Kim jest Robert J.? Śledczy podejrzewają, że to on zabił i oskórował studentkę w 1998 r.

Zatrzymany Robert J.

Zatrzymany Robert J. (Małopolska Policja)

Policja zatrzymała dziś mężczyznę podejrzanego o bestialskie morderstwo na 23-letniej studentce w 1998 r. O Robercie J. wciąż wiadomo niewiele. Choć, jak wynika z medialnych doniesień, niemal od początku był brany pod uwagę przez śledczych.

Krakowskie archiwum X pod nadzorem Prokuratury Krajowej zatrzymało dziś Roberta J., podejrzewanego o zamordowanie 23-letniej studentki w 1998 r. Kobieta była przed śmiercią torturowana. Morderca obdarł później kobietę ze skóry i uszył z niej body.

- O godzinie 14.45 antyterroryści zatrzymali na krakowskim Kazimierzu 52-letniego mieszkańca Krakowa, podejrzewanego o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 23-letniej kobiety. Do tej pory przez 19 lat nikt w tej sprawie nie był zatrzymywany - mówi w rozmowie z Gazeta.pl mł. insp. Sebastian Gleń z KWP w Krakowie. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Jak podaje Radio Kraków, zatrzymany Robert J. dorastał pod opieką matki, rodzice się rozwiedli. W środowisku uchodził za "dziwaka", trenował sztuki walki. Służbę wojskową odbył w szpitalu, gdzie pomagał m.in. w prosektorium. Nieoficjalnie wiadomo też, że zatrzymany mężczyzna lubił zakładać damską bieliznę, a także utrzymywał kontakty homoseksualne. Miał również prześladować kobiety, śledzić je i nękać. Robert J. dręczył także zwierzęta.

Studentkę miał poznać przypadkiem w mieście. Namówił ją na wyjazd do domu na obrzeżach Krakowa, gdzie miało dojść do brutalnego morderstwa. Po śmierci 23-letniej Katarzyny miał częściej chodzić do kościoła, a pewnym momencie także odwiedzać grób kobiety.

Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Trynitarskiej 15 w Krakowie.

Precyzyjny sportowiec

Wcześniej biegli zwracali uwagę, że sprawca morderstwa był silnym mężczyzną, na co wskazywały obrażenia na szczątkach kobiety.  - Są one charakterystyczne dla sportów walki. To znak, że sprawca mógł zadawać ciosy, które obezwładniły kobietę i uniemożliwiły jej ucieczkę z miejsca zbrodni - mówił w u.br. w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prok. Piotr Krupiński z Prokuratury Krajowej.

Śledczy wskazywali również, że morderca był precyzyjną osobą. - W niektórych miejscach skóry były widoczne poprawki, takie "krawieckie". Ktoś pociął ją równo, a skórowanie zaczął między nogami, od narządów płciowych - relacjonował w rozmowie z "GW" jeden z policjantów znający sprawę.

Korytarz ratunkowy jest przeznaczony dla karetek. Nie blokuj go, bo sam możesz kiedyś potrzebować pomocy

Zobacz także
 • Głosowanie podczas wyborów samorządowych 2018 Incydent wyborczy. Przypadki łamania prawa podczas wyborów - głos za flaszkę i niszczenie kart
 • Kandydat na prezydenta Poznania Tadeusz Zysk podczas wieczoru wyborczego Miał być "Zysk dla Poznania", ale starczyło na 20 proc. Kandydat PiS przegrał z Jaśkowiakiem
 • Poznań. Niekontrolowany wystrzał pistoletu w gabinecie lekarskim. Kula przeleciała obok pacjentów Poznań. Lekarzowi w gabinecie lekarskim wystrzeliła broń. Kula przeleciała obok pacjentów
Komentarze (114)
Robert J. zatrzymany przez policję. Kim jest podejrzany o zabójstwo Katarzyny?
Zaloguj się
 • habib78

  Oceniono 32 razy 24

  Jeśli to on, to szacunek dla archiwum X. Wielokrotnie czytałem o tej sprawie.

 • ubrana_prawda

  Oceniono 26 razy 20

  A jednak capnęli drania. Cieszę się, bo pisałem kiedyś, że się już nie uda. Lubię się mylić w takich sprawach. Gratuluję organom ścigania.

 • rumpa

  Oceniono 45 razy 19

  Tia, ta miłość do kobiet to taka sama z siebie, odziedziczona po tatusiu - jaki powód rozwodu czy może mamusia uszkodzona religijnie? Tak się pytam...uszkodzone religijnie i seksualnie mamusie wychowały już sporo zboczeńców. Koleś do kościoła zasuwał po morderstwie, dość ciekawe zachowanie, nieprawdaż?

 • liberau

  Oceniono 47 razy 15

  Jak to kim jest Robert J.? To islamski imigrant, przed którym właśnie obronił nas resort pana Błaszczaka. Brawo PiS!

 • szaja25

  Oceniono 20 razy 12

  Już nikomu krzywdy nie zrobi, ale czy zrobił tylko tej jednej biednej dziewczynie?

 • ungvar

  Oceniono 35 razy 11

  Na pewno byl muzulmanskim uchodzca, katolik chodzacy do kosciola by tego nie zrobil.
  Prawda Jaki?

 • kat_ja1

  Oceniono 18 razy 10

  Zabić dziada to za mało, proponuję go tylko oskórować, żywcem...wstrzykując wcześniej środek na zwiotczenie mięśni, także języka, aby nie mógł japy otworzyć i krzyczeć.

 • moscu1

  Oceniono 26 razy 10

  "Nieoficjalnie wiadomo też, że zatrzymany mężczyzna lubił zakładać damską bieliznę, a także utrzymywał kontakty homoseksualne." - idealnie pasuje na dzisiejszą relacje w TVPis

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje