Tam ma powstać Centralny Port Lotniczy. W Baranowie zdziwienie. Póki co szykują Dzień Szarlotki

W gminie Baranów dopiero co skończyły się dożynki, a już ma odbyć się Dzień Szarlotki. W międzyczasie spadła informacja o tym, że to właśnie w tym rejonie powstanie Centralny Port Lotniczy, "komunikacyjne serce Polski", jak określał go wicepremier Morawiecki.

Informacja, że Centralny Port Lotniczy powstanie w Baranowie, na razie jest nieoficjalna. Podała ją Informacyjna Agencja Radiowa. Związana z Polskim Radiem agencja zapewnia, że potwierdziła ją w dwóch źródłach. Oficjalnie decyzja ma zostać ogłoszona w przyszłym tygodniu. 

Wójt gminy Baranów Andrzej Kolek w rozmowie z money.pl rozkłada ręce. Jego zdaniem gmina "nie jest przygotowana". Na terenach, gdzie mogłoby powstać lotnisko, które ma być "projektem cywilizacyjnym" oraz "komunikacyjnym sercem Polski", są prywatne działki, pola. Jak mówi wójt, "ludzie tam normalnie żyją", rząd będzie musiał ich wywłaszczyć.

Centralny Port Lotniczy? "Tego nie ma w żadnych planach"

- Wydaje mi się, że większość jednak lotniska nie chce - ocenia Kolek. I dodaje, że w okolicy trzeba będzie zbudować nowe dojazdy, bo A2 jest zakorkowana, a szybka kolej dopiero w planach.

Kilka dni temu, w rozmowie z branżowym portalem rynek-lotniczy.pl wójt Kolek mówił, że wszystkiego o CPK dowiaduje się z mediów, nikt z rządu z nim nie rozmawiał. - Inwestycja nie jest uwzględniona w żadnych dokumentach planistycznych, ani centralnych, ani wojewódzkich. Dlatego póki co nie uwzględniamy jej w naszych planach - podkreślał. I wyliczał, że lotnisko i jego strefa ochronna mogłyby jego zdaniem zająć nawet całą gminę.

Potencjalne lokalizacje Centralnego Portu Lotniczego (fot. Istockphoto/Grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl)Potencjalne lokalizacje Centralnego Portu Lotniczego (fot. Istockphoto/Grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl) Potencjalne lokalizacje Centralnego Portu Lotniczego (fot. Istockphoto/Grafika: Marta Kondrusik/Gazeta.pl)

Kiedy powstanie Centralny Port Lotniczy?

Wcześniej informowano, że do 2020 roku mają dopiero powstać analizy potrzebne dla zaplanowania inwestycji. - 10 lat na to termin realny - mówił w maju pełnomocnik Wild. Przed kilkoma dniami portal rynek-lotniczy.pl informował, że do końca tego roku powstanie projekt specustawy, która przyspieszy budowę.

Na stronie głównej gminy Baranów póki co informacji o lotnisku nie ma. Króluje plakat Dorocznego Dnia Szarlotki w Żabiej Woli.

Skandale tygodnia: w Żaganiu okradli armię USA, europoseł zjadł tort młodego Wałęsy [MAKE POLAND GREAT AGAIN] 
 
 
 

Więcej o:
Komentarze (125)
Baranów. W gminie ma powstać Centralny Port Lotniczy
Zaloguj się
 • pascvale

  Oceniono 30 razy 26

  Szykuje się pisowska "Nowa Huta". Działacze z sekty przypomnąsobie młodość w SP i PZPR. A przyokazji paru szwagrów zrobi interes życia.

 • szaja25

  Oceniono 25 razy 23

  Jeszcze planów budowy nie ma, ale pewnie duży szyld z nazwą i patronem już gotowy.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 15

  No Baranowcy, zabierać krowy z pól bo Morawiecki będzie lotnisko robił.....

 • rabingoldblatt

  Oceniono 25 razy 15

  Mam nadzieję, że uczciwi dziennikarze już zaczęli sprawdzać kto jest właścicielem działek na tym terenie. Kiedy kupił i z kim jest spokrewniony. Dzięki temu mamy szansą poznać narodziny fortun PRL 2.0 ( dawniej IV RP ).

 • andrew1507

  Oceniono 20 razy 12

  Pisiate gamonie niech się pukną w łeb.
  Polacy zapłacą za Port im.Kaczina (tak ok. 300 mld zł), kacza hućpa parszywa.

 • jakisinnywolnylogin

  Oceniono 17 razy 11

  Typowa inwestycja a'la PiS:
  Zaczynamy od konkursu na karoserię i konferencji prasowej.
  A potem jakoś to będzie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX