Polski aktor grał w "Pasji", mówił o Bogu. Teraz przyznał się do zmuszania kobiet do seksu

Romuald K.

Romuald K. (Fot. Wikimedia Commons)

Romualdowi K. postawiono zarzuty m.in. zmuszania do seksu i szantażu. - Podejrzany przyznał się do tych czynów - podaje prokuratura. Aktorowi grozi 10 lat więzienia.

Romuald K. miał zwabiać do siebie kobiety, obiecując im pomoc w zdobyciu ról w zagranicznych filmach - podaje "Fakt". Potem zmuszał je do seksu, nagrywał i szantażował. Śledczy, z którymi rozmawiał dziennik, mówią, że na razie dotarli do dwóch kobiet wykorzystanych przez aktora, ale ofiar może być o wiele więcej. Romuald K. trafił do aresztu na 3 miesiące. Przyznał się do postawionych mu zarzutów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Romuald K. pracował jako architekt w Rzymie. Przez problemy z alkoholem stracił pracę i mieszkanie. Jak sam twierdzi, punktem zwrotnym w jego życiu było spotkanie z kobietą, która powiedziała do niego "Bóg cię kocha".

Po nawróceniu Romuald K. zagrał m.in. w "Pasji" Mela Gibsona. Udzielał chętnie wywiadów, w których opowiadał o swojej wierze, był prelegentem na rekolekcjach i uczestniczył w spotkaniach z uczniami.

Sprawdź, na jakim poziomie jest twoja wiedza - gimnazjum czy studiów? [QUIZ]
1/13Co zasłania Słońce, gdy z domu oglądasz zaćmienie Słońca?
Zobacz także
Komentarze (164)
Polski aktor grał w "Pasji", mówił o Bogu. Teraz przyznał się do zmuszania kobiet do seksu
Zaloguj się
 • amorvertical

  Oceniono 56 razy 40

  Ta droga jest zawsze taka sama. Najpierw Bóg, wiara, objawienia, chodzenie po wodzie i inne czary mary, a kiedy już mają władzę to wszystko sprowadza się do kasy, seksu i molestowania

 • doomsday

  Oceniono 48 razy 38

  Widziałem go w tv jak udzielał wywiadu, pół godziny. Przypuszczam, że to jest architekt co najwyżej z dyplomem zawodówki i to nie jest pewne. Mówi językiem menela.
  Pod konoiec lat 80tych, kiedy Jaruzalski od wiosny 1987 roku dawał poszporty bez ograniczeń, trakże kryminalistom , w Rzymie nagle pojawiło siepełno alkoholików z Polski. Żebrali na tzw. myjce (mycie szyb samochodów na skrzyżowaniach ). Jedli w Caritasie , spali pod mostami. Wyżebrane piniądze przepijali. Część z nich w Cineccitta (miasteczko filmowe w Rzymie ) zapisywała się do statystowania . I z tego też wpadło parę groszy. Mieli dużo czasu i żadnych obowiązków, więc od czasu do czasu taki lump spod mostu statystował . Na tej zasadzie trafił do filmu Gibsona . W Polsce korzystając z niewiedzy tubylców o rzeczywistości alkoholików w Rzymie , zrobił z siebie świętego. A tu okazało się, że nie dość , że alkoholik, to jeszcze zboczeniec.No ale w końcu trafił do celi w Polsce. Jest szansa, ze umrze w więzieniu , na co sobie zasłużył.

 • paastafarai

  Oceniono 41 razy 29

  Czyli typowy świetojebliwy obłudnik.

 • qrzysiu

  Oceniono 35 razy 29

  Czemu mnie to nie dziwi że dewoci często okazują się też dewiantami seksualnymi...

 • sacc77

  Oceniono 32 razy 22

  Katolicko moralny - dokładnie jak 99% kleru

 • drakaina

  Oceniono 20 razy 20

  Em, mam wrażenie, że zagranie rólki (jakiej? jednego z legionistów w scenie zbiorowej?) w bardzo złym filmie nie robi aktora z człowieka, który poza tym aktorem nie jest...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje