Zachód słońca był we wtorek inny. Choć wyglądał niepokojąco, wyjaśnienie jest proste

Niecodzienne zjawisko, które w poniedziałek zobaczyli mieszkańcy Wysp Brytyjskich, dziś było widoczne w Polsce. Chodzi o czerwono-pomarańczową poświatę. Wyglądało to pięknie, ale też trochę niepokojąco.

Pomarańczowo-czerwony zachód słońca, jaki we wtorek obserwowaliśmy w Polsce to zasługa... huraganu Ophelia. To przez Ophelię dym z pożarów w Hiszpanii i Portugalii oraz pył z Sahary dotarły z wiatrem do Polski - tłumaczy meteorolog TVN Meteo, Tomasz Wasilewski.

Ci, którym nie było dziś dane obserwować tego niecodziennego zjawiska, mogą to zobaczyć na zdjęciach poniżej. "Saharyjski zachód" - zachwycają się meteorolodzy z portalu Meteoprognoza. Przyznacie jednak, że wygląda to trochę niepokojąco.

 

Podobnie niebo zabarwiło się w poniedziałek nad Wyspami Brytyjskimi. "Na Londyn nałożono filtr z Instagrama". Ophelia zabarwiła niebo nad Wielką Brytanią.
Więcej zdjęć zobaczysz tutaj >>>

Jak powstaje takie zjawisko? Pył powoduje rozpraszanie się fal świetlnych o mniejszej długości, przez co do naszych oczu docierają główne te dłuższe, dzięki czemu niebo zyskuje czerwono-pomarańczowe zabarwienie.

Więcej o:
Komentarze (18)
Huragan Ophelia. Czerwone słońce nad Polską
Zaloguj się
 • kloceklego

  Oceniono 8 razy 6

  "Wyglądał niepokojąco, ale wyjaśnienie jest proste"

  niepokojąco? z jakiego powodu? zachód wystąpił na wschodzie?

 • kataryniarski

  Oceniono 5 razy 5

  To był znak od pana bozi, ze nalezy ponownie ustawić się na granicy i modlić!

 • wilem07

  Oceniono 4 razy 4

  W Holandii czerwone

 • norbertrabarbar

  Oceniono 3 razy 3

  Ta czerwona poświata to znak od Boga, że musimy zakazać aborcji, a Jezusa i Maryję uczynić królem i królową Polski bo w przeciwnym wypadku PO znów dojdzie do władzy i znów rozpocznie agresywną integrację z cywilizacją zachodnią gdzie rozprzestrzeniło się gender, gdzie panują ogłupiające ludzi wolność i liberalizm, gdzie homoseksualiści chodzą swobodnie po ulicach i gdzie kobiety uważają się za równe mężczyznom mimo, że do kopalni iść pracować nie chcą. Na zachodzie nikt nie docenia tego, że Sobieski powstrzymał Turków, Piłsudski Rosjan, a Jarosław Kaczyński komunizm i nikt nie docenia tego, że z narażeniem życia modlitwą różańcową bronimy naszych granic!

  Głosujcie na PiS, a nigdy nie będziecie się bać, że czerwone słońce znów wzejdzie!

 • agak23

  Oceniono 3 razy 3

  Na Śląsku obserwuję coś takiego co drugi dzień. A w zimie to codziennie (jeżeli widać słońce).

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 5 razy 3

  Skąd to zjawisko? Pisobolszewia udająca prawicę rządzi. Bolszewik jest czerwony. Słońce dostosowało się do ulubionego koloru obecnie rządzących.

 • iamapatientboy

  Oceniono 3 razy 3

  Niepokojąco? Serio? Przestraszyliście się Słońca?

 • exsero

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Tomasz Wasilewski nie jest meteorologiem, tylko prezenterem prognoz pogody. Rozumiem, że dziennikarzem/redaktorem może zostać dziś każdy, kto przeczyta w jeden wieczór poradnik ściągnięty z internetu, ale nie da się tego zrobić w przypadku zawodu meteorologa.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczescu wyszedlby ze swym balkonikiem ze swego bunkra na chwile na swiatlo dzienne i rzekl do kota "krwawy koniec naszego panowania nadchodzi ale widocznie 'tak mialo byc'..":/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX