Dziś modlitwa na granicach. "Różaniec może zmienić bieg historii" - przekonują organizatorzy

Na polskich granicach i nie tylko katolicy będą dziś odmawiali różaniec. Organizatorzy chcą, aby modlić w intencji ojczyzny, świata i rodzin. Udział w akcji "Różaniec do granic" zadeklarowało 150 tys. osób.

- Modlitwa odbywa się w dniu, w którym Kościół obchodzi wspomnienie Matki Bożej Różańcowej. W przededniu setnej rocznicy objawień w Fatimie - mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia.

"Różaniec do granic" to akcja składająca się z dwóch części. Najpierw ze swoich miejscowości uczestnicy pojadą do kościołów stacyjnych. Tam o godzinie 10.30 zaplanowano konferencję i mszę św. W drugiej części wszyscy udadzą się do miejsc modlitwy różańcowej. Początek odmawiana różańca przewidziano na godzinę 14.

Modlitwy odbędą się przede wszystkim w miejscowościach przygranicznych, ale też w kościołach poza Polską i na lotniskach. Do akcji mają przyłączyć się m.in. polscy żołnierze w wojskowej bazie Bagram na terenie Afganistanu.

Czytaj też: "Warszawa była centrum prostytucji". "Różaniec do granic" nie chce powtórki z historii>>>

Akcję wspierają m.in. aktorzy Jerzy Zelnik i Cezary Pazura oraz prowadzący "Wiadomości" Krzysztof Ziemiec.

Akcja wspierana przez państwowe spółki

Główne założenie akcji pod hasłem "Różaniec do granic” to otoczenie całego kraju modlitwą. Organizatorzy podkreślają, że akcja odbywa się w Święto Matki Bożej Różańcowej "ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją". W bitwie pod Lepanto sojusz państw katolickich pokonał Imperium Osmańskie. Wbrew temu, co piszą organizatorzy, flota Osmańska była większa o 25 proc., a nie "wielokrotnie".

Akcja ma być transmitowana w Radiu Maryja. Jej mecenasami są m.in. Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych (oraz fundacja spółki) i Grupa Energa. "Taki rozmach i skala wydarzenia nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie Mecenasów" - czytamy w serwisie tygodnika "Niedziela".

"Modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, a nawet całego świata"

„Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. (...) Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata” - czytamy na stronie wydarzenia.

W piątek organizatorzy podawali, że na "Różaniec do granic" zapisało się 150 tys. osób. 

Wielkie wydarzenie w polskim internecie! Wystartował Polfejs [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (593)
"Różaniec do granic". Katolicy będą odmawiać modlitwę na granicach
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 94 razy 84

  Ewangelia wg Mateusza 6,5-7:
  "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
  Na modlitwie nie bądźcie gadatliwi jak poganie. Oni myślą, że przez wzgląd na swe wielomówstwo będą wysłuchani."

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 93 razy 75

  Największy ubaw mają z nas Czesi. Kabaret mają na granicy za darmo

 • chi-neng

  Oceniono 77 razy 63

  Wprost tragiczne!

  No i te SAME SLAWY!!!

  Bodasiński, Zelnik, Pazura, Ziemiec!

  A gdzie sie podziewaja:

  Pietrzak, Cejrowski, Kaczynski, Ogorkowa, Kurski, Szyszka, Pereira, Paczuska, Broszka, Kuchcinski, Brudzinski, Plaszaczak, Terlikowski, Karczewski, Duda, Gowin, Waszczykowski, ByleJaki, szalony Antek?

  Kogo zapomnialam?
  :)

 • krynolinka

  Oceniono 53 razy 45

  Straż graniczna powinna dostać dziś wolny dzień. Sto pięćdziesiąt tysięcy wolontariuszy chyba wystarczy żeby Polski strzec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX