Wałęsa u Olejnik: "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. To wszystko kłamstwo"

Były prezydent Lech Wałęsa był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i" w TVN24. W pewnym momencie nie wytrzymał: przeżegnał się i powiedział: "Oni wymyślają fanaberie, niebywałe rzeczy".

Jednym z tematów rozmowy Moniki Olejnik z Lechem Wałęsą w "Kropce nad i" były ostre słowa opozycjonisty Krzysztofa Wyszkowskiego, który powiedział, że nie ma on prawa przychodzić na pl. Solidarności. 

Autor tej wypowiedzi jest "defetystą, mitomanem i chorym człowiekiem

- stwierdził były przywódca "Solidarności". Zapytany natomiast o wypowiedź Andrzeja Gwiazdy, który zarzucił mu, że już w 1968 roku stał z ZOMO naprzeciwko studentów, odpowiedział: 

W imię Ojca, i Syna, i Ducha Świętego. Jak jestem wierzący, nigdy coś podobnego nie miało miejsca. Oni wymyślają fanaberie, niebywałe rzeczy. Walczyłem czysto i uczciwie. A co dokonał Gwiazda? Póki był ze mną, ja go sterowałem i ustawiałem, to był wielkim Gwiazdą

- ironizował były prezydent. W trakcie rozmowy nie zabrakło również pytania o braci Kaczyńskich.

Jak dzisiaj patrzę, to dokładnie widać, że obaj Kaczyńscy od początku szukali kwitów i papierów podobnych, żeby hakami mnie szantażować. Myśleli, że mnie zaszantażują. Bezpieka sobie poradziła, a Kaczyńscy sobie poradzą. Oni myśleli i kiedy ich wyrzuciłem, dostałem informację że oni nic nie pracują, tylko zbierają na wszystkich haki, a więc od początku chcieli postępować w taki sposób

– mówił Lech Wałęsa.

Zobacz także: Biedroń u Wałęsy. "Przyszedłem podziękować za to, że mogę być prezydentem Słupska"

Więcej o:
Komentarze (249)
"Kropka nad i": Wałęsa u Olejnik: "W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. To wszystko kłamstwo"
Zaloguj się
 • polaksk

  Oceniono 70 razy 34

  Jakie to smetne,jak potraficie pluc na swojego bohatera.Kaczynscy zbierali haki i sa bohaterami.Co ich rozni,Walesa jest rozpoznawalny na całym świecie jako twarz antikomunizmu a Kaczory ze swoja zazdroscia pójdą tylko w zapomnienie.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 46 razy 30

  Jestem sceptyczny wobec Wałęsy ale mu wierzę jeżeli powołuje się na Boga. Wierzę że to prosty człowiek który coś tam podpisał i się pogubił ale nic złego nie zrobił. Został potem liderem Solidarności. Nie wierzę prezesowi który w życiu niczym nie zaryzykował a teraz cynicznie dzieli Polaków

 • egg69

  Oceniono 47 razy 23

  Młodzi ludzie, którzy dzisiaj plują na Wałęsę z niewiedzy lub z głupoty, bo tak im Kaczyński każe, nie mają pojęcia, że gdyby nie Wałęsa, ze swoim bagażem doświadczeń jakikolwiek by on nie był, nigdy nie mogliby niczego robić bez kontroli ze strony władzy. Zmierzamy dokładnie w tym samym kierunku, jaki charakteryzował PRL. Więc plujcie póki możecie, bo jak władza dobierze się wam do du*y, zmienicie zdanie i będziecie chcieli pluć na Kaczyńskiego, zrozumiecie, co to znaczy władza totalitarna.

 • pruch15

  Oceniono 26 razy 18

  Moja pierwsza praca to był strajk w 1980 roku w wojewódzkim przedsiębiorstwie w Gdańsku, chyba po stoczni stanęliśmy jako drudzy ale to nieważne. Chyba w trzecim dniu strajku pojechaliśmy do Stoczni, pamiętam jak przemawiał Wałęsa i inni .Do naszego zakładu docierali różni ludzie , pamiętam KOR. Nazwiska które pamiętam z tamtych czasów to Wałęsa, Borusewicz, Pieńkowska .Gwiazda, Krzywonos, Gieremek, Kuroń, Mazowiecki i kilku innych działaczy związanych z moim zakładem. O Kaczyńskich dopiero usłyszałem pod koniec lat 80 a o Wyszkowskim jak zaczął się procesować z Wałęsa. Ot takie wspomnienie.

 • a100

  Oceniono 20 razy 12

  Z lektury nowych publikacji coraz wyraźniej wyłania się obraz agenturalnpsci Antoniego i jego związków z Rosją. Nie byłbym zdziwiony gdyby się okazało, że prawdziwy Bolek to Jarek.

 • pm5

  Oceniono 13 razy 9

  Jestem gdańszczaninem, rocznik 1960. W grudniu 1970 rodzice musieli przyjść po nas do szkoły. W 1980,81 byłem studentem Politechniki Gdańskiej, nie walczyłem, nie strajkowałem - bo się bałem. Ale pod stocznią byłem , w czasie strajków, w czasie negocjacji i podpisywania umów i wiem, że Wodzem był Lech Wałęsa. Czy coś podpisał czy nie - nie dbam o to. Wiem, że dziś po 37 latach dzięki jego uporowi, odwadze , późniejszym zmianom , ale też mojej ciężkiej żmudnej pracy mieszkam we własnym domu, realizuję własne marzenia, zwiedzam świat o czym nie mógłbym marzyć gdyby nie zmiany. Czuję się europejczykiem i nie mam kompleksów wobec innych . I szlag mnie trafia gdy dziś ci, którzy nic wtedy nie znaczyli próbują zrujnować dorobek mojego życia. Dziś się nie boję tak bardzo. Protestuję kiedy tylko mogę i przykro mi stwierdzić, że na tych protestach jest za mało młodych. Cóż - w pogoni za ciepłą wodą w kranach zapomnieliśmy o ich wychowaniu. Choć sobie nic nie mogę zarzucić, gdyż mój syn z dumą wysyła mi zawsze selfe z protestów pod polską ambasadą w kraju gdzie mieszka.

 • nuydones

  Oceniono 12 razy 8

  pis powie wszystko nawet to co ślina na język przyniesie, żeby tylko kąsać, żeby pokazać, że ma władzę i nikt im nic nie zrobi, zwykłe zakały tego kraju

 • steven1968

  Oceniono 14 razy 8

  Nie cierpiałem nigdy Walęsy , bo miałem miałem inne poglądy, bo stałem po innej stronie chociaż nie byłem komunistą ! Pamiętam dokładnie , że za krytykowanie Wałęsy w latach strajków, stanu wojennego spotykałem się ze stanowczą ripostą, wrogością ze strony członków Solidarności ! To był ich rzeczywisty i jedyny przywódca , ich idol ! Szlag mnie trafia, że teraz właśnie Ci sami , niegdys wielbiciele Wałęsy , plują na niego, traktują go jak zaszczute zwierzę , nie przyznają się do swoich wobec niego postaw ! Robią to tylko dlatego ,że chorzy z nienawiści pisowcy na czele z Kaczyńskim i ich przybocznej gwardii w postaci IPN sieją złowrogą propagandę wobec Wałęsy ! Tacy byli , są i chyba pozostaną Polacy ! Dlatego nasz kraj tak naprawdę nigdy w przeszłości ,ani teraz nie mieli prawdziwych przyjaciół , na których mogli i mogą liczyć ! Ze też wielu Polaków ,którzy znają historię z autopsji poddaje się histerii watachy oszalałych z nienawiści pisowskich manipulantów . Plując naWałęsę opluwają tak naprawdę samych siebie ! PRAWDA JEST JEDNA . GDYBY NIE WAŁĘSA KOMUNA NADAL RZĄDZIŁABY POLSKĄ ! TYLKO KRETYNI TEGO NIE ROZUMIEJĄ !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX