianie lotniska, ponieważ w okolicy portu w Modlinie zauważono drona. Urządzenie bez zgody przeleciało zaledwie 100 metrów od skrzydła samolotu z Leeds.

Drona latającego niebezpiecznie blisko lotniska zauważył pilot samolotu z Wielkiej Brytanii, który podchodził do lądowania w porcie lotniczym w Modlinie. Urządzenie przeleciało zaledwie 100 metrów od skrzydła, poinformowała Straż Graniczna. Ktoś wleciał w okolice lotniska nielegalnie.

Duże zamieszanie

Straż Graniczna natychmiast poinformowała policję z Dworu Mazowieckiego. Wysłano trzy patrole na miejsce wskazane przez pilota. Niestety, sprawcy niebezpiecznej sytuacji nie ujęto. Nie wiadomo też, kto latał dronem bez pozwolenia.

Dwa kolejne samoloty nie wylądowały na lotnisku w Modlinie. Kapitanowie rejsów ze Stansted i East Midlands postanowili wylądować na lotnisku Chopina, aby nie ponosić ryzyka.

Niewinna zabawa?

Drony, czyli zdalnie sterowane obiekty latające stają się coraz popularniejsze wśród Polaków. Używają ich kamerzyści na imprezach, firmy kurierskie lub nawet dzieci, które wykorzystują je do zabawy. Trzeba jednak pamiętać, że prawo lotnicze obowiązuje nawet najmniejsze urządzenia latające, a nieodpowiedzialność może doprowadzić do tragedii, np. katastrofy lotniczej.

Polskie prawo wymaga wydawanego przez Urząd Lotnictwa Cywilnego świadectwa kwalifikacji od operatorów bezzałogowych statków powietrznych, ale tylko w razie użycia do celów komercyjnych. Nie zmienia to faktu, że w niektórych obszarach i określonych wysokościach latanie dronem jest zakazane, chyba, że posiada się odpowiednie zgody. W przeciwnym razie można otrzymać mandat.

Zamknięcia sklepów chce nawet Bóg. Związkowcy już mają jego stanowisko [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (57)
Samoloty nie mogły lądować w Modlinie przez drona
Zaloguj się
 • fruqo3

  Oceniono 25 razy 19

  Nie będzie nikt Polakowi mówił ze nie można. On se kupił drona i będzie latał tam gdzie ma ochotę bo jest demokracja. A jak jest demokracja to można sąsiadowi nas.rać na wycieraczkę bo wszystko wolno.

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 16

  Z tego co pamiętam nasz ukochany dezinformatorysta ,Misiu zwany Bartłomiejem obiecywał jakieś tysiąc dronów w bieżącym roku. Może by sprawdzić czy mu się jakiś pilot nie zaplątał w kieszeni.

 • Oceniono 6 razy 6

  Mandatory?
  Kpina jaka.
  Powinno byc odszkidowanie dla linni lotniczej rzedu kilkiset tysiecy zl.
  Inaczej sie tego nie wypleni.

 • werter54

  Oceniono 10 razy 6

  Ja myślę że jeśliby namierzyć właściciela takiego drona i wsadzič go na jakieś 5 lat do więzienia i do tego dołożyć pokrycie kosztów zmiany lotu i grzywnę, to bardzo szybko skończyłyby się takie zabawy.

 • fakiba

  Oceniono 10 razy 4

  Antek musi być dumny ze swoich zuchów z OTK

 • jerzysm42

  Oceniono 10 razy 2

  To były drony szalonego antosia.
  Za miliony kupił przygłupom z obrony terytorialnej tysiące takich zabawek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX