Komentarze (138)
Białogard. Rodzice porwali dziecko ze szpitala
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Jurek Jurek

  Oceniono 3 razy 1

  Nie klamcie bezczelnie pseudo redaktorzy!!!!!!!!!Do szkoły odkształcić się a potem do pisania.

 • tsuranni

  Oceniono 3 razy 1

  tak się kończy, gdy idiotom się zaczyna wydawać, że są inteligentni....

 • bos8

  Oceniono 3 razy 1

  Jeżeli niewiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze, podejrzewam, że nieubezpieczeni ani w Norwegii ani w Polsce, nie chcieli podstawowych zabiegów, żeby w razie czego ponosić mniejsze koszty....

 • dobrylos

  Oceniono 15 razy 1

  Zidiocenie młodych matek w Polsce słuchających jakiś szamanów i organizacji skupiajacych fanów spiskowych medycznych teorii zasługuje na zainteresowanie Prokuratur .....napewno.

 • gabrys13

  0

  przyjrzyjcie sie jak traktują matki na zachodzie, a u nas trzeci świat. Matka ma prawo odmówić zaszczepienia dziecka w tak wczesnym okresie, mycie z mazi płodowej powinno również sie odbywać jak najpóźniej,

 • siupak1

  0

  ..to komu , do cholery porwali to dziecko , gdzie byli rodzice .... A tak na prawdę to jedno wielkie bicie piany . Redachtorzy , do kąta

 • medor5

  0

  Powinno być tak jak w Izraelu. Tam instytucje państwowe odbierają dzieci nieodpowiedzialnym rodzicom. 10 tys. przypadków rocznie! I bedzie spokój.
  You tube: Marianne Azizi - ZIONIST CPS Corruption In ISRAEL

 • saschia

  Oceniono 2 razy 0

  Droga Redakcjo,
  kiedy kilkanaście lat temu zainicjowaliście akcję "Rodzić po Ludzku", byłam dumna, że jestem pracownikiem Agory. To właśnie dzięki tej akcji, w wielu szpitalach zaczęto respektować prawa pacjentek, a lekarze i położne, choć czasem z oporami, zaczęli rozumieć, że poród to nie choroba, a położnica i dziecko to nie rzeczy tylko czujące istoty i, a może przede wszystkim, klienci szpitali. Tak, szeroko opisywaliście wówczas zalety mazi płodowej, która jest naturalną barierą chroniącą dziecko przed bakteriami i wirusami, chwaliliście szpitale, w których noworodki nie są kąpane zaraz po urodzeniu. Pamiętacie? Dziś, nie znając sytuacji, wolicie kranówę, czy zabieg Credego rodem z XIX wieku. Dziś przyznając lekarzom jedynie słuszną rację, odmówiliście jednocześnie rodzicom prawa do pełnej informacji na temat przeprowadzanych zabiegów. A przeciez kiedyś o to walczyliście... Dziś, w imię taniej sensacji, jednym artykułem przekreśliliście całą akcję "Rodzić po ludzku", zniszczyliście ideały, o które kiedyś zabiegaliście. Ten (i następne dotyczące całej sprawy) artykuł doskonale pokazuje jak bardzo dziennikarstwo schodzi na tak zwane psy, jak w pogoni za sensacją gubi się dziennikarską rzetelność, jak w walce o "żebrolajki" i wierszówkę pisze się byle co, byle jak, stronniczo, w tonie absolutnej wszechwiedzy. Nic to, że się trochę przekłamie rzeczywistość, w końcu co to za różnica, czy 36 tydzień, czy 38, prawda? Bo przecież, choć nie byliście uprzejmi wysłuchać rodziców, już wydaliście na nich wyrok - nieodpowiedzialni idioci, narażający życie swojego dziecka, o zgrozo, woleli maź płodową od kranówy z chlorem! W mowie nienawiści osiągnęliście mistrzostwo, chylę czoła, a PIS powinien się od Was uczyć. Brawo Wy!

 • obiektywny xyz

  Oceniono 6 razy 0

  Zostaniecie obaleni sku...syny tak jak każdy poprzedni i kolejny zaborczy system !!! Rozpowszechniacie fałszywe informacje w sieci krąży już wywiad z tatą dziecka. Polska jest jedynym krajem w Europie gdzie szczepienia są obowiązkowe!!! Rząd PIS i każdy kolejny wspierający takie zachowanie nie może liczyć na nasze poparcie ! PIS WON !

 • wymagany_login

  Oceniono 10 razy 0

  Czyli dziecko nie należy do rodziców, tylko do państwa, skoro państwo ściga rodziców za "porwanie" własnego dziecka!

 • badziewiak66

  Oceniono 16 razy 0

  Dziwię się że służby nie podjęły tutaj natychmiastowych działań. Wojsko , broń ostra, widać tu zalążek terroryzmu !! Konstanty Radziwił od rana tetefonował do : Johnson & Johnson, Syntex Labs, Bristol-Myers Squibb, Abbott Laboratories czy Forest Laboratories i wielu innych, że sytuacja jest pod kontrolą , że rodzice zostaną skutecznie za chwilę "zneutralizowani". Podobno potem wpłynęła spora sumka na fundusz wyborczy PIS, ale to chyba raczej plotka.

 • raddy

  Oceniono 14 razy 0

  Urodzone w 36 tyg. ciąży dziecko to wcześniak? A ja głupi myślałem, że poród pomiędzy 36 a 40 tyg. to norma.

 • flamingg

  Oceniono 16 razy -4

  mama po urodzeniu powinna miec zapewniony spokuj,poczucie bezpieczenstwa,wsparcie wszystkich na okolo,jak najmniej stresu,PIELEGNIARKI,LEKARZE ZAWALILI CALA SPRAWE wygrana sprawa na 100%
  The Registrar
  European Court of Human Rights
  Council of Europe
  F – 67075 Strasbourg Cedex Francja.

 • topiramax

  Oceniono 16 razy -4

  Dziecko jest zdrowe. Rodzice zadecydowali. Matka ma zdaje się więcej rozeznania ws. mycia noworodka niż personel. Rodziców się ściga. Oto Polska.

 • czerski.fake

  Oceniono 19 razy -5

  "nawet umycia dziecka" - a czy wy głąby macie w ogóle pojęcie, dlaczego ta czynność powinna być wykonana jak najpóźniej ?

 • raddy

  Oceniono 19 razy -5

  Akurat odmowa umycia była uzasadniona. Np. w Wlk. Brytanii noworodków nie myje się prze kilka dni, nawet do 2 tygodni. Maź płodowa zabezpiecza skórę dziecka i zapewnia dodatkową ochronę przez infekcjami.

 • krekrz1

  Oceniono 15 razy -5

  W Szwajcarii normalna praktyka jest niemycie dziecka do dwoch tygodni po porodzie. Wiem bo mam wnuczke po takich "przejsciach". I miewa sie swietnie. Moze drobna korekta, choc w tytule.

 • czerski.fake

  Oceniono 21 razy -7

  w cywilizowanych krajach wygląda to tak:
  - mycie dziecka pozostawia się matce dopiero po powrocie do domu (mniejsze ryzyko bakterii szpitalnych)
  - nie zakrapia się oczy żadnym syfem chemicznym, ewentualnie, i to za zgodą rodzica stosuje się antybiotyk
  - pierwsze szczepienie po 2 tygodniach, za zgodą rodzica

 • adasiawielbiciel

  Oceniono 12 razy -8

  Bo kobieta może decydować czy zabić płód, jak już urodzi to wara jej od losów dziecka. FK LOGIC

 • plorg

  Oceniono 14 razy -8

  To nazywa się FASZYZM!
  Obława na rodziców - Adolf nie powstydziłby się takich praktyk.

 • popieramkukiza

  Oceniono 20 razy -10

  Ogromny sukces Ministra Zdrowia, Prezesa Naczelnej Izby lekarskiej, Głównego Inspektora Sanitarnego i Rzecznika Praw Dziecka.

  Dzięki licznym wystąpieniom publicznym wyżej wymienionych, dzięki ich szantażom i zastraszaniu, w Polsce władzę rodzicielską nad dziećmi przejmują funkcjonariusze medyczni.

  Dnia 14.09.2017, w zachodniopomorskim, pewnemu młodemu małżeństwu urodziło się dziecko. Poród bez powikłań, dziecko zdrowe, 37 tydzień i 6 dni. Tylko gratulować. Normalna, porządna, spokojna rodzina. Błyskawicznie tego samego dnia Sąd Rodzinny postanowił wszcząć z urzędu postępowanie o ograniczenie władzy rodzicielskiej.

  Już 15.09.2017 Sąd Rodzinny odbył o 8.00 rano posiedzenie w budynku szpitala, na którym wydał Postanowienie o OGRANICZENIU WŁADZY RODZICIELSKIEJ matki i ojca dziecka w zakresie decydowania o stosowaniu świadczeń zdrowotnych u noworodka oraz ustanowił nadzór Kuratora.

  Kuratorem została ustanowiona pewna Pani adwokat. Sąd upoważnił ją do wyrażania zgody na stosowanie świadczeń zdrowotnych z zakresu opieki okołoporodowej nad noworodkiem.

  Powód ingerencji Sądu Rodzinnego w życie tej rodziny? Patologia, nałogi, bieda, brak warunków, choroby, przemoc? Może kwestie ratowania życia? Dziecko potrzebowało inkubatora? NIE. Normalne, spokojne, porządne małżeństwo z dobrymi warunkami, żadnych nałogów, patologii, konfliktów z prawem, biedy. Dziecko zbadane po porodzie, zupełnie zdrowe.

  Powód jest tylko jeden. Funkcjonariusze medyczni donieśli do sądu rodzinnego, już w kilka godzin po porodzie, że rodzice nie zgodzili się na zaszczepienie ich dziecka przeciw BCG i WZWB, oraz podanie Wit K w zastrzyku.

  To jest jedyny powód ograniczenia praw rodzicielskich. Zgodnie z wolą urzędników wymienionych w tytule. Na pewno są z siebie zadowoleni i świętują sukces.

  A młoda rodzina? Zastraszona, zszokowana totalitaryzmem medycznym, nie mogąca uwierzyć w rozmiar bezprawia, zamiast przeżywać najszczęśliwsze chwile w życiu i cieszyć się potomkiem – ukrywa się ścigana przez policję. Mama, zamiast w spokoju dochodzić do siebie po porodzie, karmić, tulić i pielęgnować noworodka – przeżywa najstraszniejsze chwile w życiu. Oczywiście urzędników medycznych nie obchodzi jak taki ogromny stres wpływa na matkę i dziecko, jakim jest zagrożeniem ich zdrowia.

  Sąd próbował zignorować ojca, nie pozwolił na nagrywanie sprawy odbywającej się poza siedzibą sądu – w szpitalu, nie dał szansy reprezentacji przez adwokata, nie pozwolił zadawać pytań świadkom, nie dał możliwości przedstawienia żadnych dowodów. Teraz tata chroni dziecko i matkę najlepiej jak może i potrafi. Przebywają w bezpiecznym miejscu.

  TYLKO W POLSCE I W BUŁGARII SZCZEPI SIĘ NOWORODKI W PIERWSZEJ DOBIE ŻYCIA BCG I WZW B!

 • pw977

  Oceniono 20 razy -14

  Od kiedy to rodzice nie mogą zabrać dziecka ze szpitala. Ta cała akcja psów ścigających rodziców jest bezprawna i powinna trafić do prokuratury!

 • eses2

  Oceniono 30 razy -14

  Abstrahując od zapewne wyszukanych wypowiedzi, które za chwilę sie tutaj pojawią - jedno pytanie jest tak naprawdę zasadnicze : Jak (i czy) można "porwać" swoje własne dziecko? Jeżeli raz zaakceptuje się taką radykalną ingerencje sądów i "służb" pozbawiającą praw rodzicielskich w każdej takiej sprawie - to za jakiś czas "Państwo" będzie odbierać rodzicom prawa rodzicielskie za błahostki..... Taki jest zresztą trend w "Nowoczesnej Europie" - to Państwo wie lepiej co dobre dla dziecka i dziecko jest własnością Państwa - jak każdy niewolnik...

 • flamingg

  Oceniono 22 razy -18

  ...trzymam kciuki za rodziców;))))
  a droga redakcjo nawet milion takich przeklamanych artykulow nie zatrzyma rozpoczatej akcji logicznego myslenia milionów polaków,którzy biora sprawy w swoje rece,chca byc zdrowi z calymi rodzinami...od poczatku do konca swojego zycia, a szpitale odwiedzac przy zlamaniach i urazach czyli to z czym sobie bardzo dobrze radza nasi kochani lekarze:)

 • jozbieszczad

  Oceniono 33 razy -21

  Gdyby rodzice postanowili " pozbyć się dziecka" zabijając go w pierwszych tygodniach życia byliby w gazecie dziś bohaterami .
  A tak .
  Obława mówicie -ciekawe .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX