Najpierw robili kampanię o złych sądach, teraz wypromują Polskę jachtem. Ma im pomóc Kusznierewicz

Jacht. Zdjęcie ilustracyjne

Jacht. Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Łukasz Wądołowski / Agencja Gazeta)

Polska Fundacja Narodowa, znana z kampanii "Sprawiedliwe sądy", startuje z kolejnym pomysłem. W promocji Polski ma jej pomóc jacht, który w przyszłym roku wypłynie w podróż dookoła świata.

Polska Fundacja Narodowa przygotowała kolejny projekt - "Polska100". To rejs dookoła świata promujący Polskę w 100-lecie odzyskania niepodległości. Wyprawa rozpocznie się na początku sezonu letniego 2018 roku, a zakończy po dwóch latach, w roku stulecia zaślubin Polski z morzem.

Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z udziałem polskiej załogi, na której czele stanie Mateusz Kusznierewicz, wypłynie w rejs do 100 portów na całym świecie.

Będą tam organizowane imprezy promujące polską kulturę, tradycję, osiągnięcia i sukcesy. Polski jacht wystartuje także we wszystkich regatach żeglarskich Wielkiego Szlema.

Wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński podkreślał, że „Polska100” to program wizerunkowy, który odwołuje się do związków Polski z morzem, żeglarstwem i dokonaniami sportowymi. = Morze to jest etos, to jest wyzwanie, to jest także styl życia. Cieszę się bardzo, że właśnie te treści będą promowały Polskę i że one będą się wpisywały w te nasze obchody stulecia niepodległości - podkreślał Gliński.

"Sprawiedliwe sądy" pod lupą służb

Polska Fundacja Narodowa była również organizatorem kampanii "Sprawiedliwe sądy", która, jak zapewniały władze fundacji, miała wskazywać na potrzebę reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości i poprawić wizerunek Polski.

Zobacz także: Fundacja Narodowa miała zdobywać świat. Z takim poziomem angielskiego nie będzie łatwo>>>

Opozycja krytykowała kampanię twierdząc, że była ona inicjowana przez PiS i finansowana przez publiczne pieniądze. Politycy PiS na początku temu zaprzeczali, później przyznawali, że kampania powstała "na prośbę" rządu. Fundacja jest finansowana dzięki wsparciu państwowych spółek. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

CBA analizuje, czy właściciele spółki Solvere odpowiedzialnej za kampanię "Sprawiedliwe sądy" złamali prawo. W przeszłości byli oni współpracownikami premier Beaty Szydło. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Sprawdź, czy nie mylisz tych wyrazów. Błąd może cię sporo kosztować
1/14Osoba, która została dopuszczona do matury to:
Zobacz także
Komentarze (112)
Polska Fundacja Narodowa startuje z nowym projektem. Podróż dookoła świata jachtem
Zaloguj się
 • freud1

  Oceniono 26 razy 18

  Samotny bialy zagiel na wodach miedzynarodowych, to odpowiednia alegoria dla IV RP.
  Z tym, ze zagiel powinien byc brunatny.

 • cocks

  Oceniono 19 razy 15

  Wiedziałem, że pieniądze Polaków są marnotrawione, ale nie wiedziałem, że aż tak.. Ci ludzie nie mają pojęcia o PROMOCJI, żadnego pojęcia. Pomysł z rejsem to pomysł z poprzedniego stulecia, w dobie Internetu i nowoczesnych narzędzi marketingowych, rejs promocyjny to kosztowna i nieefektywna zabawa w wydawanie państwowych pieniędzy. Nie mogę wyjść z podziwu jakim cudem budżet promocyjny Polski trafił w ręce ludzi, którzy nie mają o tym bladego pojęcia...

 • ginztonickiem

  Oceniono 12 razy 10

  Wstyd panie Kusznierewicz, do końca życia będzię się za panem ten smród ciągnął

 • 99venus

  Oceniono 16 razy 10

  Pomysł godny PRL.'Kusznierewiczowi dziwię się bardzo.Ja bym się wstydził współpracy z krętaczami z fundacji i wspierania prymitywnej propagandy PiS.
  Ale 2 lata bezpłatnych wakacji robią swoje.
  ps
  Kusznierewicz zna się na nawigacji i żegludze oceanicznej?

 • kataryniarski

  Oceniono 11 razy 9

  HAHA, kmiotkom rzucili ochłap w postaci 500 złotych, a sami za 100 mln złotych jachtami będą się rozbijać po świecie - oto PiS! :D

 • bombadilwlocie

  Oceniono 13 razy 9

  Proponuję kolejne inicjatywy, a których mogą skorzystać członkowie fundacji:
  -luksusowe pobyty na na Bahama
  -zakup plaż na Seszelach
  -sponsorowane loty wszystkimi liniami lotniczymi świata
  -lot na Księżyc
  Członkowie fundacji powinni pożyczyć od Jarka (który nie wychował się na podwórku) i Joja (który wręcz przeciwnie nadal jest członkiem podwórkowego gangu) patriotyczną odzież przeciwdeszczową, w której będą promować nasz kraj podczas wyżej wymienionych inicjatyw.

 • maciacho30

  Oceniono 13 razy 9

  Panie Mateuszu, Apeluję do Pana! Niech Pan nie bierze w tym udziału! Wiem, że to duże pieniądze ale niech Pan nie bierze w tym udziału!

 • acototak

  Oceniono 9 razy 7

  Płyń po morzach i oceanach, rozsławiaj imię wolskiego stoczniowca i marynarza, przynoś chwałę Wolskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Nadaje ci imię San Escobar.

 • silthor

  Oceniono 12 razy 6

  Znaczy parę osób za publiczne pieniądze popłynie sobie w wycieczkę dookoła świata. Dobra zmiana! Dla tych na jachcie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje