Noworodek znaleziony przy śmietniku w Szczecinku. Ślady krwi na parapecie

Zakrwawionego noworodka znalazła kobieta obok śmietnika przy ul. Armii Krajowej w Szczecinku. Natychmiast wezwała pogotowie i policję. Lekarze walczą o życie dziecka.

Jak podaje lokalny portal iszczecinek.pl, policja dostała zgłoszenie krótko przed godziną 10. Noworodka zauważyła kobieta wychodząca z sąsiedniego bloku. Dziecko było zakrwawione, miało jeszcze pępowinę. 

Na szczęście kobieta jest pielęgniarką. Zajęła się dzieckiem do czasu przyjazdu pogotowia.

 

Policjanci na jednym z parapetów bloku zauważyli ślady krwi. Funkcjonariusze ustalają, co dokładnie wydarzyło się przy ul. AK. Policja nie udziela informacji w tej sprawie.

Reporter TVN24 rozmawiał z mężem kobiety, która znalazła dziecko. – Płakał i ruszał się, jak go znaleźliśmy. To chłopczyk. Był jeszcze owinięty pępowiną. Zawinęliśmy go w kocyk - opowiadał mieszkaniec Szczecinka.

TVN24 podaje, że stan dziecka jest ciężki. - Jest w inkubatorze, ale oddycha samodzielnie – poinformował stację dyrektor medyczny szpitala w Szczecinku Marek Ogrodziński.

W mieszkaniu narkotyki

Noworodek ma zostać przetransportowany do szpitala w Koszalinie. Matka dziecka jest na oddziale ginekologicznym szpitala w Szczecinku. Portal iszczecinek.pl informował, że po dramatycznym odkryciu kobieta była w mieszkaniu.

Według RMF FM matki noworodka pilnują w szpitalu policjanci. Zatrzymany został natomiast ojciec dziecka. Stacja podaje, że w mieszkaniu pary na pierwszym piętrze znaleziono narkotyki. 

Śledczy będą wyjaśniać czy noworodek został przez rodziców wyrzucony przez okno.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o:
Komentarze (100)
W Szczecinku znaleziono zakrwawionego noworodka przy śmietniku
Zaloguj się
 • kleopatra51

  Oceniono 28 razy 24

  żalek, chazan, ciecie z ordo iuris - jazda do Szczecinka, jeszcze was tam nie ma, żeby się dzieckiem zaopiekować?!

 • alik-w-plomieniach

  Oceniono 25 razy 17

  I takie rzeczy w kraju, gdzie 90% ludności to pobożni katolicy?

 • strach_sie_bac

  Oceniono 19 razy 13

  "Śledczy będą wyjaśniać czy noworodek został przez rodziców wyrzucony przez okno."

  Zatkało mnie, czytam i nie wierzę, że to może być prawda.

 • nuclearsnake

  Oceniono 13 razy 9

  skutki zakazów/utrudnień aborcji/antykoncepcji/edukacji seksualnej/sterylizacji, nie każdy chce być rodzicem, nie każdy nadaje się na niego, nie każdy odda niechciane dziecko po urodzeniu, są tacy, którzy wyrzucą lub uśmiercą, a tzw. "obrońcy życia" tylko się do tego przyczyniają w imię swojej wynaturzonej ideologii nie mającej nic wspólnego z życiem i jego obroną, tylko z przymuszaniem do marnej wegetacji i cierpiętniczego żywota

 • polak_katoli

  Oceniono 12 razy 8

  no i proszę... i jaka to władza, że pozwala, żeby dzieci lądowały na śmietnikach. Zakład, że jakby pisowczyki byli w opozycji, to by grzmieli i szaty darli, że za (tu dowolna partia) dzieci lądują na śmietnikach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX