Z pięciorgiem dzieci i przyczepą mknął autostradą A2 pod prąd. I nie zrobił tego przez pomyłkę

Wielkopolscy inspektorzy ITD zatrzymali na autostradzie A2 peugeota z przyczepą pędzącego pod prąd. Kierowcę pojazdu ukarano mandatem w wysokości 1000 złotych.

Zagubionego kierowcę zatrzymano w środę wieczorem w okolicach Konina - informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Osobowy peugeot z przyczepą mknął wówczas autostradą A2 w przeciwnym kierunku jazdy. Pozostałe samochody, jadące prawidłowo, były zmuszone do nagłej zmiany pasa ruchu.

Do zatrzymania doszło na pasie awaryjnym przy bramie wyjazdowej z autostrady. Okazało się wtedy, że w samochodzie jest dwoje dorosłych obywateli Niemiec wraz z pięciorgiem małych dzieci. Kierowca miał tłumaczyć inspektorom, że nie miał pieniędzy na opłatę za przejazd i chciał zawrócić, by dojechać do najbliższej stacji paliw, oddalonej o ok. 30 km.

Kierowca został dwukrotnie przebadany alkomatem - najpierw przez ITD, a następnie przez przybyły na miejsce patrol policji. Oba badania wykazały, że kierujący był trzeźwy. W rezultacie został więc ukarany jedynie mandatem w wysokości 1000 złotych za stworzenia zagrożenia na drodze.

Kobieta przechodzi przez przejście dla pieszych. Nagle wjeżdża w nią suzuki. Za kierownicą 82-latek

Więcej o:
Komentarze (155)
Konin. Samochód jechał autostradą pod prąd
Zaloguj się
 • jesiotr99

  Oceniono 43 razy 41

  za jazdę pod prąd autostradą powinno być obligatoryjne skierowanie na ponowny kurs prawa jazdy.

 • dante_waw

  Oceniono 40 razy 36

  :) przebadali go alkomatem... skoro wynik byl negatywny powinni wezwac psychiatre

 • barbarella.net

  Oceniono 31 razy 27

  "Kierowca został dwukrotnie przebadany alkomatem - najpierw przez ITD, a następnie przez przybyły na miejsce patrol policji. Oba badania wykazały, że kierujący był trzeźwy. "

  Powinni byli sprawdzić IQ.
  Może byłby rekord.

 • marekptr

  Oceniono 32 razy 20

  Hahahaha... zobaczyl oplate za przejazd Kulczykowym odcinkiem i postanowil honorowo popelnic samobojstwo

 • wyjadacz_parkietuf

  Oceniono 18 razy 12

  Pajacu z peugeota - jeśli już musisz popełnić samobójstwo, to po prostu powieś się w stajni na lejcach ale nie wciągaj w to nnych (cytując A. sapkowskiego).

 • kaktus-2

  Oceniono 12 razy 10

  za taki numer, powinni z miejsca zabrać prawko...

 • w-al

  Oceniono 9 razy 9

  Jechałem z Niemcem był rok między 2003 a 2005, autostradą: Wrocław - Opole. W pewnym momencie Uwe, tak na imię miał facet, z którym jechałem stracił mowę i zaczął jęczeć pokazując placem /nie ładnie/ na pobocze autostrady. Na pasie awaryjnym stał sam. ciężarowy a "pan" kierowca szczał na tylne prawe koło tego auta! Nie wierzę, że prawdziwy Niemiec /od paru pokoleń/ jechał, by pod prąd! Nie wierzę, że Niemiec zawrócił, by i jechał pod prąd ryzykując życiem z powodu kosztu przejazdu /skądinąd bandycko wysokiego zwłaszcza do naszych zarobków/! Oni nie są "czubami" w przeciwieństwie do nas! Oni zjazdy z autostrad po prostu ponumerowali i to się sprawdza a u nas "mózgowcy" ponazywali je imiennie np: Opacz! I prawdopodobnie tu tkwi problem, który jest powodem idiotycznych zachowań części naszych lub niemieckich kierowców, polskiego pochodzenia!

 • nictus

  Oceniono 8 razy 8

  1000 zł to mogłaby wynosić nagroda. Kara powinna wynosić minimum 5000 zł i zatrzymane prawo jazdy. Pobłażajmy takim kierowcom i liczmy ofiary. Dramat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX