"Wypier***ać!". Rasistowski atak w tramwaju w Poznaniu. Jest decyzja prokuratury

Poznańska prokuratura wszczęła postępowania ws. incydentu, do którego doszło we wtorek w jednym z tramwajów. Kobieta w muzułmańskiej chuście oraz jej mąż zostali zaatakowani przez dwóch mężczyzn.

Prokuratorskie postępowanie dotyczy publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej. Zawiadomienie złożyła Fundacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Do zdarzenia doszło we wtorek w tramwaju linii numer 5. Na przystanku przy ul. Marcinkowskiego wsiadła do niego kobieta z muzułmańską chustą na głowie oraz jej mąż, obcokrajowiec o ciemnej karnacji.

"W pewnej chwili dwóch mężczyzn, znajdujących się w tramwaju, zaczęło kierować pod adresem wyżej wskazanych osób słowa wulgarne i obelżywe, odnoszące się do innej narodowości niż polska, żądając by pokrzywdzeni zaprzestali rozmawiać po niemiecku i opuścili tramwaj" - czytamy w komunikacie prokuratury.

Jeden z mężczyzn wykrzykiwał: "Macie wypier***ać, nikt tu nie będzie gadał po niemiecku!". W obronie kobiety i mężczyzny stanął motorniczy pojazdu, który kazał wysiąść agresywnemu pasażerowi. W odpowiedzi motorniczy miał usłyszeć: "Czy ty wiesz, co Niemcy zrobili naszym pradziadkom? Wolisz tego pedała od nas?".

Ostatecznie mężczyzna i towarzyszący mu drugi napastnik opuścili tramwaj. Przed wyjściem zdążyli jeszcze splunąć w kierunku obcokrajowca. Prokuratura ustala teraz tożsamość pokrzywdzonych, sprawców i świadków zdarzenia.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Komentarze (123)
Rasistowski atak w tramwaju w Poznaniu. Jest decyzja prokuratury
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 44

  Trochę się zejdzie z tymi ustaleniami..W międzyczasie prokuratura sprawdzi czy zaatakowani mieli ważny bilet. Jak nie, to wiadomo, klatka i odsiadka.

 • jurek4491

  Oceniono 40 razy 30

  A Splaszczak w koło wojtek co tydzień na konferencjach prasowych pier.oli , " Polska jest bezpieczna " - kraj idzie pod tymi rządami w stronę faszyzmu i widać to gołym okiem , o to do czego doprowadził otumaniony wiejski motłoch kupiony za 500+ .

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 29 razy 25

  przecież dla pisowskiego elektoratu "wstającego z kolan bez ukończenia podstawówki" to chluba i chwała skląć bogu ducha winna kobietę w tramwaju jeśli nosi chustkę na głowie inna niż Łowicka...
  jestem pewien że ci zwyrodnialcy nie rozumieją czego od nich chce prokurator i czekają na nagrodę należną obrońcom ojczyzny

 • droch

  Oceniono 24 razy 20

  Skoro pokrzywdzeni nie zabezpieczyli dowodów osobistych sprawców, prokuratura nie ma innego wyjścia, jak umorzenie.

 • def11

  Oceniono 23 razy 17

  Śledztwo prokuratury za podżeganie do nienawiści powinno objąć Jarosława Kaczyńskiego

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 20 razy 16

  to tylko biedni nazipatrioci wyklęci z ONR

 • strach_sie_bac

  Oceniono 20 razy 16

  Rasiści rozpoczęli swoje kariery, Samuel Pereira już szykuje dla nich posady :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX