Dziennik zmyślił rozmowę ze zgwałconą Polką z Rimini. MSZ: Jej wypowiedzi są nieprawdziwe

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało na ostatni artykuł włoskiego dziennika "La Repubblica", który cytował Polkę zgwałconą w Rimini. Według resortu żaden dziennikarz z Polką nie rozmawiał, a wypowiedzi nie są prawdziwe.

Włoski dziennik "La Repubblica" opublikował wczoraj wypowiedzi Polki zgwałconej we włoskim Rimini. Kobieta wraz z mężem została zaatakowana w piątek wieczorem na plaży.

- Chcemy wrócić do Rimini. Bardzo chcielibyśmy spędzić tutaj weekend, choć może nie od razu, a za kilka miesięcy. Solidarność, jaką okazało nam to miasto jest niesamowita, dlatego chcemy wrócić. Lekarze są bardzo opiekuńczy - miała mówić kobieta. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Wszystko jednak wskazuje na to, że "La Repubblica" nie rozmawiała bezpośrednio z zaatakowaną kobietą, a wypowiedzi były przekazywane przez osoby z najbliższego otoczenia pary Polaków.

"Wypowiedzi są nieprawdziwe"

Na publikację włoskiego dziennika zareagowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

"W świetle publikacji powołujących się na domniemane wypowiedzi ofiar brutalnej napaści w Rimini ponownie przekazujemy apel pokrzywdzonych małżonków o uszanowanie ich prywatności" - czytamy w komunikacie MSZ.

Pragniemy podkreślić, że pokrzywdzeni obywatele RP dotychczas nie wypowiadali się dla żadnych mediów i nie planują takich wypowiedzi. Cytowane w mediach, jak np. La Repubblica, wypowiedzi są nieprawdziwe" - podkreśla resort.

Ministerstwo apeluje ponadto o "zaniechanie wszelkich prób nawiązania kontaktu z pokrzywdzonymi".

"W ostatnich dniach miały miejsce niedopuszczalne próby podszywania się przedstawicieli mediów pod członków rodziny lub lekarzy. Prosimy o uszanowanie woli pokrzywdzonych" - dodaje MSZ.

Jak informuje nas MSZ, ambasada RP w Rzymie zwróciła się do redakcji dziennika "La Repubblica" z prośbą o sprostowanie oraz publikację apelu poszkodowanych. Apel został przekazany również do włoskiej agencji prasowej ANSA.

Atak na Polaków w Rimini

Peruwianka, ofiara tych samych napastników, którzy zaatakowali polską parę w Rimini, rozpoznała ich twarze na portretach przedstawionych mu przez policję. Tożsamość sprawców nie jest znana.

W nocy z ostatniego piątku na sobotę, grupa czterech napastników, po pobiciu Polaka i zgwałceniu Polki, pobiła także i zgwałciła transpłciową Peruwiankę. Jak podała włoska agencja ANSA, policja przedstawiła jej portrety napastników, będące komputerowym przetworzeniem zapisu kilku kamer monitoringu zamontowanych na ulicy wzdłuż plaż Rimini. Peruwianka rozpoznała ich bez wahania.

Od dziś włoskiej policji w dochodzeniu towarzyszą śledczy z Polski. Prokurator Rimini ujawnił, że polska para będzie jeszcze raz przesłuchana. Tym razem z udziałem polskich śledczych.

Więcej o:
Komentarze (264)
Gazeta zmyśliła rozmowę ze zgwałconą Polką z Rimini. MSZ: Jej wypowiedzi są nieprawdziwe
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 94 razy 40

  Ciekawe, czy MSZ ostrzegło zagraniczne turystki, że w Polsce zdarzają się zbiorowe gwałty, które trwają 10 dni, po którym ofiara umiera?...

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 21

  Bo dla dzisiejszej władzy najważniejsze są przestępstwa zagraniczne. Własne podwórko mniej ich interesuje.

 • rozterka47

  Oceniono 25 razy 15

  obrzydliwe jest ,że wykorzystuje sie tą tragedię do celow politycznych , czy to we Włoszech czy Polsce .

 • def11

  Oceniono 42 razy 12

  << ponownie przekazujemy apel pokrzywdzonych małżonków o uszanowanie ich prywatności" >>

  czy Ziobro i Jaki "czytać umieć ze zrozumieniem" co kolega Waszczu im napisał ?

 • captain_planet

  Oceniono 11 razy 11

  Teraz ta para jest gwałcona mentalnie przez media, polityków i kto tam jeszcze się na ich temat wywnętrza.

 • munaciello

  Oceniono 19 razy 9

  Czy Sakiewicz i "Gazeta Polska" przeprosili za bzdury o telefonie chorążego Surówki do jego żony po katastrofie w Smoleńsku?
  Nie.
  Przy czym Sakiewicz i jego szmatławiec nie opierali się na cudzym tekście - to była ich kłamliwa i wierutna bzdura, za którą nikogo nie przeprosili.
  A tutaj nie wiadomo, kto mówi prawdę, "La Repubblica" czy polski MSZ, a rzucacie gromy na "Wyborczą", która przytoczyła - w dobrej wierze, bo jak mogła to sprawdzić - cudzy tekst?
  Żenada.

 • cezar85

  Oceniono 35 razy 9

  Prawdziwa rozmowa brzmiała następująco:

  - waszczykowski robi świetną robotę, zero i szydło też, ale najlepszą robi jacek kureski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX