Wpadka Jakiego. Oznajmił, że PiS odbudowuje "państwo teoretyczne". Łapiński nie wytrzymał

Patryk Jaki

Patryk Jaki (Fot. Roman Rogalski / Agencja Gazeta)

Wiceminister sprawiedliwości mówił w "Kawie na ławę" TVN24 o tym dlaczego prokuratura zajmuje się prof. Michałem Królikowskim. - PiS odbudowuje państwo teoretyczne - wypalił.

Zdaniem prokuratury prof. Michał Królikowski, jeden z prawników, z którymi konsultował się prezydent przy pisaniu ustaw o sądownictwie, może być zamieszany w pranie brudnych pieniędzy. Królikowski twierdzi zaś, że cała sprawa wycelowana jest w prezydenta, zaś on sam jest jedynie pionkiem. W poniedziałek Andrzej Duda ma przedstawić dwa projekty ustaw: o Sądzie Najwyższym oraz o Krajowej Radzie Sądownictwa.

Sprawę tę poruszono w programie "Kawa na ławę". - Pamiętajcie państwo, że my odbudowujemy państwo teoretyczne i jeszcze wiele lat potrwa, zanim naprawimy 28 lat zaniedbań - stwierdził.

Nagranie z reakcją Krzysztofa Łapińskiego, prezydenckiego rzecznika, na słowa Jakiego natychmiast podbiło internet. - Reakcja Łapińskiego bezcenna - napisał publicysta Przemysław Szubartowicz.

Dyskusję umieścił również sam Jaki na swoim Twitterze, jednak fragment z wpadką został ucięty w nagraniu. 

Słynne słowa Jakiego

To - zdaje się - zwykły lapsus, jednak wiceminister Patryk Jaki systematycznie zadziwia swoimi komentarzami. Po zamachu terrorystycznym w Nicei stwierdził, że jest zwolennikiem kary śmierci. 

"Macie swoich imigrantów", "przywróciłbym tortury" - to z kolei komentarze Patryka Jakiego po gwałcie Polki w Rimini.

Innym razem w "Kawie na ławę" TVN24 mówił o regulacjach dla dziennikarzy w Sejmie. Udowadniał, że w polskim parlamencie pozwala się mediom na wiele. - Tak jest tylko w Polsce i w Afryce - wypalił.

Wiceminister odniósł się również do sprawy noworodka z Białogardu. Po fali krytyki częściowo wycofał się ze swoich słów. W rozmowie z Polskim Radiem poinformował, że jego resort „próbuje włączyć się w spór” pomiędzy rodzicami noworodka, którzy zabrali dziecko ze szpitala w Białogardzie, a lekarzami. Stwierdził, że "intuicja podpowiada mu, że rodzice mogą mieć wiele racji”. Po fali krytyki częściowo wycofał się ze swoich słów.

Przeprosił też posła Roberta Kropiwnickiego, którego oskarżył o prowadzenie agencji towarzyskiej

Natomiast całkiem  niedawno Jaki stwierdził, że nie podoba mu się tworzenie miejsc dla pieszych i rowerzystów, bo zabierają przestrzeń kierowcom. - To miasto - mówił Jaki o Warszawie - jest teraz pełne ideologii skoncentrowanej na tym, by tępić ludzi, którzy jeżdżą samochodem. To już przekroczyło pewne granice.

- Regularnie stwarza się nowe miejsca, gdzie kosztem drogi robi się ścieżki rowerowe lub miejsca do chodzenia, zamyka się konkretne miejsca dla ruchu drogowego, dodatkowo ciągle zwiększa się środki za parkowanie w centrum miasta - dodał.

Wiceminister Patryk Jaki przeprosił po słowach o "agencji towarzyskiej"

Zobacz także
 • W Polsce powstał największy dzwon na świecie Największy dzwon na świecie powstał w Krakowie. Waży 55 ton
 • Bankiet w Pjongjangu z udziałem północnokoreańskiego lidera Kim Dzong Una, jego żony Ri Sol Ju i prezydenta Korei Południowej Moon Jae-ina Prezydent Korei Południowej z wizytą u Kim Dzong Una. Padły deklaracje, ale Kim stawia warunki
 • Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem w obiektywie fotoreporterów
Komentarze (320)
Patryk Jaki stwierdził, że PiS odbudowuje państwo teoretycznie
Zaloguj się
 • tetradrachma

  Oceniono 121 razy 115

  Lapsus hodie, ale prawnikowi i "wiceministrowi" nie powinien przytrafić. Niestety, Jaki wielokrotnie udowodnił, że jest "niedouczony". Powiem wprost ......to kretyn.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 102 razy 94

  PiS odbudowuje państwo teoretyczne...
  ---
  nie od teraz wiadomo ze pisior powie prawdę tylko jak mu się "wymsknie" - banda dresiarzy i buraków

 • polakadam

  Oceniono 58 razy 58

  To już kolejna hatakumba. Jaki to taki chiński filozof. Świeczkę zjadł po ciemku siedział.....

 • starczypl

  Oceniono 56 razy 56

  Ten Nijaki to jest tylko dres ubrany w garnitur (za nasze pieniadze) i tylko udajacy polityka. Szczyl parlamentarny

 • apm1947

  Oceniono 54 razy 52

  Patryk byle Jaki to największa pomyłka kadrowa PiSu. Facet niema żadnego wykształcenia kierunkowego (politolog) Nigdy zawodowo nie miał NIC wspólnego z sądownictwem, prokuraturą, więziennictwem, adwokaturą czy radcostwem. Po prostu nieuk na rządowej posadzie. Ale taka jest polityka kadrowa PiSu

 • motyw4

  Oceniono 52 razy 46

  Rozmawiają dwaj znajomi:
  – A wiesz jaki to człowiek, co jest idiotą, a został ministrem?
  – Jaki?

 • spyderman2

  Oceniono 41 razy 39

  nijaki to gamoń który prawa nie skończył a jest wiceministrem sprawiedliwości. tylko w pisiej wolsce to możliwe. TW 'balbina' kałczński zastał Polskę murowaną a zostawi drewnianą. po wszystkim zrobi nijakiemu hatakumbę ku jego uciesze

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje