Zarzuty dla matki, która wyrzuciła noworodka przez okno. 24-latka przyznała się do winy

Noworodek znaleziony przy śmietniku

Noworodek znaleziony przy śmietniku (YouTube/iszczecinek.pl)

24-letniej kobiecie prokuratura postawiła zarzut umyślnego działania w celu zabicia swojego nowo narodzonego dziecka. Niemowlę znaleziono we wtorek przy śmietniku na jednym z osiedli w Szczecinku. Matka wyrzuciła je przez okno.

Rzecznik Prokuratury w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski powiedział portalowi gk24.pl, że z uwagi na dobro śledztwa nie może zdradzić szczegółów wyjaśnień. Przyznał jednak, że kobieta przyznała się do winy.

Według informacji Onetu, już we wtorek, gdy kobieta trafiła do szpitala w Szczecinku, miała powiedzieć lekarzom, że "zrobiła straszną rzecz". Jej partner usłyszał zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków, które znaleziono w ich mieszkaniu.

Onet podaje, że ojciec prawdopodobnie nie miał nic wspólnego z wyrzuceniem dziecka przez okno. Kobieta urodziła w łazience.

Stan dziecka wciąż jest ciężki. Trwa walka o jego życie w szpitalu w Koszalinie.

Zakrwawionego noworodka znalazła kobieta obok śmietnika przy ul. Armii Krajowej w Szczecinku. Natychmiast wezwała pogotowie i policję. Na szczęście jest pielęgniarką, więc zajęła się dzieckiem do czasu przyjazdu pogotowia.

Policjanci na jednym z parapetów bloku zauważyli ślady krwi. Noworodek został przetransportowany do szpitala. Matka trafiła na oddział ginekologiczny, została zatrzymana zaraz po jego opuszczeniu. Od razu zatrzymany został natomiast ojciec dziecka. 

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Kiedyś codzienność, a dzisiaj to już wspomnienia. Pamiętasz te absurdy PRL-u?
1/12Który dzień został ustanowiony dniem bezmięsnym?
Zobacz także
Komentarze (23)
W Szczecinku matka wyrzuciła noworodka przez okno. Są zarzuty
Zaloguj się
 • jur.jam

  Oceniono 13 razy 11

  W całej Europie poza Watykanem i Maltą niechciane dzieci usuwa się z łona matki do 12 tygodnia ciąży w każdym szpitalu a nie wyrzuca na śmietnik po urodzeniu !!!

 • zocha688

  Oceniono 4 razy 4

  Ta kobieta jest chora psychicznie. Powinno się zapobiec jej przyszlym ewentualnym ciążom.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 4

  To się nazywa wyrzucanie pieniędzy w błoto. Żeby tak pińcet przez okno?...

 • jan.janowicz65

  Oceniono 10 razy 4

  Rodziny patologiczne nie powinny mieć pozwolenia na rodzenie i posiadanie dzieci, nikt nie chciałby urodzić się w takiej rodzinie, powielanie patologii powinno być karane.

 • Pomponica Rosochata

  0

  Boze widzisz i nie grzmisz... co winne to biedne niekochane dzieciątko. Gdy to przeczytalam to sie normalnie poplakalam 😢 tylko bestia a nie czlowiek moglby cos takiego zrobic

 • fartulka

  0

  Jak w ogole mozna zartowac z tej tragedii? Zamiast wypisywac glupoty pomodlcie sie o zdrowie dla tego dzieciatka!!! Przygarnelabym gdybym mogla!

 • francek4

  Oceniono 13 razy -5

  proszę nie używać słowa Matka do tej suki , która zasługuje tylko na taką nazwę ....

 • kmosb

  Oceniono 18 razy -14

  Nowy sposób macierzyństwa - żadnych moralnych zasad dziecko na śmietnik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje