Synoptycy ostrzegają dziś przed silnym wiatrem. Do Europy zmierza też huragan Ophelia

Ostrzeżenia dla pięciu województw wydało IMGW w związku z silnym wiatrem. Miejscami prędkość wiatru może dochodzić do 100 km/h.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie pomorskim. Ogłoszono tu ostrzeżenie drugiego stopnia.

Od 13.00 w pasie nadbrzeża prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 80 km/h, z zachodu. W gminach nadmorskich okresami średnia prędkość wiatru osiągnie od 40 km/h do 60 km/h a porywy do 100 km/h.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują obecnie, oprócz województwa pomorskiego, w trzech województwach: wielkopolskim, lubuskim, kujawsko-pomorskim i zachodniopomorskim.

Ophelia w drodze do Europy

Tymczasem w kierunku kontynentu zmierza huragan Ophelia, dziesiąty na Atlantyku w tym sezonie. Obecnie jego prędkość według amerykańskiego centrum huraganów (NHC) wynosi ok. 120 km/h. Ophelia znajduje się ok. tysiąca kilometrów na południowy zachód od Azorów.

Huragan OpheliaHuragan Ophelia National Hurricane Centre

Według przewidywań synoptyków huragan może dotrzeć do Europy w poniedziałek rano. Może być odczuwalny na terenie Wielkiej Brytanii, jednak jego siła osłabnie i nie powinien wyrządzić żadnych zniszczeń.

Kiedyś codzienność, a dzisiaj to już wspomnienia. Pamiętasz te absurdy PRL-u?
1/12Który dzień został ustanowiony dniem bezmięsnym?
Zobacz także
Komentarze (8)
IMGW ostrzega przed silnym wiatrem. Do Europy zmierza też huragan Ophelia
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje