"Upadający świerk może zabić". Ilu zginęło? Kuriozalna odpowiedź rzeczniczki Lasów Państwowych

Mimo decyzji KE podtrzymującej nakaz wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej, Ministerstwo Środowiska idzie w zaparte. Nową akcją próbuje przekonać Polaków, że wycinanie drzew jest potrzebne.

Eksperci z Ministerstwa Środowiska ostrzegają, że „Upadający świerk może zabić człowieka”. Użytkownik Twittera zapytał więc, ile osób zginęło w Puszczy od łamiących się drzew. „Na razie nikt, ale przecież nie będziemy na to czekać z założonymi rękami” - odpowiedziała z rozbrajającą szczerością rzeczniczka Lasów Państwowych Anna Malinowska.

KE podtrzymała decyzję, minister idzie w zaparte

We wtorek odbyło się drugie wysłuchanie ws. zakazu wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej. Odrzucono polskie argumenty, w tym ten dotyczący korników, oraz ponownie nakazano wstrzymanie wycinki. Czytaj więcej >>>

Minister Szyszko idzie jednak w zaparte. - Przedstawiliśmy nasze stanowisko. Wydaje mi się, że chyba niezwykle merytoryczne. Pokazaliśmy naszą stronę jako stronę, która wie, na czym polega Natura 2000, na czym polega tragedia Puszczy Białowieskiej, na czym polega niezrozumienie ze strony Komisji Europejskiej. Wydaje mi się, że te wnioski, które komisja składa, wynikają po prostu z małej znajomości rzeczy, jeśli chodzi o Naturę 2000 - powiedział we wtorek po wysłuchaniu przed Trybunałem Sprawiedliwości.

Akcja "Zdrowa Puszcza"

Mimo podtrzymania decyzji przez KE, Ministerstwo Środowiska dalej broni wycinania drzew w Puszczy Białowieskiej. Akcja "Zdrowa Puszcza" ma przekonać opinię publiczną o słuszności wycinki. Wczoraj ministerstwo zamieściło na Twitterze grafikę z podpisem "Upadający świerk może zabić człowieka". Właśnie tego hasła dotyczyła dyskusja rzeczniczki Malinowskiej i internauty.

Ostatecznie z Twittera ministerstwa grafika zniknęła, pojawiły się jednak nowe.

Na przykład takie: „Usuwając 1 chory świerk, chronimy 30 niezarażonych” oraz „Chory organizm potrzebuje lekarza, chora Puszcza - pomocy człowieka”.

Nakaz wstrzymania wycinki od lipca

Spór o Puszczę Białowieską trwa od kilku miesięcy. Pod koniec lipca Trybunał Sprawiedliwości wydał natychmiastowy nakaz wstrzymania wycinki, który Polska zignorowała. Z tego powodu w samej Puszczy, a także w wielu miastach, m.in. w Poznaniu czy Wrocławiu, odbyły się protesty.

25 października 2015 roku PiS wygrało wybory parlamentarne w Polsce. Jak oceniacie dwa lata rządów tej partii? Piszcie do nas – listydoredakcji@gazeta.pl

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

Więcej o:
Komentarze (162)
"Upadający świerk może zabić". Ilu zginęło? Kuriozalna odpowiedź rzeczniczki Lasów Państwowych
Zaloguj się
 • zielonyludek

  Oceniono 81 razy 77

  Znaczy o upadającego świerka nikt jeszcze nie zginął i dlatego wycinają świerki.

  Od strzałów myśliwych rocznie ginie kilka osób, ale jak na razie nikt myśliwych nie wycina, powiem więcej cały czas mogą łazić z flintami po lesie.

 • silthor

  Oceniono 46 razy 44

  Taaak, to że myśliwi regularnie mylą ludzi z dzikami i niejednego nieszczęśnika zabili, to nie jest problem dla środowisk myśliwsko-leśniczych skupionych wokół Szyszki i ludzie ci dalej uważają, że mają prawo biegać i strzelać do wszystkiego, co śmie poruszyć się w krzakach. Ale upadające świerki, to już wielkie zagrożenie dla postronnych ludzi, któremu należy bezwzględnie przeciwdziałać. Polska to już nie kraj, to stan umysłu... niestety bardzo zły.

 • 111pln

  Oceniono 37 razy 35

  Nie mogę się zdecydować co bardziej... Piły i Siekiery, czy Pogarda i Schamienie?

 • demetria11

  Oceniono 32 razy 30

  Susznie! Jak najbardziej susznie! Nie możemy czekać z założonymi rękami! Wyciąć ten lasek w pień! Co ja mówię?! Wykarczować, żeby pieniek na pieńku po tej tzw. puszczy nie pozostał! Niech żyje nasz Umiłowany Przywódca i Najukochańsza Partia PiS!

 • kunwyscigowy

  Oceniono 26 razy 24

  Ci ludzie dobrze wiedzą co mówią! wszyscy wyglądają jakby ich upadający świerk w łeb je...ł.

 • kemor234

  Oceniono 26 razy 24

  A ścinane drzewa już bardzo wielu przygniotły ...

 • antykaczysta40

  Oceniono 26 razy 22

  Trzeba robić przecinkę żeby czołgi z Białorusi łatwiej mogły wjechać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX