Solaria tylko dla dorosłych. Sejm przyjął ustawę skierowaną przez prezydenta Dudę

Sejm uchwalił ustawę, zgodnie z którą osoby do 18. roku życia nie będą mogły korzystać z solariów. Dozwolone będzie jedynie lecznicze stosowanie lamp ultrafioletowych przez osoby niepełnoletnie.

Projekt ustawy skierował do Sejmu prezydent Andrzej Duda. O jej uchwalenie od lat zabiegały środowiska lekarskie. Dokument zobowiązuje też do rzetelnego informowania o ryzyku korzystania z solariów. 

Celem ustawy jest ochrona zdrowia Polaków przed szkodliwym działanie sztucznego promieniowania ultrafioletowego UV, które jest wykorzystywane do uzyskania efektu opalenizny. Wiadomo, że korzystanie z solariów zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór skóry.

Onkolodzy od lat obserwują wzrost zachorowań na czerniaka złośliwego. Promieniowanie UV w solarium, które jest 10-krotnie wyższe od naturalnego, prowadzi do nieodwracalnych szkodzeń skóry, starzenia się i procesów nowotworowych. Szczególnie jest niebezpieczne dla dzieci i młodzieży.

Polskie "Gotowe na wszystko". 4 panie zdradzają sposób na przyjaźń [GAZETA DO POCIĄGU]

Komentarze (64)
Solaria tylko dla dorosłych. Sejm przyjął ustawę
Zaloguj się
 • g2cos7alfa

  Oceniono 7 razy 5

  Zakażcie kupowania smalcu przez niepełnoletnich. Regularne spożywanie dużych ilości tłuszczów zwierzęcych zwiększa ryzyko zgonu o wiele więcej niż opalanie się w solarium.

 • wmr2000

  Oceniono 7 razy 5

  Dwa lata prezydentury i oto jedyny jej owoc: ustawa o solariach. Chyba Dudała chce w ten sposób ratować Leśne Ruchadło przed czerniakiem?

 • dyktator_bolandy

  Oceniono 11 razy 3

  solarium to najbardziej idiotyczny wynalazek wspólczesnej cywilizacji

 • minkat

  Oceniono 9 razy 3

  a to akurat dobrze. tylko to taki listek figowy i nie zasloni tego pisiego obrzydlistwa.

 • a.k.traper

  Oceniono 2 razy 2

  I jak tu dziecko do I komunii wysłać, bo dorosłemu to po co solarium, skoro piwko i gorzałke najlepiej w cieniu spożywać?

 • 18261826www

  Oceniono 4 razy 2

  Ten sejm i ta ustawa przejda do historii i z pewnoscia przycmi ustawy sejmu czeroletniego z Konstytucja 3 Maja wlacznie.

 • dziadekjam

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Ambroży!~
  Racja! Szambo lepsze. Daje nie tylko kolor ale i zapach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX