Fatalne informacje pogodowe. Wciąż będzie lało. Lokalnie nawet 100 litrów na metr kwadratowy

Ulewa w Zabrzu

Ulewa w Zabrzu (Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta / AGENCJA GAZETA)

W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami IMGW wydał ostrzeżenia dla Małopolski, Podkarpacia, woj. świętokrzyskiego i części Śląska. Najmocniej padać będzie w czwartek. Rzeki mogą lokalnie przekroczyć stany alarmowe.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla czterech województw na południu i południowym wschodzie kraju. Drugi stopień ostrzeżenia będzie obowiązywał aż do piątku w województwach: małopolskim i podkarpackim.

Ostrzeżenie niższego, pierwszego stopnia synoptycy wydali dla województwa świętokrzyskiego i południowej części województwa śląskiego.

Zdaniem Łukasza Kiełta z Biura Prognoz Meteorologicznych krakowskiego oddziału IMGW, najmocniej padać będzie w czwartek. Na obszarach podgórskich i górskich Małopolski i Podkarpacia spadnie nawet do 60 milimetrów deszczu.

Rzeki mogą przekroczyć stany alarmowe

Zdaniem synoptyków w Małopolsce, województwie świętokrzyskim, na Śląsku i Podkarpaciu może wzrosnąć poziom rzek. Możliwe jest przekroczenie stanów ostrzegawczych, a miejscami także alarmowych.

Opady mają zacząć słabnąć w piątek.

Na słońce nie ma szans

Na słoneczną pogodę na razie nie ma szans. - W przyszłym tygodniu prognozujemy opady i duże zachmurzenie - powiedział Łukasz Kiełt.

Intensywne opady deszczu wystąpiły w ostatnich dniach również w centralnej i północnej części kraju. Do zalań i podtopień doszło między innymi w Warszawie i Elblągu. W województwie warmińsko-mazurskim na kilku rzekach woda przekroczyła poziom alarmowy - między innymi na Pasłęce, Wąskiej i Gubrze.

Dziwne billboardy "promują" Polskę w... Polsce. 9 minut grillowania polskiej Fundacji Narodowej [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Dzisiejsza młodzież pewnie nie zrozumie. A ty? Pamiętasz te słowa?
1/11Dziadek wysyła cię na cepeen. Gdzie pójdziesz?
Zobacz także
 • Elbląg W Elblągu woda opadła, zaczęło się wielkie sprzątanie. W Pasłęku umacnianie wałów. Prognozy dobre
 • W Elblągu ogłoszono alarm przeciwpowodziowy Elbląg zalany. Mieszkańcom pomaga wojsko. Wojewoda: skupiamy się na ratowaniu zagrożonych miejsc
Komentarze (74)
Ostrzeżenie przed ulewami. Na południu rzeki mogą przekroczyć stany alarmowe
Zaloguj się
 • herbat

  Oceniono 23 razy 21

  Czemu dręczysz Panie Maryjny Lud szczególnie tam gdzie najwięcej oddano głosów na PiS?

 • arwena2010

  Oceniono 27 razy 21

  i to kara za głosowanie na bolszewicki PIS. Zal mi nie jest- tak po chrześcijańsku napiszę. po Polsku- z radością że komuś zdechła krowa

 • bkiton

  Oceniono 18 razy 18

  Czy Podkarpacie ma swojego Drelicha???
  No to jestem spokojny.

 • hanklo

  Oceniono 7 razy 7

  I jak tu żyć Pani Premier. Na pewno zna Pani odpowiedz bi przed paru laty Pani i Pani partia była taka mądra. Dajcie teraz nam obywatelom odpowiedz. Tylko nie tak przez Panią krytykowana Sorry, taki mamy klimat.

 • jerzysm42

  Oceniono 6 razy 6

  Jak dadzą kolejne miliony, to jakiś Rydzyk te rzeki poświęci.
  A woda święcona zapewni topielcom żywot wieczny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje