W Radzyniu Podlaskim stanął bardzo dziwny plac zabaw. "Jak mam wytłumaczyć to synkowi"

Plac zabaw w Radzyniu Podlaskim wygląda inaczej niż na większości polskich osiedli. Otoczony metalową siatką przypomina raczej klatkę dla zwierząt niż miejsce dla dzieci.

Zadaszony, otoczony metalowym płotem. Na drzwiach czerwone tabliczki: „Zakaz wprowadzania psów”, „Zakaz palenia”. Gdyby nie kolejna – „Za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają rodzice”, trudno byłoby się domyślić, że to plac zabaw. Reporter "Faktów" TVN zapytał mieszkańców, co o nim myślą.

Obok stoi wiata śmietnikowa

Plac powstał na jednym z osiedli w Radzyniu Podlaskim, 16-tysięcznym mieście w województwie lubelskim. Jednak zamiast bawić, starszy. I nie pomagają tu ani duża piaskownica, ani kolorowe foremki, ani drewniane huśtawki na czerwonych sprężynach. - Nie przypomina to placu zabaw, na jakie chodzimy -  mówi reporterowi "Faktów" mieszkanka pobliskiego bloku.

- Obok stoi wiata śmietnikowa - denerwuje się z kolei rozmówczyni serwisu Fakt.pl, który także opisuje radzyński plac zabaw. - Otoczona jest taką samą siatką jak piaskownica. Jak mam wytłumaczyć synkowi, że nie może się tam bawić? - pyta z niedowierzaniem.

"Nie jest porywający, ale praktyczny"

Skąd pomysł na taki obiekt? - Może nie jest porywający, ale jest praktyczny - zapewnia prezes radzyńskiej spółdzielni mieszkaniowej, Zbigniew Ostapowicz. Dodaje, że zadaszony plac zabaw się sprawdza, gdy jest zła pogoda. Zapewnia, że ogrodzenie i zadaszenie powstały w jednym celu: by plac był czysty.

Kiedy rodzi się najwięcej dzieci?

Więcej o:
Komentarze (75)
Plac zabaw w Radzyniu Podlaskim
Zaloguj się
 • 100-lec

  Oceniono 43 razy 37

  Radzyń Podlaski - burmistrz z PiS, którego jedynym osiągnięciem przez 3 lata jest zadłużenie miasta i zawierzenie go Jezusowi (to nie żart)

 • cezaryk

  Oceniono 35 razy 29

  Wchodzić wyłącznie w pomarańczowych kombinezonach.
  Nie wnosić długopisów, telefonów, ani innych ostrych przedmiotów. Mówić szeptem.

 • wawiak57

  Oceniono 21 razy 19

  Bo to jest plac zabaw dla dzieci rodziców dobrej zmiany, by nie stykały się opozycyjnymi.

 • hihot.md

  Oceniono 16 razy 16

  Plac w klatce, dywan pod folią i pilot w woreczku.

 • hihot.md

  Oceniono 15 razy 15

  Parawanizm, oprócz katołkolicyzmu i kultu zmarłych i obymusięnogapodwinizmu jedna z religii w Wolsce. "Bo łopce bachory przido!"

 • tenare

  Oceniono 19 razy 13

  Jest OK.
  Zamyka się bachora bezpiecznie w klatce i wówczas można spokojnie napić się piwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX