Milion osób ma odmawiać różaniec wzdłuż granic Polski. Powstanie 3,5 tysiąca stref modlitwy

Różaniec wzdłuż granic Polski

Różaniec wzdłuż granic Polski (www.rozaniecdogranic.pl)

Za miesiąc, dokładnie 7 października, katolicy zgromadzą się na granicach Polski, by modlić się za kraj i za świat. Akcja ma zgromadzić rzesze wiernych. Pojawia się też wątek "islamizacji".
Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej. Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata

- tłumaczą organizatorzy tego wydarzenia. Podkreślają, że modlitwa odbędzie się, w Święto Matki Bożej Różańcowej "ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała wielokrotnie większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją". Wierni mają się modlić m.in. w intencji ochrony przed islamizacją i nawrócenia.

- Jako katolicy chcemy wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszego kraju i całego świata - wyjaśnia Lech Dokowicz z Fundacji Solo Dios Basta, jeden z organizatorów wydarzenia.

Jak zapowiada Maciej Bodasiński, drugi z organizatorów, wzdłuż całej granicy Polski wyznaczone zostaną specjalne strefy modlitwy. Będzie ich trzy i pół tysiąca, co kilkaset metrów. To w nich zgromadzą się wierni, aby odmawiać różaniec. Bodasiński podkreśla, że wydarzenie może "budzić skojarzenia" z budowaniem muru, ale ich intencją jest zburzenie murów.

Z kolei w Telewizji Republika sprecyzował, że do otoczenia granic potrzeba 1 mln - 1,5 mln osób. Jego zdaniem taka frekwencja jest możliwa.

Milion Polaków tego dnia stanie na granicy, by wyznać wiarę, by się przyznać do naszej historii

- podkreślił.

Cały zastęp księży

W program zaangażowały się już dwadzieścia dwie diecezje położone przy granicach Polski. W każdej z nich wyznaczeni zostaną księża - koordynatorzy. Na morzu modlitwę odmówią rybacy w kutrach, na Bugu - kajakarze.

Do udziału w wydarzeniu zachęcił biskup Artur Miziński, sekretarz Episkopatu Polski. Zapisy oraz informacje na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl.

Takiego mostu nie ma w żadnym innym miejscu na świecie

Zobacz także
Komentarze (609)
Różaniec do Granic. Milion osób ma odmawiać różaniec
Zaloguj się
 • maciej_aszek

  Oceniono 78 razy 64

  Może by tak za pomocą modlitwy wyeliminować wszystkie choroby, przestępczość, rozwody, ......
  Katolicy, do boju!!!

 • mat.31

  Oceniono 46 razy 40

  Nawet w Iranie takie rzeczy nie przechodzą. Prześcignęliśmy ich już nawet w fanatyzmie religijnym.

 • mitoogorkach

  Oceniono 49 razy 39

  Nie ma to jak "cofac sie do tylu" - niby ten cytat nie ma sensu, ale w Polsce jak najbardziej ma sens. Gdzie ja sie urodzilem...

 • micross

  Oceniono 52 razy 38

  Wolska tępym średniowieczem "stoi" - ot co :)

 • milosierdzie_gminu

  Oceniono 39 razy 37

  Czy to wydarzenie nie ma charakteru imprezy o podwyższonym ryzyku?

 • jag63

  Oceniono 44 razy 36

  Na wiec poparcia dla Małego Stratega też miał przyjść milion.
  Miał.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje