Tajemnicza śmierć pracownika więzienia. Zaginął po służbowej imprezie. Jest reakcja resortu

Patryk Jaki zleca kontrolę w kluczborskim więzieniu po śmierci 32-letniego funkcjonariusza. Mężczyzna zaginął po imprezie z kolegami z pracy. Jego ciało wyłowiono z Odry.

Ciało Łukasza M. zostało wyłowione z Młynówki, starego koryta Odry, 22 września. Był kierownikiem działu ewidencji w zakładzie karnym w Kluczborku, mężem, ojcem trójki dzieci.

Mężczyzna dwa dni wcześniej bawił się w jednej z restauracji na rynku w Opolu. Towarzyszyli mu koledzy z pracy, w tym szef i wiceszef kluczborskiego więzienia.

Ślad po nim zaginął

Gdy Łukasz M. wyszedł z lokalu, zadzwonił do rodziny z informacją, że wraca do domu, po czym ślad po nim zaginął. Rodzina zaalarmowała policję i prasę. W ogłoszeniu na jednym z lokalnych portali czytamy: „Był ubrany w ciemne spodnie, ciemną sztruksową marynarkę oraz niebieską koszulę w kratkę. Ma ok. 190 cm wzrostu i okulary z czarną oprawką”. Ciało mężczyzny odnaleziono dwa dni później.

Sprawę bada prokuratura. Do tej pory nie udało się ustalić przyczyny zgonu. - Postępowanie prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci - powiedział „Super Expressowi” Aleksander Łasocha, szef opolskiej prokuratury rejonowej.

Reakcja ministerstwa

Na polecenie wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego dyrektor Służby Więziennej rozpoczął kontrolę w kluczborskim zakładzie karnym. Dyrektor i jego zastępca zostali zwolnieni i wszczęto wobec nich postępowanie dyscyplinarne.

Poćwiartowane zwłoki, łódź podwodna i ekscentryczny wynalazca. Tą zbrodnią żyje cała Dania

Więcej o:
Komentarze (41)
Tajemnicza śmierć pracownika więzienia. Zaginął po służbowej imprezie. Jest reakcja resortu
Zaloguj się
 • czarnyminio

  Oceniono 29 razy 23

  A dlaczego zwolniono dyrektorów ZK..Spotkali się po pracy w swoim gronie,po służbie i imprezowali.Wolno im.

 • maradona20

  Oceniono 23 razy 19

  Ale to przepraszam. Impreza była poza godzinami pracy - jak rozumiem. Okoliczności smierci chyba na razie nie zostały wyjasnione. Jakim prawem ten idiot zwolnił Dyrektorów? Przecież to kretyństwo!!!

 • wiceherszt

  Oceniono 19 razy 17

  Jakaś cuchnąca sprawa... Bo wygląda to dziwnie. Dorosły facet bawi się na imprezie z kolegami z pracy, potem z niej wychodzi, idzie do domu i topi się w rzece. Zdarza się, nawet często. Tymczasem tutaj ni z gruchy ni z pietruchy w trybie natychmiastowym wywalają jego szefa i wiceszefa, jakby to nie był pierdel a zmarły nie był "klawiszem", tylko podopiecznym przedszkola...

 • junge70

  Oceniono 17 razy 13

  Jaki, kiedy ciebie, mala litera zamierzona,, wyrzuca, czy moze, sam sie podasz do dymisji.

 • roz_mak

  Oceniono 19 razy 13

  strach pójść z podwładnymi po pracy na piwo

 • sztucznypolak

  Oceniono 23 razy 11

  Skoro Jaki zwalnia szefa i wiceszefa wiezienia, to denat musial popierac PiS.

 • iremus

  Oceniono 14 razy 10

  ....Mężczyzna dwa dni wcześniej bawił się w jednej z restauracji na rynku w Opolu. Towarzyszyli mu koledzy z pracy, w tym szef i wiceszef kluczborskiego więzienia...Gdy Łukasz M. wyszedł z lokalu, zadzwonił do rodziny z informacją, że wraca do domu, po czym ślad po nim zaginął......Na polecenie wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego dyrektor Służby Więziennej rozpoczął kontrolę w kluczborskim zakładzie karnym. Dyrektor i jego zastępca zostali zwolnieni i wszczęto wobec nich postępowanie dyscyplinarne.....
  To jest kolejny przykład poziomu mściwości i indolencji w resortach kierowanych przez ignorantów. Zwolnieni za to, że razem z denatem byli w knajpie i pili wódkę. A nie lepiej było być abstynentem i adorować czarną madonnę z jasnej góry.
  I zasada wiary: Najpierw skontroluj a później zwalniaj. Sąd pracy będzie miał używanie a zapłacą wszyscy podatnicy.
  Precz z niezrównoważonymi psychicznie ignorantami !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX