Śliczny szczeniaczek przywiązany w lesie za szyję. Właścicielka miała "złe warunki"

- Zobaczyłem szczeniaka przywiązanego do drzewa. Bardzo cieszył się na mój widok, chociaż nie mógł ruszyć głową - opowiadał w TVN24 Rafał, który w lesie w gminie Kleszczów znalazł przywiązanego do drzewa pieska. Na szczęście znalazł szczeniaka w porę.

W sobotę o godz. 16.00 dyżurny bełchatowskiej komendy odebrał telefon od Rafała Maciejewskiego. Policja pojechała we wskazane miejsce. Szczeniak został uwolniony.

Policjanci szybko, dzięki informacjom uzyskanym po ogłoszeniu na Facebooku, ustalili właścicieli psa. 42-letnia mieszkanka gminy Kleszczów usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Przyznała, że to jej pies. Tłumaczyła, że nie miała gdzie go trzymać, bo ma - jak przekazała policja - "złe warunki lokalowe".

Psiak trafił do schroniska. Niedługo ma trafić do adopcji. Pracownicy mówią, że nie będzie z tym problemu, bo wiele osób pyta o ślicznego szczeniaczka.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet pozbawienia wolności do lat 2 - przypomina przy okazji tej sprawy bełchatowska policja.

"W niedzielę mnie nie ma, bo odmawiam pacierze". Prześwietlamy argumenty za zakazem handlu [MAKE POLAND GREAT AGAIN odc. 7]

Więcej o:
Komentarze (193)
Pies porzucony w lesie. Był przywiązany za szyję
Zaloguj się
 • Jacek Zelek

  Oceniono 33 razy 29

  najchętniej sam bym ją zobaczył przywiązaną do drzewa w tym lesie...jak można żywą istotę skazać na śmierć w i to w taki sposób...takie bezwartościowe puste jednoski powinno się elminować ze społeczeństwa

 • kingstonny

  Oceniono 21 razy 19

  KULTURE SPOLECZENSTWA POZNAJE SIE PO TYM JAK TRAKTOJE SWOICH STARSZYCH LUDZI I ZWIERZETA. Na tej skali Polska jest gdzie?

 • sector23

  Oceniono 16 razy 16

  Mniejsza o tę głupią pudernicę. Problem w tym, że niektórzy ludziska kompletnie nie biorą żadnej odpowiedzialności za posiadane zwierzęta. traktują je jak zabawki albo przedmioty, które do czasu jak są małe i zabawne to fajne a jak dorastają, to już kłopotliwe i zbyteczne.
  problem w tym, że ludzie robią sobie z żywych istot prezenty albo kupują pod wpływem impulsu - np. jakiegoś filmu z gatunku kina rodzinnego.
  No ale skoro już tak jest i będzie, to niech się znajdzie sposób na to żeby żeby oddali takie zwierzę do schroniska zamiast porzucać gdzieś w lesie, czy bestialsko mordować gdzieś za stodołą czy śmietnikiem.

 • robi2009

  Oceniono 17 razy 15

  Za karę ją tak przywiązać do drzewa

 • kenyy

  Oceniono 15 razy 13

  Ludzka menda

 • jan.go

  Oceniono 13 razy 11

  Od kiedy znalazłem w Ikei sofę rozkładane rozkładaną o szerokości 140 cm uważam że nie ma tak złych warunków lokalowych by nie mieszkać z psem

 • aeromonas

  Oceniono 18 razy 10

  Polska to kraj katolicki. Ta religia w polskim wydaniu uczy, że zwierzę jest rzeczą, więc czemu się tu dziwić. Ta sama religia uczy, że aborcja i zabijanie dzieci to to samo. Aborcja jest zakazana, więc niechciane dzieci się zabija.

 • kaschubowski

  Oceniono 9 razy 9

  Głupie podłe babsko.. Zero współczucia. Skazała bezbronnego pieska na okrutną śmierć... Ją tak przywiązać bez wody i pożywienia , niech kur_iszcze zobaczy co znaczy cierpienie na które skazała bezbronne zwierze.. Nie mogła odprowadzić do schroniska?? Rzeczywiście sędzia musi jej poprawić warunki lokalowe... Choć na 5 lat...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX