Pani Wiesława poszła na grzyby z psem, wróciła sama. "Amor padł pod myśliwską amboną"

Policja bada sprawę śmiertelnego postrzelenia psa pod Troszkowem (woj. warmińsko-mazurskie). Według właścicielki zwierzę zginęło podczas wizyty w lesie od kuli myśliwego.

W niedzielę rano pani Wiesława wraz dwoma psami wybrała się do pobliskiego lasu na grzybobranie. W rozmowie z serwisem Bisztynek.wm.pl jej brat opowiada, że w pewnym momencie kobieta usłyszała strzał i skowyt zwierzęcia.

Amor, bo tak nazywał się pies, miał wówczas paść pod myśliwską amboną, a do niej samej miał zgłosić się leśniczy leśnictwa Kamieniec. Mężczyzna przyznał się jej do oddania strzału, jednocześnie przepraszając i prosząc, by nie nagłaśniała sprawy. Miał nawet zaoferować jej w zamian dwa inne psy z hodowli oraz karmę.

Pani Wiesława nie zgodziła się jednak na to i wezwała policję, która wyjaśnia teraz okoliczności zdarzenia. O sprawie został już poinformowany nadleśniczy Nadleśnictwa Bartoszyce.

Kobieta relacjonuje, że mężczyzna tłumaczył, iż oddał strzał, by uchronić swojego myśliwskiego psa przed rzekomo agresywnym Amorem. Ta jednak przekonuje, że jej zwierzę wcale nie było agresywne, tylko kopało w ziemi. - Strach iść do lasu, jeśli tam polują tacy myśliwi - mówi pani Wiesława.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Komentarze (294)
Troszkowo. Myśliwy miał śmiertelnie postrzelić psa
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 30

  Nie nagłaśniać. Jasne lepiej nie wiedzieć,że można zarobić kulkę w lesie.

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 55 razy 25

  W normalnych krajach na stronach zarządców lasów znajdziesz porady na różne formy aktywności z psem. W wolsce banda leśnych patusów bredzi o tym jak dobrze się stało, że ich kamrat zabił kobiecie przyjaciela. Dlatego właśnie będę stawiał drinka za każdego myśliwego który zdechnie.

 • puzonik48

  Oceniono 49 razy 23

  Banda bandziorów ,a nie leśnicy czy myśliwi :(

 • kleha

  Oceniono 42 razy 18

  Większość myśliwych to wioskowe głupki a jeszcze większy odsetek z nich to alkoholicy lub zwykłe pijaczki. Przynajmniej ja na takich trafiam. Pani powinna się cieszyć że padło na psa a nie na nią.

 • zsm-5

  Oceniono 30 razy 14

  Szyszkodniki strzelają do Amora też? Badania psychiatryczne zaliczyli? są poważne wątpliwości.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 25 razy 13

  Jak facet nie widzi czy strzela do słonia, wilka, dzika, kobiety czy chomika dlaczego ma pozwolenie na strzelanie do Bożych stworzeń?

 • takaprawda2014

  Oceniono 23 razy 13

  Leśniczy trafi kiedyś na krewkiego właściciela psa i nie przeżyje takiego spotkania i tak to się skończy.

 • stefan4

  Oceniono 28 razy 10

  Kiedy w końcu zdołamy zakazać wstępu do lasu ludziom z bronią, a następnie ten zakaz wyegzekwować? Ile zbrodni zdążą oni jeszcze popełnić do tego czasu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX