"Tefałeny przegrały walkę o rząd dusz". Ziemkiewicz o oglądalności. Czegoś nie zauważył

Znany z twitterowego zacięcia prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz skomentował wyniki oglądalności serwisów informacyjnych. Ale najwyraźniej źle je zinterpretował i nie zauważył, kto zanotował największe spadki.

"»Bo gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała«... Jeśli tak jest, to»tefałeny« przegrały walkę o rząd dusz i żadna propaganda tego nie zmieni" - napisał publicysta "Do Rzeczy" Rafał Ziemiewicz.

W ten sposób skomentował wyniki oglądalności głównych serwisów informacyjnych w najatrakcyjniejszej z perspektywy reklamodawców grupie telewidzów w wieku 16-49 lat. 

Ale chodziło o spadki...

Problem w tym, że Ziemkiewicz odnosił się do spadków oglądalności. Wyniosły one w tej grupie: "Fakty" TVN spadek o 1,6 proc., "Wydarzenia" Polsatu spadek o 15,3proc., "Wiadomosci" TVP spadek o 29,2 proc., "Teleexpress" TVP spadek o 21,1proc., "Panorama" TVP spadek o 29,3 proc.

Najwyraźniej Ziemkiewicz nie zauważył, że komentuje spadki. A te były zdecydowanie największe w telewizji publicznej. 

Internauci szybko zwrócili uwagę Ziemkiewiczowi, że - najdelikatniej mówiąc - coś mu się pomyliło, np. minusy z myślnikami.

Po kilku godzinach publicysta spróbował wytłumaczyć swój wcześniejszy wpis: "Naprawdę Pan nie rozumie? Od lat walą w PiS, są najbardziej oglądanym dziennikiem, a PiS tylko rośnie. Dla beki i sportu oglądają, jak DTV!". 

"Wiadomości" i "Panorama" najmocniej w dół

Jak podały Wirtualnemedia.pl, liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w sierpniu były "Fakty" TVN. Wszystkie dzienniki zanotowały spadki oglądalności, a najwięcej straciły: „Panorama”, „Teleexpress” i „Wiadomości”.

Fenomen pasków TVP! Literacki geniusz, nagroda NIKE wisi w powietrzu! [MAKE POLAND GREAT AGAIN]

Więcej o:
Komentarze (301)
Rafał Ziemkiewicz o wynikach oglądalności serwisów informacyjnych
Zaloguj się
 • WJ PA

  Oceniono 171 razy 165

  Po tym jak Pereira pomylił czasomierz ze skalą poparcia wyścig o najgłupszego pislamistę nabrał rumieńców.

 • kuba161048

  Oceniono 123 razy 115

  Ziemkiewicz osiągając dno nie bardzo ma gdzie spaść.
  Bardzo ale to bardzo się cieszę.

 • yosemitesam

  Oceniono 93 razy 87

  "Po kilku godzinach publicysta spróbował wytłumaczyć swój wcześniejszy wpis: "Naprawdę Pan nie rozumie? Od lat walą w PiS"

  Ach, jak to dobrze, że wszystkie programy informacyjne na łamach TVP nie "walą" w opozycję. Ani ciut ciut.

 • fakiba

  Oceniono 86 razy 76

  Pisi błazen zaklina rzeczywistość , tak samo jak Kurski , sukces za sukcesem ogłasza

 • Tomasz S

  Oceniono 66 razy 62

  Ziemkiewicz to taki wierny kundelek pisiorków...coś szczeknie tutaj coś burknie innym razem...i czeka jak mu Jareczek kość rzuci..

 • gluteusm

  Oceniono 50 razy 50

  Mądry przyzna się do pomyłki czy głupiej wpadki, głupiec pozbawiony jest zdolności do dystansu z typowym brakiem odporności na krytykę. Broniąc swojej głupoty popełni jeszcze większe głupstwo. Najgorsi zaś są tacy, którzy sprawnie operując słowem sprawiają wrażenie inteligentnych, lecz za słowami nie kryje się nic, pustka, intelektualne zero, null, opinie bez znaczenia i sensu, ubrane w bogaty słownik. Ziemkiewicz stojąc w rozkroku prawie zalicza się do tych drugich, choć słowem operuje dość przeciętnie, to broniąc w swoim mniemaniu słusznych poglądów, jedną próżnię intelektualną zastępuje drugą, jeszcze bardziej kosmiczne pustą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX