Nowe fakty ws. śmierci Iwony Cygan. "Superwizjer" podaje prawdopodobny motyw zabójstwa

Eksperyment procesowy ws. śmierci Iwony Cygan, październik 2016 r.

Eksperyment procesowy ws. śmierci Iwony Cygan, październik 2016 r. (policja.pl)

Paweł K. miał próbować zgwałcić Iwonę Cygan, a gdy ta stawiała opór, mężczyzna uderzył nastolatkę twardym przedmiotem - tak o prawdopodobnym motywie zabójstwa z 1998 r. informuje "Superwizjer".

Reporterzy "Superwizjera" TVN dotarli do małżeństwa, u którego w noc śmierci 17-letniej Iwony Cygan zjawił się naoczny świadek. Ów świadek miał poprosić o wodę i powiedzieć, że "Cyganiątko nie żyje". Miał też twierdzić, że widział na miejscu zbrodni radiowóz.

Jak twierdzą dziennikarze, najbardziej prawdopodobnym motywem zabójstwa miała być sytuacja, do której doszło w barze "U Trabanta" w Szczucinie. Paweł K., podejrzany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, miał próbować zgwałcić Iwonę Cygan. Gdy ta stawiała opór, mężczyzna miał uderzyć dziewczynę w głowę twardym przedmiotem, a także bić i kopać.

Nieprzytomna 17-latka miała zostać wyniesiona z baru przez trzech mężczyzn.

Aresztowania ws. śmierci Iwony Cygan

W lipcu aresztowano 8 byłych i obecnych policjantów, zajmujących się sprawą zaginięcia i śmierci Iwony Cygan. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Krakowie na wniosek Prokuratury Krajowej w Krakowie.Wobec jednego policjanta zastosowano zakaz opuszczania kraju. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Wcześniej funkcjonariuszom przedstawiono zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych i utrudniania postępowania, poprzez nienadanie biegu posiadanym przez funkcjonariuszy informacjom o sprawcach zabójstwa 17-latki.

Policjanci - zdaniem śledczych - działali w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez morderców, pomagając im przez wiele lat w uniknięciu odpowiedzialności karnej za zbrodnię.

Zabójstwo Iwony Cygan

Do zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan doszło w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku w Szczucinie i w Łęce Szczucińskiej w województwie małopolskim. Na zwłoki natrafił rolnik, który wypasał krowy na łąkach. Nastolatka została uduszona.

"W Szczucinie po tych wydarzeniach (zginął również potencjalny świadek zdarzenia) panowała swoista „zmowa milczenia”, wielu świadków  wyemigrowało do m.in. Niemiec, Austrii czy USA" - tak sprawę opisywała KWP w Krakowie.

Jak informuje prokuratura, bezprawne działania podejrzanych funkcjonariuszy skutkowały niewykryciem sprawców zabójstwa przez prawie 19 lat.

Sprawą zajęło się krakowskie Archiwum X. Pozwoliło to na przedstawienie zarzutów Pawłowi K., który podejrzany jest o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Iwony Cygan. 46-latek został w maju przetransportowany z Austrii do Polski przez policję.

Zarzut współsprawstwa usłyszał również Józef K. - ojciec podejrzanego Pawła K.

W sprawie tej zarzuty usłyszała również Renata G.-D. - koleżanka zamordowanej Iwony Cygan. Prokurator zarzucił jej popełnienie czterech przestępstw składania fałszywych zeznań. W sumie w sprawie tej prokuratorskie zarzuty usłyszało już 18 podejrzanych.

Sprawa Iwony Cygan. Policja pokazała nagrania "Archiwum X"

Masz więcej niż 15 lat? W takim razie nie dasz rady rozwiązać tego quizu
1/10Kiedy ktoś mówi, że ''wyśle Ci Snapa'' możesz się spodziewać, że dostaniesz:
Zobacz także
Komentarze (160)
Śmierć Iwony Cygan. Nowe fakty ws. tajemniczego zabójstwa
Zaloguj się
 • evi-ana

  Oceniono 67 razy 63

  Młoda dziewczyna miała całe życie przed sobą, a straciła je tylko dlatego, że jakiś śmiec chciał sobie jej użyc jak rzeczy, bo miał chuc. Wszystkich ukrywających tych zwyrodnialców, a zwłaszcza "policjantów" należałoby pokazac w mediach, wraz z podaniem danych. Życia to nie zwróci, ale chociaż inni ludzie będą wiedzieli z kim mają do czynienia. Kilka lat w więzieniu to żadna kara za zabicie.

 • krynolinka

  Oceniono 52 razy 46

  Źle pojęta solidarność plemienna. Sumienia twarde jak skała. Bez żadnej empatii dla rodziny ofiary.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 50 razy 42

  Szkoda dziecka. Bandyci trzęśli miasteczkiem. Kilka pokoleń.
  To nizinna gmina, chyba najczęściej zatapiana Wisłą. W centralnym miejscu rynku kościół.
  Policja policją, ale podziw dla władz samorządowych i wspólnoty katolickiej, w kontekście tej sprawy, uskrzydla. Bandytów.
  PKW: ok. 80% głosowało na PIS

 • mysz17200

  Oceniono 28 razy 24

  Pis co najwyżej może się poszczycić ułaskawieniami i śledztwami na rzecz rodziny Ziobrów - na nasz koszt

 • minkat

  Oceniono 20 razy 20

  problemem byla zmowa milczenia. paradoksalnie takie cos mozna rozwiazac albo od razu, albo dopiero po wielu latach, gdy zmienia sie uklady towarzyskie i ludzie nagle zaczna mowic bo przestana sie bac, beda chcieli sie zemscic itd.

 • obywatelkamania

  Oceniono 23 razy 19

  Czy to nie jest ta sama część Polski, w której wiel lat temu w Wigilię zamordowano rodzinę z ciężarną kobietą a cały autobus świadków przysięgał zabójcom na Boga, że nic nie powie?

 • spyderman2

  Oceniono 38 razy 18

  80% procent mieszkańców będących w zmowie milczenia głosowało na PiS. taki elektorat ma pisi nierząd totalny dlatego bezkarnie kradnie ile wlezie, afera za aferą.

 • jego_eminencja

  Oceniono 28 razy 18

  ochydni mordercy i gwalciciele, najbardziej przeraza jednak fakt tego ze cale miasto jest zdegenerowane, rzadzi tam mafia towarzysko-rodzinna z korzeniami w PRL-u, nalezaloby wyrzucic na zbity psyk wszystkich policjantów w tym miescie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje